Skocz do zawartości

Moje hobby - a pochwalę się :)


m@rcixxx

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć nieco odmienny temat i pochwalić się moim modelem zdalnie sterowanym,

Jest w skali 1:10 i jest szybki :). Karoseria, którą ma na sobie to Audi A4 quattro, raczej rzadko spotykana,

własnoręcznie ją wycinałem, malowałem i oklejałem, oglądajcie i komentujcie!

 

e6bfe781dc9b0278m.jpg 0086c576a82f1fa6m.jpg 1232e06c190eda8am.jpg 9931773a5ed77d88m.jpg aff14794b90c18f4m.jpg 77c5f038895138ccm.jpg d48257a0bd31d823m.jpg 9eb2bdbf96fea2bfm.jpg 1d267bdb46edadb1m.jpg d5ff9cc9ae614d0bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Te przewody to to co jest w środku na podwoziu, szyby są przezroczyste, a sama karoseria jest zrobiona z bardzo

wytrzymałego i elastycznego tworzywa, z tzw. leksanu. Jeszcze dla ciekawostki mogę dodać, że cała karoseria

jest przezroczysta i malowana od środka, więc nic się nie stanie. Karoserię można spokojnie zdejmować,

bo opiera się ona na czterech słupkach ze spinkami.

 

Edit: A tak wygląda w środku:

 

afbc91d674b3d13cm.jpg f00472bd0e19a17cm.jpg 0b3d50ceb87fab3em.jpg d923346584220534m.jpg eb10b6d3756446b5m.jpg 7c21cd1f4a393b5bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sam modelowałeś karoserię, czy kupiłeś już w takim kształcie??

Proszę, uchyl rąbek tajemnicy i powiedz czy kupujesz cały zestaw, czy po prostu kupujesz lub robisz każdy element osobno??

Swoją drogą to bardzo ciekawe hobby, jestem pod wrażeniem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoseria była już wymodelowana, ale w takim jakby odlewie, i potem trzeba było ją i spoiler starannie wyciąć,

potem nałożyć maskownice na szyby, zrobić dziurki na mocowania, pomalować, okleić, przykręcić spoiler i voila.

A model był kupiony złożony i "gotowy do jazdy", ale i tak musiałem lepsze rzeczy dokupić, np. pojemniejszy akumulator, łożyska zamiast panewek, a jeszcze czekają lepsze amortyzatory i wiele jeszcze, pole do popisu jak z prawdziwymi samochodami :), ceny podobnie :/. Są też zestawy do samodzielnego montażu, czyli model trzeba złożyć z części pierwszych, i jeszcze karoserię odszykować, można też kupić wszystkie części pojedynczo, wyjdzie 3-4 razy drożej :).

 

Edit: jeszcze zapomniałem dodać, że quattro jest nie tylko na naklejkach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wiek to jest to raczej uniwersalne hobby, jednak 15 lat to min. wg. mnie, bo to trzeba

eksploatować niemal jak normalny samochód, a jak widzę albo czytam, że ktoś się chwali, że ma

auto za 1000 zł a ma mało latek, to po prostu szkoda mi modelu bo widzę jak się z nim obchodzi.

 

PS. Na bazarze ? W takim razie jedyne podobieństwo to mogła być skala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam, traker.

Mam shotguna za 8 dych a i tak frajersko wychodzę bo nie mam stroju+maski+hełmu za jakieś 400 złotych. Poza tym i tak kupiłem słabego tego shotguna, ale mnie nie było stać na ładną m-czwóreczkę za 350 zlotych i dodatki zeby sie fajniej celowalo i szpanersko na miasto wychodzilo. Do tego jeszcze koszt nabojów [false]i bilet na dalekobieżny pociąg by pojechać się postrzelać z ludzmi all around the Polska.[/false]<<nigdy by nie dali 15-latkowi się postrzelać. Z kolegami się w lesie i na polach upranych strzelamy, ale zabawa w 4 to żadna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatki tyczyły się M4, mózgu.

Poza tym i tak kupiłem słabego tego shotguna, ale mnie nie było stać na ładną m-czwóreczkę za 350 zlotych i dodatki zeby sie fajniej celowalo i szpanersko na miasto wychodzilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, ja kompletowałem tak przypadkiem :D

najpierw hełm wz.1950 - 25zł

potem bluza i uszatka flecktarn - 15zł

Pasoszelki BW - 25zł

G36C JG - 400zł

spodnie flecktarn - 25zł

desanty miałem

 

zresztą w mojej grupie asg nie stylizujemy się na BW czy WP, nic z tych rzeczy, kombinujemy tak aby było dobrze i nie zadrogo, replike każdy może mieć inną :), u nas liczy się tylko frajda z biegania i strzelania, nie to jak wyglądamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał sięgnąć po ciężką amunicję :).

 

http://www.zabawki-modele.pl/catalog/index.php

 

1. Żeby nie przesadzać, zwykłe i najpopularniejsze podwozie, bez osprzętu: średnio 500 zł,

2. Aparatura sterująca, najzwyklejsza: ok. 150-200 zł,

3. 8 dobrych akumulatorków do aparatury, z ładowarkami: 100-150 zł,

4. Akumulator zasilający auto, zwykły: ok 100 zł,

5. Farba do karoserii, zwykła: ok. 20 zł,

6. Ładowarka, do akumulatora: co najmniej 100 zł,

7. Tuning modelu: silniki, elektronika, części aluminiowe i karbonowe, itp: Może być powyżej 1000 zł,

 

W modelach RC jest baardzo duże pole do popisu i np. w tym przypadku można wydać nawet 2000 zł, bez tuningu 1000,

tylko że ja podałem najtańszy model i akcesoria. Dla przykładu, samo podwozie najwyższej półki kosztuje ok. 2000 zł, a gdzie jeszcze najwyższej półki akcesoria ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, marcix, wydajesz tyle kasy żeby popatrzeć się na głupi samochodzik. Ja chociaż mając tę kasę i wydając ją na ASG miałbym pewność że bęzie zabawa ze strzelania koledze w tyłek, siedząc w krzakach.

 

Z każdym kolejnym razem co czytam posty GMTrakera na temat ASG coraz mocniej mnie boli, że dzieli nas taka odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, marcix, wydajesz tyle kasy żeby popatrzeć się na głupi samochodzik. Ja chociaż mając tę kasę i wydając ją na ASG miałbym pewność że bęzie zabawa ze strzelania koledze w tyłek, siedząc w krzakach.

 

Z każdym kolejnym razem co czytam posty GMTrakera na temat ASG coraz mocniej mnie boli, że dzieli nas taka odległość.

 

To nie jest głupi samochodzik tylko zdalnie sterowany model, na którego wygląd zwraca się uwagę tylko częściowo,

jeśli ma ładną karoserię :). Jeżdżenie takim modelem daje wiele frajdy bo ma wiele wspólnego z prawdziwym

samochodem, tylko, że w skali 1:10, podobne emocje itp. ale to trzeba na własnej skórze poczuć.

A co do asg to mam HK-P8 i steyr'a AUG ale mi się znudziło :P, kiedyś na prawdę się tym interesowałem, jednak jak widać pojawiło się coś silniejszego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...