Skocz do zawartości

Wybór OS


adam014

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;P

Mam do was pytanie,który os wybrać Windows czy Ubuntu 10.4. Na linuksie jakoś mi szybciej komp chodzi,ale nie moge dorwać do niego aplikacji do www.Za windowsem idzie to że mam na nim Dreamweaver(do szablonów i php) i Photoshopa(cięcie szablonów). Może jakiś alternatywny soft jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że lepiej Windows. Masz na Linuksa odpowiedniki typu NVu (do stron) czy GIMP (grafika), ale one nijak się mają możliwościami do tych które wymieniłeś. Można zawsze też próbować przez Wine, ale nie jest powiedziane, że będzie w 100% działać tak jak na Windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mnie denerwuje, jak ktoś się uważa za "pr0 pr0gramistę,bo ma na kompie linuxa"

To po co piszesz w tym temacie? Chodzi mi o to że linux szybciej działa na moim lapku niż XP,chociaż moge pokombinować z siódemką.A co do pr0( :boxed: )to na pewno mam większe doświadczenie w web designie niż ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Wine działa chyba wszystko co wymieniłeś.

 

Nie znam się na tym przedsiębiorstwie, ale może Kompozer ci się spodoba? (Nie wiem na jakim poziomie są tamte programy), Kompozer umożliwia łatwe tworzenie stron HTML, CSS (Jak znasz kod to PHP), a tzw. szybki podgląd pomoże zobaczyć jak aktualnie strona twoja wygląda. Chociaż pewnie to szit, który używa tylko Fervi :P

 

Dodatkowo jak Ubuntu chodzi tobie szybciej - to gratuluje :P Ja siedzę na Debianie (Squeeze), bo Ubuntu działa od niego o wieele wolniej. Aczkolwiek jak chcesz go przyspieszyć - zainteresuj się Kompilacją Kernela (Czasochłonne, ale wyrzucisz Windowsa na zbity ....), dodatkowo parę innych mniejszych przyspieszeń (np. Root używa Dasha, dzięki czemu system szybciej się włączać będzie, HDParm przyspieszy działanie dysków itp.)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie mówiłem że jesteś "pr0 pr0gramistą", bo myślisz między windowsem a linuxem. Mam na myśli takich, którzy mówią "o ja to się znam na programowaniu, webdesignie i wogóle kól, bo mam linugza". Z drugiej strony przyznałeś się że jesteś linuxowym szpanerem, poprzez swój post.

A w temacie napisałem bo pytałeś o radę czy wybrać win czy ubuntu, a powiedziałem że windows lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że używa ktoś Wine, oznacza, że jest pomiędzy Windowsem a Linuxem? Wine jest dodatkiem Linuxowym, jak Cygwin Windowsowym. Tzn. że jak ktoś używa Cygwina, to jest po części linuksiarzem?

 

I dlaczego Windows lepiej? W razie uszkodzenia systemu nie musi reinstalować (co jest standardem w Windowsie)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie uszkodzenia systemu nie musi reinstalować (co jest standardem w Windowsie)

Nie jest to prawda, bo istnieje coś takiego jak konsola naprawiania (czy tam odzyskiwania) systemu, jednak reinstaluje się dlatego, że jest tak zazwyczaj prościej :) . Tak samo, jak prościej jest wgrać jeszcze raz Linuksa niż babrać się w naprawianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ubuntu bo:

- szybko chodzi (bynajmniej na twoim PC)

- są odpowiedniki DreamWeaver'a i Photoshopa na Linuksa (co prawda gorsze możliwościami ale będą ci wystarczały)

- brak wirusów (co prawda są, ale trza im nadać uprawnienia do uruchamiania i uruchomić z roota, same się nie uruchamiają jak w Windows)

- błędy jądra (kernel panic) pojawiają się relatywnie rzadko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(co prawda są, ale trza im nadać uprawnienia do uruchamiania i uruchomić z roota, same się nie uruchamiają jak w Windows)

Zacznijmy od tego JAKIEGO windowsa, dla nowszych niż XP powyższe zdanie jest również prawdziwe. (jedynie to pogrubione to ma sens).

- błędy jądra (kernel panic) pojawiają się relatywnie rzadko

Podobnie jak z BSoD. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak z BSoD. :)

 

Kernel Panic moze raz mi się pojawił, a z linuxa korzystam z 7 lat.

A BSoD o to już lepiej nie wspominal ile razy ;) Nawet po instalacji BlueSolei [czy jakoś tak] pojawił mi się własnie ;)

 

Ale nie róbmy flamewara ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kernel Panic moze raz mi się pojawił, a z linuxa korzystam z 7 lat. A BSoD o to już lepiej nie wspominal ile razy ;) Nawet po instalacji BlueSolei [czy jakoś tak] pojawił mi się własnie ;) Ale nie róbmy flamewara ;)
Dziwne bo u mnie na odwrót :))

 

Napisał "dziwne bo u mnie na ODWRÓT" czyli by to tłumaczyło tak:

 

"BSoD moze raz mi się pojawił, a z windowsa korzystam z 7 lat. A Kernel Panic o to już lepiej nie wspominam ile razy ;) Nawet po instalacji BlueSoleil [czy jakoś tak] pojawił mi się własnie ;)"

 

Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A BSoD o to już lepiej nie wspominal ile razy ;) Nawet po instalacji BlueSolei [czy jakoś tak] pojawił mi się własnie ;)

Jak korzystasz z XP i o tym mówisz to gratulacje. W Windows 7 NIGDY mi nie wyskoczył żaden BSOD(musiałem poluzować RAM, przy majstrowaniu, żeby wyskoczył jeden jedyny raz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wy tu się przechwalacie i narzekacie...normalnie jak dzieci albo gorzej :P sam ma na kompie linuxa (openSUSE) i windowsa (Seven) i większej różnicy między nimi nie odczuwam. Windowsa mam by czasami w coś pogierczyć a na linuxie czasem coś pomajstruje w c++ i SDL lub potworzę stronki. Co prawda na linuxa jest znacznie mniej oprogramowania ale można sobie poradzić. Do tworzenia stron wystarczy ledwie edytor tekstu (Gedit czy Bluefish) i XAMPP. Nic nie wiem o kreatorach bo się tym nie interesuje jednak osoby w nich tworzące mogłyby się poduczyć HTML'a i CSS'a i miałyby problem z głowy. I jeszcze co do linuxa i windowsa. Jeśli masz trochę samozaparcia naprawdę można przestać być zależnym od windowsa i czerpać w pełni satysfakcje z darmowego OS'a kiedy inni za to co ty masz za darmo muszą ostro bulić.

 

PS. Ciekawe ile osób mnie zaraz skomentuje

 

PS2. To jest oczywiście moje zdanie to co napisałem powyżej, nie musi tyczyć się CIEBIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być zależnym od windowsa i czerpać w pełni satysfakcje z darmowego OS'a kiedy inni za to co ty masz za darmo muszą ostro bulić.

Windowsa też można mieć za darmo, i większość osób ma :) I nie widzę sadysfakcji w pierdzieleniu sie z linuxami skoro wg ciebie wszystko działa tak samo a na windows jest więcej oprogramowania i wszystkie gry chodzą! C++ i C# można na windowsie się bawić w niemal perfekcyjnym Visual Studio i notatnik też jest, pajączek do robienia stron internetowych itp... dalej nie widzę przewagi linuxa mimo tej że jest darmowy i dzieki temu legalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...