Skocz do zawartości

String/ini szyfr.


Nowy

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam dwa pytania.

 

1. Gdy mam takie coś

 

GML
obiekt = 'obj_wall';

instance_create(x,y,obiekt);

 

Taki kod nie działa, chodzi chyba o to że jest to zapisany jako string ten 'obj_wall'. To pytanie jest takie jak tego stringa przekształcić w nazwę obiektu albo coś. Nie wiem czy takie coś jest nawet możliwe :D

 

2. Tu mam problem z ini.

Chcę aby w pliku ini były zapisywane jakieś tam np. hasła no to takie coś sobie robię i jest dobrze ;d

Ale problem jest taki, że każdy sobie może ten plik otworzyć np. w notatniku i sobie te hasła zobaczyć.

I moje drugie pytanie jest takie jak zabezpieczyć/zaszyfrować ten plik ini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Szyfrowanie - może być najprostsza zamiana znaków. Bardziej złożone, XOR. A najbardziej złożone - MD5.

 

Co do 1. Możesz zrobić np. coś takiego:

GML
execute_string("instance_create(x, y, " + obiekt + ");");

Ale jest to mało wydajne. (Nie wiem czy do execute_string są jeszcze jakieś arg, sprawdź).

 

E: Art jest nawet o szyfrowaniu XOR,

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedi chyba nie wiesz co ty mówisz. MD5 nie odkodujesz no chyba że przez specjalne tęczowe tablice. Jednak to daje jakieś 10% skuteczności(albo i mniej) bo aby odszyfrować hasło musisz je mieć w bazie :P. Wiec md5 nadaje się do przechowywania informacji i porównywania ich nie do szybkiego odszyfrowania, zmiany i zaszyfrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

MD5 to nie szyfrowanie, to haszowanie/generowanie skrótu. Dla każdego ciągu znaków zawsze generuje 128-bitowy skrót (32 znaki w zapisie szesnastkowym), nie ważne, czy jest to sama spacja, czy encyklopedia. Haszowanie posiada skończoną ilość kombinacji co prowadzi do powstawania kolizji. Ot dla przykładu, na hmt.pl znalazłem 300 osób z tym samym haszem hasła (zatem albo mają identyczne hasła, albo różne, ale ten sam hasz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedi chyba nie wiesz co ty mówisz. MD5 nie odkodujesz no chyba że przez specjalne tęczowe tablice. Jednak to daje jakieś 10% skuteczności(albo i mniej) bo aby odszyfrować hasło musisz je mieć w bazie :P. Wiec md5 nadaje się do przechowywania informacji i porównywania ich nie do szybkiego odszyfrowania, zmiany i zaszyfrowania.

po chuj odkodowywać? md5 w przerobionej postaci jest bardzo dobrym sposobem, wtedy wystarczy tylko zaszyfrować podane hasło i porównać z pierwowzorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...