Skocz do zawartości

Przykład HUDu niezależnego od przybliżającej się kamery


Rekomendowane odpowiedzi

ten przykład prezentuje HUD wyświetlany na oddzielnym viewie, dzięki czemu można dowolnie obracać i przybliżać kamerę odpowiedzialną za grę.

po tym opisie możecie wywnioskować, że użytkownik będzie ograniczony do paska. tak nie jest, bowiem wyłączenie wyświetlania koloru tła umożliwia "nakładanie" na siebie viewów.

nie jest to też kolejny przykład dodawania wartości view_xview i view_yview do rysowania spritów, bo tego też były miliony.

http://www.gmclan.org/up444_11_hud.html

screenshot przykładu:

screenqi.png

duch w lewym górnym rogu jest elementem HUDu.

 

bardzo prosty przykład, ale komuś może się przydać. poza tym, jeśli ktoś zna sposób, aby lepiej/szybciej to wykonać, pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe, każdy to wie...

1/5

 

Nikt kto dłużej jest przy GMie tego nie umie..

jeśli ty jeszcze parę dni temu pytałeś, jak nie wyświetlać jednego obiektu na danym viewie, to jednak sądzę, że nie powinieneś tak się mądrzyć. krótko mówiąc, twoją rzeczową krytykę "suabe kaszdy to fie" z wielokropkami po każdym zdaniu (które wcale nie uczynią twojego posta głębszego, lepszego, bardziej tajemniczego, skłaniającego do przemyśleń, zmieniającego cudze życie na lepsze czy w ogóle jazzy) narazie mogę sobie o kant tyłka potłuc.

zastanawiam się, czy w ogóle ściągałeś przykład. poczekam, aż ktoś mądrzejszy ode mnie wypowie się na temat mojego "dzieła".

 

btw. dopisałem do tytułu tematu dwa słowa, które twoją ocenę prawdopodobnie podwyższą o 4 punkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest OK.

Pokaż jeszcze jak używać tego huda w grach RPG (Chociażby drag & drop) czy cokolwiek innego mającego interakcję z graczem.

Na razie nie oceniam.

interakcja z HUDem? ok, jutro postaram się coś dorobić do tego przykładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...