Skocz do zawartości

Twitter Control v1.1


Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Twitter Control - biblioteka do zarządzania serwerami lub aplikacjami za pomocą twittera bądź BLIPA *new*.

 

Gatunek: Silnik sieciowy/kontroli aplikacji

 

Download: Twitter Control v1.1 (przykład GM8)

Rozmiar pliku: 207 kb. (rozmiar się zmniejszył ponieważ usunąłem GEX)

 

Autorzy:

Programowanie:
Pieter

 

Opis: Twitter Control to biblioteka do zarządzania serwerami lub aplikacjami za pomocą twittera bądź blipa. Umożliwia napisanie unikalnego systemu komend (w własnym zakresie w GML) i zarządzanie swoimi grami/serwerami. Napisana na wątkach, zapobiega zacięciu się gry podczas pobierania/odświeżania danych. By sprawdzić czy wpis jest unikalny i odmienny od innych (przydatne gdy wysyłamy parę razy tą samą komendę/wpis) używamy TwitGetLastDate(), które zwraca unikalną datę (ciąg znaków) każdego wpisu.

 

Możliwe użycia:

- Zarządzanie serwerem np: Almora - Gnysek jest daleko od serwera, dostanie sms'a, że serwer się zaciął a on nie może nic z tym zrobić. Co robi? Uruchamia aplikacje twittera na telefonie, dodaje nowy wpis typu np. ".restart" a aplikacja serwera Almory po odczytaniu tej wiadomości restartuje się...

 

- Kontrola Update - możliwe napisanie jest kontroli update'ów gier/programów gdy nie posiada się pomysłu na pobieranie danych z własnego serwera.

 

- botnet - niestety, ale też możliwe. ZABRANIAM STOSOWANIA MOJEGO DLL'A DO TAKICH CELÓW!

 

 

Przykładu konsoli komend nie zrobiłem, zrobiłem tylko przykład użycia, bo mi się najzupełniej NIE CHCIAŁO.

 

 

v1.1:

- dodano obsługę blip.pl

 

GML
//arg0: http://twitter.com/ihooypl tylko nazwa uzytkownika!

//arg1: 5 - ilosc sekund do odswiezenia statusu

//arg2: 1 - twitter, 2 - blip

TwitInit('ihooy', 5, 2);
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
- Zarządzanie serwerem np: Almora - Gnysek jest daleko od serwera, dostanie sms'a, że serwer się zaciął a on nie może nic z tym zrobić. Co robi? Uruchamia aplikacje twittera na telefonie, dodaje nowy wpis typu np. ".restart" a aplikacja serwera Almory po odczytaniu tej wiadomości restartuje się...
E, bez sensu. Przecież można coś takiego postawić na dowolnym serwerze HTTP i kontrolować za pomocą telefonu z WAP. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, bez sensu. Przecież można coś takiego postawić na dowolnym serwerze HTTP i kontrolować za pomocą telefonu z WAP. :P

można, ale tak jest łatwiej.

 

Gnysiu, hmm pomyślę nad tym :)

 

edit: okazuje się, że to nie bardzo będzie różnić się niż twitter, to polega na czytaniu pierwszego wpisu rss'a i tyle... z twitterem jest na tyle fajnie, że można ustawić ile wiadomości się chce pobrać przez RSS, w blipie to chyba niestety nie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
mały update dll'ki:

 

- dodano obsługę blip.pl

 

Link i info w pierwszym poście.

 

GML
//arg0: http://twitter.com/ihooypl tylko nazwa uzytkownika! tzn. "ihooypl"

//arg1: 5 - ilosc sekund do odswiezenia statusu

//arg2: 1 - twitter, 2 - blip

TwitInit('ihooy', 5, 2);

 

Świetnie, na to właśnie czekałem.

I teraz bez wahania dam ci piąteczkę :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...