Skocz do zawartości

Engine


Kazik1

Rekomendowane odpowiedzi

Pobrałem z tąd silniczek który tworzy płomienie i wybuchy od Phisics i chciałem go wykorzystać w grze silnik uruchomiłem na gm7 pro a mój projekt robiony jest w gm8 pro więc musiałem go przepisać wszystkie sprity, obiekty,scripty i jest przepisałem cały załączam a tam zamiast efektownych wybuchów jakieś iskierki małe białe wogule nieprzypominające ognia tylko rozpałke iskierki malutkie które po 2 sek znikają można prosić o pomoc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kolizji auta A i B wstaw to tworzenie iskier... nie wiem, czy można tam kierunki ustawić, ale pokombinuj, może znajdziesz dobre rozwiązanie

 

Zrobiłem tak w A dałem collision z B i tam (nie wiedziałem jak to tam ma wyglądać w kodzie to dałem szybko w klocku) create (ta żarówka) i wybrałem objekt "Fire" zaznaczyłem poniżej releative i Ok tak samo w B tylko collosion z A i gdy się ze sobą stykneły gra zaczeła gwałtownie ścinać i nic się nie pojawiało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwalnie Ci, ponieważ samochody A i B mają ciągle ze sobą kolizję. Co oznacza, że w kółko są tworzone obiekty fire. Musisz dopisać warunek, dzięki któremu akcja wydarzy się tylko raz.

GML (create A)
zderzenie=false;//true- ma zderzenie, false- nie ma</span>

GML (step A)
if(place_meeting(x,y,B))//jeżeli A ma kolizje z B...

{

if(!zderzenie)//... i zmienna zderzenie jest false

{

zderzenie=true;//zmienna zderzenie zmień na true(czyli A ma kolizje z B)

instance_create(x,y,fire)//twórz fire

// cała reszta kodu

}

}

else if(zderzenie)

zderzenie=false;//... a jak A miał kolizje z B i nie ma z nim teraz kolizji, zmień zderzenie na false</span>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wiem ale tak mi się zdaje :P to tak żeby fire działało w roomie musi być też object Engine nie działało więc zrobiłem żeby A wytwarzał Engine a później Fire było raz, znikneło i tyle spróbowałem zrobić to jeszcze raz to już dupa nic :/

 

A znacie może jakieś tego typu silniki że jest wybuch czy coś bo ściągnołem taki miotacz ognia ale nie umiem w nim zrobić wybuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Ech już wiem o co chodzi jak to uruchamiam w gm7 to jest ok a jak w gm8 to nie ok po prostu to nie na gm8 ale już znalazłem coś innego ;p

 

jest nie jest jest nie jest jest nie jest jest nie jest jest nie jest jest nie jest jest nie jest jest nie jest jest nie jest jest nie jest jest nie jest - uczą was w tych szkołach jeszcze czegokolwiek? Kropki, przecinki, żeby było wiadomo gdzie myśl się zaczyna, a gdzie kończy, co jest już nową myślą, a co tyczy się starej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...