Skocz do zawartości

Klub Odkrywców


TheMarcQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 307
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Takie moje przemyślenie.

Katolicy uważają, że Bóg istniał od zawsze ( tzn. nic nie było przed nim ) i nigdy nie wytłumaczymy jego natury i po co w ogóle istnieje. A gdyby tak w miejsce Boga wstawić kosmos, rzeczywistość ? Różnica będzie jedynie taka, że po śmierci nie dowiemy się prawdy. Ale człowiek by za dużo chciał, nie jesteśmy żadnymi wybrańcami tylko częścią posranego niewytłumaczalnego systemu który jest jednak fajniejszy niż nicość.

 

o jaką rzeczywistość tobie chodzi, możesz trochę jaśniej??

 

Edit 1. "Rzeczywistość w znaczeniu potocznym to "wszystko co istnieje". Termin rzeczywistość w najszerszym znaczeniu zawiera wszystkie byty, zarówno obserwowalne jak i pojęciowe, wprowadzone przez naukę czy filozofię." źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rzeczywisto%C5%9B%C4%87

 

czyli jak w miejsce Boga wstawię Boga to mam Boga hmmm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak w miejsce Boga wstawię Boga to mam Boga hmmm smile.gif

No, ale wszystkiego co istnieje nie sprowadzisz do jakiegoś konkretnego obiektu. Przecież nie modlisz się do kwiatka, kamienia, Marsa i Plutona co nie ? Bo według twojej teorii to jest właśnie Bóg. Nie lubię tego określenia, bo Bóg to raczej ktoś od kogo oczekujesz jakieś nagrody, a owe wymienione przedmioty ci jej nie zapewnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muuuuczek567 ja żyje we własnym filozoficznym(co najmniej z nazwy) świecie :) Wszystkiego nie da się pojąć(takie założenie, oczywiście pojąć przez człowieka).

To co uważamy za prawdę i nawet jeżeli tak coś definiujemy to wcale nie musi to być prawda, gdyż możemy żyć w zakłamaniu, wtedy nasze założenie o byciu w prawdzie jest błędne, ale większość ludzi zakłada że to co uważa jest prawdą, a potem o ile będzie mu dane jak w jaskini platońskiej(Państwo Platona, początek księgi VII polecam) jednemu z kajdaniarzy wyjść z groty i będzie dosłowny zonk...

Edit 1. Właśnie odkryłem że cały gmclan jest zakłamany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na swiecie nie jest prawda ostateczna, wiec ludzie wymyslili uklady odniesienia oraz uproszczenia.

Np. mamy pewna odleglosc. Nie daloby jej sie zmierzyc, gdyby nie bylo ukladu SI. Czyli ze ta odleglosc wynosi 2m.

Ale czy NA PEWNO 2m? Moze nie sa to dokladne 2m? Chocby nie wiadomo jak udoskonalali pomiar, on wciaz bedzie bledny (mikrometry, nanometry, pikometry...). Po to sa uproszczenia.

 

E: ale filozofujemy. Idzmy juz spac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo prawda prawdziwa (nie ta ubzdurana) czasami burzy całkowicie czyjś światopogląd, dorobek kulturowy i naukowy. Niejednokrotnie dochodzi do starcia pomiędzy doświadczeniem życiowym a wartościami w które wierzono. Własne ego zostaje poddane próbie! To zmaganie może doprowadzić do upadku człowieka ale również do odnalezienia sensu życia, spokoju wewnętrznego. Dlatego warto poszukiwać prawdy, różnymi sposobami nawet za pomocą szeptów z zewnątrz, nawet za pomocą świadectw innych ludzi, mimo iż możemy chwilami wrócić do zakłamania. Jeszcze podkreślę że w ów poszukiwaniu nie chodzi mi o ślepe wierzenie innym, wszystko trzeba filtrować...

 

Edit 1. Muuuuuczek567 sam błąd pomiaru moim zdaniu wynika przede wszystkim z wielkości pojedynczego punktu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale owo filtrowanie czesto sprawia, ze odrzucamy te prawdziwa prawde, bo przez filtr nie przechodza np. nieprawdopodobne zjawiska.

Nieprawdopodobne != nieprawdziwe.

A punkt jest niesamowicie trudno zdefiniowac, bo mozg nie radzi sobie z nieskonczenie malymi zjawiskami (przeciez mozna dalej zmniejszac, jak w grafice wektorowej).

E: dochodze do wniosku, ze Wszechswiat jest nieskonczenie maly - skoro swiat sklada sie z punktow, to nawet nieskonczenie wiele ich daje nieskonczona malosc. To mnie juz przerasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek999 ja też bardzo lubię mięso, ale pewne absurdu, tzn rzeczy która wydają się nam nimi być, gdyż drugi człowiek może uważać zupełnie inaczej, wynikają bardzo często z tradycji wielopokoleniowej. Podobnie jest z tłustym czwartkiem, po cholerę ludzie w ten jeden dzień kupują tak dużą liczbę pączków, jak ktoś lubi pączki to niech sobie kupuje częściej a nie tylko w ten jeden dzień i tak dużo, będzie zdrowiej i sprzedawca będzie miał też zysk, ale taka wytworzyła się tradycja. Nie wiem czemu taka ani dlaczego w ten akurat dzień. Ja osobiście w piątki staram się nie jeść mięsa, gdyż jest to u mnie taka tradycja(sam nie uważam tego za absurd). Świat jest pełen absurdów, ważne by te nie szkodziły drugiemu człowiekowi.

 

Edit 1. Muuuuczek567 wyobraź sobie że ponoć jest nieskończenie wiele nieskończoności więc właściwie nieskończoność2 / nieskońćzonoś1 może chyba dać nieskończoność3, czyli wszechświat jest nieskończenie wielki :)

W filtrowaniu trzeba używać rozumnego wnioskowania oraz zdrowego osądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc. Jesli tylko 'ponoc', to w to nie wierze. Zbior nieskonczonosci miesci nieskonczenie wiele nieskonczonosci.

Nieskonczonosc/nieskonczonosc = 1

Suma nieskonczenie wielu rozmiarow nieskonczenie wielu punktow jest rowna nieskonczonej malosci. Pojmuje wszystko za pomoca matematyki, to ulatwia zrozumienie wielu rzeczy.

'W filtrowaniu trzeba używać rozumnego wnioskowania oraz zdrowego osądu.'

Wierzenie w UFO jest powszechnie uznawane za nieracjonalne. A jesli jest to prawda? Tu dochodze do nastepnego wniosku: filtrowanie za pomoca zdrowego rozsadku jest nieskuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość nie zawsze ma racje, nie zawsze żyje w prawdzie.

n1=1+2+3+4+.... (i tak w nieskończoność)

n2=1,5+2,5+3,5+4,5+... (i tak w nieskończoność)

n1/n2 =/= 1 (zaprzeczysz??)

 

Twierdzenie, że rozumnie wnioskowanie i zdrowy osąd przeszkadzają w poszukiwaniu prawdy obiektywnej na drodze sił parapsychicznych wydaję się wielkim paradoksem i nieporozumieniem. Przecież te najwyższe władze duszy stoją na straży postępowania ludzkiego. Chronią go przed błędami jego życia oraz wznoszą ponad świat zwierzęcy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n1=1+2+3+4+.... (i tak w nieskończoność)

n2=1,5+2,5+3,5+4,5+... (i tak w nieskończoność)

n1/n2 =/= 1 (zaprzeczysz??)

Zagiales mnie. Tak czy inaczej, oba dzialanie zmierzaja do jednego - nieskonczonosci. Roznica jest taka, ze do nieskonczonosci nie mozna dojsc za pomoca dodawania czy nawet mnozenia/potegowania. Nieskonczonosc jest dziwna i trudno ja ogarnac przez przecietny umysl.

n1/n2 != 1, ale:

nieskonczonosc/nieskonczonosc = 1

Twierdzenie, że rozumnie wnioskowanie i zdrowy osąd przeszkadzają w poszukiwaniu prawdy obiektywnej na drodze sił parapsychicznych wydaję się wielkim paradoksem i nieporozumieniem.

Nie twierdze, ze przeszkadza, tylko ze jest nieskuteczne i dziala podobnie jak filtrowanie spamu w skrzynce - czesto dziala, ale zawsze jest prawdopodobienstwo, ze jakis spam przejdzie albo zostanie zatrzymana wazna wiadomosc.

 

Ale to tylko moje zdanie :P

 

@TheMarcQ: pytanie o grubosc prostej ma taki sam sens, jak o srednice punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moje przemyślenie.

Katolicy uważają, że Bóg istniał od zawsze ( tzn. nic nie było przed nim ) i nigdy nie wytłumaczymy jego natury i po co w ogóle istnieje. A gdyby tak w miejsce Boga wstawić kosmos, rzeczywistość ? Różnica będzie jedynie taka, że po śmierci nie dowiemy się prawdy. Ale człowiek by za dużo chciał, nie jesteśmy żadnymi wybrańcami tylko częścią posranego niewytłumaczalnego systemu który jest jednak fajniejszy niż nicość.

Z tego co wiem rzeczywistość to wszechświat, a wszechświat (jak pokazują badania) nie trwa wicznie tylko ma swój początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...