Skocz do zawartości

Perfect War Operations


Ignis

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Perfect War Operations (PWO)

 

Gatunek: Shooter

 

Opis:

 

a) Jak zaczęło powstawać? Jest to moja pierwsza poważna produkcja.

Do pracy zmusiła mnie chęć sprawdzenia umiejętności a od mojej pierwszej gry nabyłem ich dużą ilość.

Sam pomysł naszedł mnie dość dawno, pracę zacząłem z trudem gdyż niewiele jeszcze umiałem,

były "wzloty i upadki".

B) Podziękowania. Dużo osób mi pomagało i bardzo im dziękuję.

Dziękuję za odpisywanie na moje tematy, Dziękuję za dobre nastawienie i za cierpliwość do mnie.

c) Fabuła I tu mogę się pochwalić pomysłem. Otóż gra nie polega na bezsensownym ostrzeliwaniu się

ani na walce z terroryzmem ale postarałem się wygrzebać największe operacje wojskowe jakie widział świat.

Wiem, to nie najlepszy temat do gier ale powinniśmy pamiętać o naszych przodkach- bohaterach którzy bez wytchnienia walczyli za tą ziemię na której stoi twój dom.

Tak, zbyt oficjalna wersja jak na zapowiedź gry, ale za długo to pisałem by to teraz wykasować.

 

Autorzy:

Programowanie:
Wiele osób mi pomagało. Skrypty które są użyte w grze pochodzą od wielu osób, ja je tylko analizowałem i sklejałem.

Fabuła:
Pochodzi całkowicie ode mnie (jeśli w ktorejś innej grze jest podobna fabuła to nie plagiat. Najwidoczniej wpadliśmy na ten sam pomysł :))

Grafika:
Podzielmy to na trzy osoby: AntY bardzo mi pomógł swoją grafiką (Niestety na screenach nie ma prawie żadnych obiektów ale jak będę miał więcej czasu na GM to pododaję więcej screenów)

Mam wielki dług wdzięczności do True_Archera lub jak kto woli Archera który przesłał mi obrazki do sklejania backgroundów.

Trzecia osoba.. To ja! Grafika żołnierzy jest moja i według mnie dobrze wyszła (niestety przy drugim screenshot'cie coś zepsuło grafikę żołnierzy Amerykańskich tzn. karabiny, podjerzewam że zepsułem coś w GIMPie)

Muzyka:
Muzyka... Wszystko z findsounds ale mogę jedynie napisać że sam szukałem :)

Screeny:

 

d41d8c4afe645db956ff3fc698bbeb2d.jpg

Menu, myślałem żeby dodać jakiś obrazek ale przy czarno-białym i takiej czcionce nie wyglądało to dobrze, ale jeszcze pokombinuję.

d41d848b28f8afd783eb10cc7423e5d7.jpg

 

Nie mam czasu by wrzucić więcej screenów bo chciałbym sobie zrobić krótką przerwę od Game Makera. Od południa robiłem grafikę i silnik do gry (Nie bierzcie tego tak dosłownie, nie jestem jakimś nolifem). Aha, przewiduje że demko pojawi się za około miesiąc, najpóźniej chyba za dwa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

screen mi się jakoś bardzo nie podoba, pełno klonów

tak ciężko zrobić chociaż po 3 rodzaje wojaków do każdej "armii" i ustawić ich jakoś ładnie, a nie na odwal się?

"czekam" na więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jednego 'wojaka' robię razem ze wszystkimi animacjami umierania, strzału, rzutu granatem w ok. godzinę, do tego dochodzi obmyślanie misji, szukanie dźwięków, planowanie map, szukanie dobrych ikon kampanii więc nie jest łatwa praca, tym bardziej że pracuję nad tym sam. No i nie mogę ich porozstawiać w rządkach bo na screenie był przedstawiony D-Day, początek operacji Overlord. Desant był na łodziach i widzisz żołnierze nie mieli czasu by ustawiać się w szeregach tylko od razu rozpoczynali szturm. Ale jeśli tak bardzo chcesz to dla każdej armii będą dwa typy jednostek... a może trzy...

 

Nie żałujcie dalszych sugestii bo to mi się bardzo przydaje. Ale nie stawiajcie poprzeczki za wysoko bo wielu rzeczy na razie nie umiem ;)

 

News: Jak nieco lepiej zaprogramuję żołnierzy to spróbuję dodać kilka 'komend'. Nie zapewniam że mi się uda :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że nie mam czasu? Powiedziałem jedynie że spędzam przy mojej grze znaczną ilość czasu bo chcę zdążyć z demo, a rzeczy takie jak np. różnorodność grafiki zostawię jak będę miał wenę do rysowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na grafikę to bardzo brzydka.

Postacie wyglądają tak samo , nachodzą na ściany, piasek zbyt rozszerzony i zero przejścia na piasek i wygląda to jak karton obłożony jakimś ,,Piaskiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednego dnia robisz jednego żołnierza, a później kolejnego... no i dday powiadasz, dday... jakoś nawet mi to do głowy nie przyszło ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...