Skocz do zawartości

Open Source MiniGame MiniEngine


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przedstawiam wam stworzony przezemnie silnik strzelanki top down. Silnik jest bardzo przejrzyście napisany i łatow go zrozumieć. Możecie go traktować jako przykład lub stworzyć grę w oparciu o jego proste funkcje. Dołączam dwie wersje silnika multiplayer i singleplayer. Jest dobry dla początkujących programistów. Użyłem do jego konstrukcji samego kodu. Silnik napisany w GameMaker 8.

 

Enjoy!

 

Single Player:

https://gmclan.org/up6555_12_minigame_1_player_engine.html

 

Multiplayer:

https://gmclan.org/up6555_12_minigame_2_player_engine.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak po szybkim przejrzeniu obydwóch przykładów, stwierdzam iż mimo to twój pierwszy post oraz przykład na GMClanie to powinieneś wiedzieć jak się je piszę. Trzeba go dobrze opisać gdzie co i jak, co do czego i inne duperele aby każdy był happy, a nie walnąłeś kod który nikomu się prawdopodobnie nie przyda bo na sg (stronie głównej) oraz forum (czy to nie samo :wacko: ) jest parę lub naście lepszych, bardzie OPISANYCH. To tyle -_-

Edit odnośnie posta Kmiecika: nie wogóle tylko w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem...

Niestety nie posiadam Pro GM ale po przeczytaniu kodu stwierdzam że dałoby się zyskać z taką samą ilością kodu taki sam efekt...

Jak na silnik do gry top-down to za mało ale dobre dla zupełnych początkujących jako przykład jak zacząć z grami w widoku top-down.

To wg. mnie...

E1]: 2/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ludzie wy wszyscy jacyś wkurzający jesteście. Przecież w tym silniku chodzi tylko o to by jakiś początkujący koleś miał z tego fun. To nie musi być od razu jakieś arcydzieło zrobiłem to bo miałem akurat 5 minut wolnego. Osobiście stać mnie na wiele więcej tylko nigdy nie mam czasu dokończyć swoich prac. Pozatym chciałem dodać coś od siebie. Nie jestem początkujący tylko jakoś nie miałem nigdy potrzeby założyć konta na tym forum. Więc dajcie se siana i nie krytykujcie mojej pracy nie wiedząc nawet jaki jest jej cel. Tak wogóle to ten silnik każdy może sobie sciągnąć i go przerobić można dodać samochody, samoloty, miny czy inne bajery. Jak będe miał następne 5 minut to porzeże jego możliwości.dry.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gorączkuj się tak, jak dasz jakąś gre, to też powiesz "Więc dajcie se siana i nie krytykujcie mojej pracy nie wiedząc nawet jaki jest jej cel. "?

 

W roomie gówno widać, nawet myszki nie schowałeś -.-

Pistolet mogłeś wsadzić w gracza.

Wersja dla 2 graczy to już żal. Tylko skopiowana wersja nr. 1 i zduplikowane obj.

Jak dla mnie to jest szajs, naprawdę, więc nie mów że to dla początkujących, nawet kod nie opisany nic. Popieram Adamg1996 w 100%.

"Przecież w tym silniku chodzi tylko o to by jakiś początkujący koleś miał z tego fun." - Dajesz przykład po to by ktoś miał fun? Po to są przykłady żeby się uczyć.

"To nie musi być od razu jakieś arcydzieło zrobiłem to bo miałem akurat 5 minut wolnego" - Nikt nie wymaga arcydzieł, ale umieszczanie takiego shita mogłeś sobie oszczędzić.

"Osobiście stać mnie na wiele więcej tylko nigdy nie mam czasu dokończyć swoich prac." - To dokończ albo daj nieskończone, zamiast tego czegoś.

"Tak wogóle to ten silnik każdy może sobie sciągnąć i go przerobić można dodać samochody, samoloty, miny czy inne bajery." - Skoro dla początkujących, to powinieneś to dodać, bo jak jak zaczynałem, nie umiałem robić takich bajerów.

"Jak będe miał następne 5 minut to porzeże jego możliwości." - Po pierwsze literówka, po drugie, jak już poszerzasz to dodaj wszystko co wymieniłeś ( samochody, samoloty, miny, czy inne bajery ) .

 

To tyle z mojej strony, daje 1/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mi was żal. Z was są same buraki (nie mam na myśli osób które nie wypowiadały sięw tym poście). Co mnie obchodzi co za ocene mi dacie. Udowodniliście że te forum jest dla idiotów którzy po prostu nie mają życia osobistego więc krytykują innych. Po pierwszym dniu na tym forum postanowiłem że usunę te konto. Literówki są ponieważ jestem dyslektykiem. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mi was żal. Z was są same buraki (nie mam na myśli osób które nie wypowiadały sięw tym poście). Co mnie obchodzi co za ocene mi dacie. Udowodniliście że te forum jest dla idiotów którzy po prostu nie mają życia osobistego więc krytykują innych. Po pierwszym dniu na tym forum postanowiłem że usunę te konto. Literówki są ponieważ jestem dyslektykiem. To tyle.

 

Ymmm, powiem tylko "Jaki bulwers".

My tylko oceniamy, to tylko forum, po co dałeś? Nie po to żeby ktoś ocenił, z resztą skoro walisz naszą ocene, to co cie to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też bede burakiem bo powiem "if keyboard_check(wk_ip){speed=1} każdy potrafi wklepać, a potem cieszyć się, że ma przykład na gmclanie"Jesteś dyslektykiem a to zrobisz?:

http://lmgtfy.com/?q=firefox+download

firefox podkreśla ci błędy

E: wstawiłeś sobie 5?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrócie: Morda! - nie no żart, ranmus, nie banuj XD :D

 

Buraki z was, a przyklad sie sprawdza. ty potrafisz, inni nie.

 

Co do ciebie, nie firefox. pisz wolniej.

 

Co do przykładu, to sprawdzam.

 

Sprawdzaning: 99.9% llllllllllll [ERROR 404!! AMERICAN CPU ERROR!]

 

emotikonka: [bLUE SCREEN] oraz dzieje się to co z moim PeCetem. Padła płyta gufna.

 

Myślałem że to NETówka, a tutaj wasd po kryjomu strzelasz przeciwnikowi ctrlolem. ustawia się vk_rctrl

 

1/5. jeszcze grava i gusanos jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autorze tematu, twoje podejście jest niesamowite. nie zauważyłeś tych gwiazdek obok nazw tematów, przeglądając forum "Skrypty, przykłady, dodatki, silniki 3D dla GM"? tak, tutaj dajesz to, co zrobiłeś, do oceny i wielce prawdopodobne jest, że początkujący i nooby oleją twój wysiłek ciepłym moczem. jakoś kiedy dawałem swoje pierwsze "prace", nie wariowałem tak jak ty, mimo że oceny też otrzymywałem słabe (a że wtedy było tutaj mniej osób oceniających w stylu "gówno, 1/5", to inna sprawa).

a przykłady, co tu dużo pisać, pupne. po prostu większość rzeczy z tego przykładu można zrobić lepiej (np. pistolet nie musi, a nawet nie powinien być w osobnym obiekcie). początkujący, którzy są twoim targetem, mogą użyć lepszych silników. better luck next time

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohoho, widze mały bulwers... Nie rozumiem po co to tu wrzucałeś skoro mój niedokończony przykład strzelanki jest lepszy... zresztą to tylko pare linijek kodu o które ktoś sie pytał xxxx razy na forum i łatwo je znaleść. co do multiplayera to nie będę się wypowiadać.

 

@ owtop: chce zostać burakiem, bo je lubie. Dobrze wplywają na hemoglobine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to część FAQ wpisana w gm i wrzucona na strone, chłopie takie coś powinieneś zapisać na pendraivie, do folderu z przykładami by się potem nie męczyć i tylko otworzyć i robić na tym grę, ja tak robię(np. mam silnik top-down, menu(moje jest lekko skomplikowane) i paru innych) a jak wyskrobiesz coś naprawdę trudnego czy problemowego to tu dawaj a jeszcze coś:

GML
if keyboard_key_press(vk_left)

//to jest komentarz

{

//możesz nim opisać swój kod

speed=352/*to też komentarz*/;direction=180

}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...