Skocz do zawartości

tekstowa przygodowka z elementami rpg


Rekomendowane odpowiedzi

yo wam.

 

ostatnio szkole sie w c# i wpadlem na pomysl napisania w nim tekstowej przygodowki (konsolowej - w takim sensie ze uruchamianej z linii konsoli..) z elementami rpg(w ramach treningu). wszystko byloby kul (wiem jak co zakodzic etc.), gdyby nie to, ze nie mam pomyslu. na fabule, na jakies ciekawe rozwiazania, etc etc. takie cos jak najbardziej moze wypalic bo nie wymaga duzego wkladu (tzn programming jest banalny), tylko trzeba skrobnac dialogi, questy, glowny watek fabularny. jako ze ostatnio nie mam weny tworzej :D zostawiam to wam, i obiecuje ze postaram sie wybrac wasze pomysly i zrealizowac w jak najszybszym tempie. co Wy na to ^^?

 

pozdro 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yo wam.

 

ostatnio szkole sie w c# i wpadlem na pomysl napisania w nim tekstowej przygodowki (konsolowej) z elementami rpg(w ramach treningu). wszystko byloby kul (wiem jak co zakodzic etc.), gdyby nie to, ze nie mam pomyslu. na fabule, na jakies ciekawe rozwiazania, etc etc. takie cos jak najbardziej moze wypalic bo nie wymaga duzego wkladu (tzn programming jest banalny), tylko trzeba skrobnac dialogi, questy, glowny watek fabularny. jako ze ostatnio nie mam weny tworzej :D zostawiam to wam, i obiecuje ze postaram sie wybrac wasze pomysly i zrealizowac w jak najszybszym tempie. co Wy na to ^^?

 

pozdro 600

 

Ale ale , rozważmy taką sytuację :

osoba ma pomysł na fabułe. Ale przecieźż sam napisałeś że programing jest banalny. Więc taka osoba sama sobie moze zrobic gre.

 

Nie masz weny=nie rób gry. Jak będziesz miał pomysł to wtedy zrobisz gre.

 

EDIT

cieciolku

HAh... radze uważac, nie wiesz do kogo piszesz !

wiec czemu nie wymislisz i nie napiszesz?

Ty się chłopie nie zapominasz czasem?. Jestem użytkownikiem który zrobił setki gier, tysiące przykładów, i miliony postów z pomocą dla innych.

A ty? na konice nie masz zbyt wielu gier.

Super łaskawy EDIT

 

Albo wiesz co? Możesz pisać sobie co chcesz na mój temat. Jak słynne przysłowie brzmi: " O każdej porze Bigshark zawsze wam pomoże" To przysłowie nie tylko odnosi się do tworzenia gier lecz także do wszystkich dziedzin życia. Jeżeli bluzganiem na mnie jak i okłamywaniem samego siebie dowartościowywujesz się a także leczysz kompleksy to zgadzam się na takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pdolisz niedorzecznie. programming jest prosty dla mnie, dla kogos innego moze byc trudny cieciolku. przeciez podobno (cytuje ciebie) nie sztuka wymyslic jakas historyjke, wiec czemu nie wymislisz i nie napiszesz? przeciez jak mowilem, programing jest prosty XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szor, zarzuce w kreditsach ^^

 

--

 

bigshark, najpierw naucz sie liczyc, potem zabieraj sie za "programowanie" XD

 

--

 

by the way, ja to widze w 'sredniowiecznych' (srediowiecznawych) klimatach, tzn tak sobie to wyobrazalem na poczatku =D a moze jednak lepiej postnuclear czy cus..?

 

--

 

superlaskawie powiem ze superlaskawie pisze sie razem XD (j.k, a moze i nie XD? nieno razem sie pisze, razem :)) a ty naprawde musisz miec naryte na chacie, skoro poznajesz kolegow w necie i udzielasz im rad zyciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fantasy, fantasy.. nie wyobrazam sobie adventure rpg ktore nie jest osadzone w fantastycznym swiecie.

 

btw. it's better to contact me on gg #4377115

 

---

 

arcywazny edit!

 

yeehaw, wkoncu, po 20 minutach wypocin, razem z kumplem z klasy (pozdro Pawel) wymyslilismy fabule, a przynajmniej glowny watek.

 

bohater o imieniu [...] jest wyslannikiem zlego bostwa, ktorego imienia nie znamy. owe bostwo rozkazuje mu, aby tuszowal slady jego niechlubnych poczynan - mordow, krwawych masakr, etc etc, ktore mialy na celu umocnic lud w wierze. jednak wybierajac [...] jako slugusa, bostwo przekazalo mu rowniez zdolnosc sprzeciwienia sie. a calosc zaczela sie, gdy [...] byl jeszcze niemowlakiem. bostwo odwiedzilo jego dom w celu porwania i brutalnie zamorodowalo jego sprzeciwiajaca sie rodzine, po czym swoimi czarami uczynilo znak na czole [...] i podrzucilo do okolicznej wiochy, aby dorastalo. gdy doroslo do wypelnienia jego zachcianek, zabiera je od rodziny i nakazuje wykonywac rozkazy przez wiecznosc. z poczatku [...] zgadza sie pod wplywem sztuczek bostwa - obietnica zycia pelnego przyjemnosci, niesmiertelnosci etc etc. potem jednak natrafia na slad dawnej rodziny. zaczynaja sie pytania "czemu akurat ja? co to za znak? czy to napewno moj ojciec? musze z nim porozmawiac zanim tajemnicze bostwo rozwali go na czerwona papke". teraz trzeba to rozwinac tak, zeby przy okazji dowiadywania sie o sobie, tajemnicy bogow i dusz, odkrywaniem swojej ukrytej mocy, ktora wkoncu bedzie boska, bohater uratowal swiat, dziewice, po tym oczywiscie dziewice zabije zle bostwo, a w ramach zemsty [...] sieknie wielke kamehameha i go rozwali ;-D nieno, bez przesady. powiedzmy ze do slowa "swiat" mowilem dokladnie o co mi chodzi..

 

czekam na wasze pieniadze, tego, questy, npce, krainy, miasta, rasy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tej grze właściwie się będzie robić?? Masz obmyślony scenariusz?? I czy nie przesadziłeś z fabułą?? Bo fabuła nie powiem całkiem ciekawa, pytanie czy dobrze ją przeniesiesz do gry.

 

Pozdrawiam... =^-^=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biedny marmot, nie widzi duzych liter i ogonkow, czas na okulary ^-^, ot co. fabula z kolana XD? no moze wymysle lepsza ale poki co zostaje przy tej wersji. zakodzilem juz engine questow (przynies przedmiot, zabij ziomka, dowiedz sie czegos, uratuj kogos w sumie na razie tyle), podstawe gry (poruszanie sie, dialogi etc) no i teraz pisze system umiejetnosci/rozwoju postaci.

 

btw, nie przesadzilem z fabula znaczy co? ze za duzo tego? spoko, wbrew pozorom zmiesciloby sie w 20 questach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, nie przesadzilem z fabula znaczy co? ze za duzo tego? spoko, wbrew pozorom zmiesciloby sie w 20 questach.

 

Mi chodzi o to czy przeniesiesz ja do gry i nie tylko w Dialogi między postaciami tylko spodziewam się zobaczyć "graficzne" odzwierciedlenie fabuły...

 

PS: Proszę cię przestrzegaj podstawowych zasad gramatycznych, bo to co ty piszesz to strasznie się w oczy rzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to czy przeniesiesz ja do gry i nie tylko w Dialogi między postaciami tylko spodziewam się zobaczyć "graficzne" odzwierciedlenie fabuły...

 

w tekstowce ~~? chyba, ze chodzi Ci o opisy lokacji? jesli tak, to oczywiscie, bedzie ich duzo xd i bede pisac po polsku, a nie, tak jak teraz, ze jem i pisze rownoczesnie ^^'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienka ta fabuła.

 

BTW.

[qupte]biedny marmot, nie widzi duzych liter i ogonkow, czas na okulary

i podrzucilo do okolicznej wiochy, aby dorastalo. gdy doroslo do wypelnienia

Naprawdę? Zobacz sobie ten przytoczony przeze mnie cytat i nawet każdą swoją wypowiedź ;p . Sorry, ale tu jest takie kodowanie, że ogonki działają i co jak co, ale mi się nie chce czytać wypowiedzi która za przeproszeniem wygląda jak przejechane gówno na ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Że fabuła jest do zmiany, to widać po reakcji otoczenia, ale tak czy inaczej, any ideaz for quest or sth like that? Mam już parę pomysłów, nad którymi myślałem dłużej niż 20 minut... Pozdro everyone XD Btw. czy ja kogoś obraziłem? To, że ktoś zachowuje się conajmniej głupio to nie moja wina ;p. Pomyśl sobie, że mówię teraz, że nie masz prawa mi zwracać uwagi bo jestem o 2 lata młodszy więc się słuchaj knypku ;p. Bs zachowuje się jak 'jerk' i mimo, że jestem niemal pewien, że usilnie próbuje być śmiesznym (jeżeli nie, to pozdrawiam całą drużynę moderatorów, którzy muszą na codzień się z nim zmagać, naprawde musicie mieć ciężką robotę :D), to wychodzi raczej żałośnie...

 

Aha. Jestem zaskoczony nad wyraz szybką reakcją otoczenia na słowo 'tekstowa'. Czyżby światło odbijało się od niego wolniej xD? Jak już coś komentujecie, to przynajmniej czytajcie nazwy tematów >..<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...