Skocz do zawartości

Czy jest na sali scenarzysta?


dzejms.blad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

tworzę w GM'ie już półtora roku i mam za sobą - jak chyba każdy :P - dziesiątki nieukończonych projektów. Teraz jednak nastał czas na mój pierwszy poważny projekt (dodam, że oparty na własnym (!) silniku 3D). Jako że kocham dreszczyk emocji, obejrzałem już dziesiątki horrorów i zagrałem chyba we wszystkie możliwe pozycje gier tego rodzaju, chciałbym tym razem sam stworzyć coś w ten deseń. Problem w tym, że nie jestem dobrym tekściarzem i brakuje mi fabuły. Uprzedzając najbanalniejsze pytania, zrobiłem krótkie FAQ:

 

P: Orientacyjnie, za ile gra wyjdzie?

O: Myślę że, jak dobrze pójdzie, w wakacje powinieneś zobaczyć demo. Oczywiście w tym czasie regularnie informowałbym o postępach w projekcie.

 

P: Cóż oferujesz wzamian?

O: W przypadku jeśli wydam grę freeware, napewno miejsce w creditsach. Jeśli jednak uznam, że produkt nadaje się na komercyjny, dodatkowo 20-30% (ale wtedy dokładniej ustalilibyśmy szczegóły) zarobionego szmalu.

 

P: Nie kapuje cie, kogo szukasz? :D

O: Scenarzysty, który napisze mi trzymającą w napięciu, psychodeliczną wręcz fabułę gry-horroru.

 

Jak masz jeszcze jakieś pytania, wal śmiało tutaj albo na PW.

 

Do moderatorów: nie ma innego działu na takie zlecenia, więc umieściłem tutaj (swoją drogą przydałoby się coś na styl Game Ideas and Design z GMC :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powiedzmy że jestem zainteresowany.

mam wam coś napisać? Dialog? Roboczą fabułę?

Na początek wystarczy ogólny zarys fabuły, wstęp (bo przecież zawsze może mi się nie spodobać). Po jego zatwierdzeniu - dalszy ciąg zdarzeń z podziałem na misje (a zakładam, że będzie ich ok. 10).

 

O proszę, akurat o scenarzystę, to chyba jeszcze nie pytano. Masz jakiś konkretny koncept, jakikolwiek guideline, czy ewentualny scenarzysta ma wolną rękę, dopóki trzyma się konwencji horroru?

Nie mam kompletnie żadnego konceptu. Jak wspominałem - dobra fabuła to coś co lubię ale, niestety, natura nie obdarzyła mnie zdolnościami humanistycznymi :) Scenarzyście daję pełną swobodę, oczywiście przy zachowaniu konwencji horroru.

 

Dodam jeszcze, że w moim projekcie stawiam bardzo duży nacisk na fabułę i to ona będzie miała istotny, o ile nie najistotniejszy, wpływ na rozgrywkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę. "dzejms.blad" - coś mi to mówi. Nie robiłeś przypadkiem kiedyś gier w RPG Makerze XP?

 

EDIT:

Dzejms.blad ma już dwa posty, a pisze, że jeden!

A co to? :D Nie no żartuje. Znam ten program, ale nigdy mnie do niego nie ciągnęło. Możliwe że spotkaliśmy się już w cs'ie bo grywam pod takim nickiem :]

 

Tak na marginesie: offtopujesz czy jesteś zainteresowany tworzeniem fabuły?

 

Ps. A z tymi postami chyba chodzi o to, że w Valhalli nie są one naliczane (mam 1, bo początkowo stworzyłem ten temat w dziale "Grafika", ale jakiś uprzejmy mod go przeniósł ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Do fabuły proponuję Japanstacha, ja mogę Ci napisać dialogi, bo nikt inny nie potrafi na całym świecie pisać dialogów oprócz mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...