Skocz do zawartości

konsola


Bosu

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeglądałem sobie gry w sklepie, bo jako nałogowy gracz z certyfikatem nie mogę wychodzić z formy, i okazało się że żeby pograć w jaką kol wiek gierkę muszę wymienić połowę części do kompa! Jednak

zauważyłem że prawie wszystkie tytuły które oglądałem są również na konsole! Ponieważ zamiast wymieniać części od kompa które kosztowały by tyle co nowy komputer lepiej kupię sobie konsole! I tu moje pytanie:

Jaką konsole kupić

PalyStation czy

Xbox 360?

jeśli chcecie mi polecić którąś z ww konsol wypiszcie:

Koszt platformy: (na moim laptopie na którym będę przez jakiś czas net 'chodzi' za wolno)

koszty gier:

ilość gier:

Jakich gier jest na daną platformę najwięcej: (chodzi i gatunek)

jakość platformy: (żeby się nie okazało że po miesiącu grania konsola będzie do niczego)

długowieczność: (nie wiem jak to nazwać. Chodzi o to żebym nie musiał kupować nowej konsoli co roku bo każda następna gra będzie miała za duże wymagania. Wiecie mniej więcej o co chodzi?)

liczę na waszą pomoc w wyborze :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

platforma: PS3

koszt: jakieś 1000 zł

koszty gier: jakieś 200 zł

ilośc gier: no dużo

gatunki gier: każuale, sportowe,samochodówki,zręcznościówki

jakość: "ch*****"

długowieczność: ile chcesz... tylko że gry z konsol wyglądają już jak gry na pc na low/medium

 

2.

platforma: Xkloc 360

koszt: już od 400 zł (może nawet taniej...)

koszty gier: jakieś 100-200 zł

ilośc gier: ^PS3

gatunki: ^PS3

długowieczność: ^PS3

 

3.

platforma: Personal Computer

koszt: 2000 zł

koszty gier: darmowe ;D (no jak koniecznie chcesz kupowac to 20-120 zł)

ilośc gier: w ch**! :)

jakie: RPG,FPS,RTS + gry z konsol

jakoś: naj######stsza

długowieczność: do końca świata i 1 dzień dłużej :)

 

Wybór należy do ciebie...

 

"Wybierz trójkę panie!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem że nic nie zastąpi kompa ale jakoś tak mnie ciągnie po te konsole (Jak zobaczyłem God of war 3 to przez kolejne 10 minut czyściłem klawe ze śliny :) )... No bo nie ma chyba nic lepszego nic wrócić styranym z pracy odpalić konsole, przytargać lodówkę z browarem pierdyknąć się na kanapę przed 50 calowym tv i rozpie**** w h***a zombiaków i słuchać ich ryków przez głośniki z dźwiękiem przestrzennym...eh...

ale no dobra skoro mówicie że kompa nic nie zastąpi to jakie gry mi polecicie na mojego blaszaka?

Mój komp:

system: Winda xp

procek: Intel pentium 4 CPU 3.00 ghz

ram: 1,25 gb

karta grafiki: Radeon 9550 128 mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o bardziej 'świeższe' gry... takie które wycisną z tego złomu wszystko co ma! (Jak na razie dobrze radzi sobie Wiedźmin. Gra tnie się tak jakby karta graficzna miała eksplodować!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej mniej więcej rok, wiadomo wymiana podzespołów itepe, żeby pograć w nowsze gry...

kupuj sobie konsole co 2 lata, skoro firmy przestają robić na nie gry. Komputer jest wieczny!

 

baldurs gate, tibia, mario, gry pod dosa

e tam, cs1.6 i tf2 na najmniejszych detalach też by mu poszło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PlayStation 3, nie bierz Xboxa chociażby dlatego że MS ma kompletnie w dupie polskich graczy, a "odpowiedź" jaką nam dali jest tylko tego potwierdzeniem. Za to Sony ma pełną (no prawie...) obsługę Polski, a na PS3 wychodzi coraz więcej exclusivów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! I na taką odpowiedź czekałem!

Przed chwilą zobaczyłem trailer z God of War III i to będzie pierwsza gra w którą zagram

(zanim zbiorę kasę to oni zdążyli by zrobić God of War V) :)

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

platforma: PS3

koszt: jakieś 1000 zł

koszty gier: jakieś 200 zł

ilośc gier: no dużo

gatunki gier: każuale, sportowe,samochodówki,zręcznościówki

jakość: "ch*****"

długowieczność: ile chcesz... tylko że gry z konsol wyglądają już jak gry na pc na low/medium

 

2.

platforma: Xkloc 360

koszt: już od 400 zł (może nawet taniej...)

koszty gier: jakieś 100-200 zł

ilośc gier: ^PS3

gatunki: ^PS3

długowieczność: ^PS3

 

3.

platforma: Personal Computer

koszt: 2000 zł

koszty gier: darmowe ;D (no jak koniecznie chcesz kupowac to 20-120 zł)

ilośc gier: w ch**!

jakie: RPG,FPS,RTS + gry z konsol

jakoś: naj######stsza

długowieczność: do końca świata i 1 dzień dłużej

zgodzę się tylko co do ilości gier na PC i do "jakoś"i gier na PC (bo jakość jest w wielu przypadkach faktycznie byle jaka, choć zaj***stości się zdarzają). żeby nie rozpoczynać fanbojowskiej wojenki, skończę na tym: PODAWAJ PRAWDZIWE DANE, A NIE DOMYSŁY I WŁASNE OPINIE

kupuj sobie konsole co 2 lata, skoro firmy przestają robić na nie gry. Komputer jest wieczny!

sprecyzuję: 4-5 lat

 

jako że już zdecydowałeś, po zakupie peestrójki polecam upgrade kompa. sam mam Wii i PS3 i jakoś wciąż nie mogę zauważyć tej rzekomo c***jowej jakości gier na PS3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne mam kompa od 2 lat. Dałem za niego jakieś 1300. Wszystko co chce śmiga bez problemu. Może nie każda na max'a ale działa bez problemu. Nie zamierzam kupować nowego przynajmniej jeszcze przez rok więc to:

"Kup sobie konsole, chyba, że wolisz co 2 miechy wymieniać części. Osobiście polecam X-360, 1000zł a gry po 100-200zł. "

to jakaś bajka. Jeśli masz tyle kasy aby kupować gry na konsole, które są często znacznie droższe, nie wiem czemu tak szkoda Ci kasy na nowy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest mi szkoda kasy tylko mi tyłek ściska że nie ma takiego Little Big Planet na pc!

jednak działa to też w drugą stronę więc postanowiłem że z tuninguje mojego kompa a później kupie sobie ps3.

Na gry nie będę wydawał dużo. Mój sąsiad ma ps'a i całkiem sporą bibliotekę gier więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból dupy w tym temacie jest niewyobrażalnie wielki. A przoduje w tym gimbus Farkraj który swoje wypowiedzi bazuje na swoich interpretacjach świata. Już jego pierwszy post w temacie pokazuje jak się "zna" na wszystkim, a zwłaszcza na konsolach.

 

gatunki gier: każuale, sportowe,samochodówki,zręcznościówki

 

Chyba komuś się coś z Wii pomyliło.

 

długowieczność: ile chcesz... tylko że gry z konsol wyglądają już jak gry na pc na low/medium

 

Może nie wyglądają lepiej niż na PC ale programiści wiedzą dobrze jak okodować grę żeby jakość była niemal identyczna jak z PC, dzięki temu że ta sama gra działa tak samo na każdej konsoli. No i nie potrzebują takich rzeczy jak AA bo telewizor sam to robi.

 

jakość: "ch*****"

 

Jakośc pięciogwiazdkowa!

 

długowieczność: ^PS3

 

Xbox nie będzie raczej tak długowieczny jak PS3, z powodu braku napędu Bluray. Na przykład nowe FF na x'a będzie zajmować az 3 płytki dvd przy znacznych cięciach. Brakujący content w Lost Planet 2 na xboxa będzie rozprowadzany jako płatne DLC bo microsoft nie lubi darmowych patchów. Itp.

 

3.

platforma: Personal Computer

koszt: 2000 zł

koszty gier: darmowe ;D (no jak koniecznie chcesz kupowac to 20-120 zł)

ilośc gier: w ch**!

jakie: RPG,FPS,RTS + gry z konsol

jakoś: naj######stsza

długowieczność: do końca świata i 1 dzień dłużej

 

lol.

 

Ze swojej strony - jak ci zależy na nowych gierkach to kup PS3, a jeśli jeszcze nie masz PS2 to kup PS2 i pomyśl o nowej konsoli jak się nią znudzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...