Skocz do zawartości

miniRPG


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przedstawiam pierwszego screenshota z mojej nowej gry pod roboczą nazwą 'miniRPG'

 

Gra jest robiona na tilesach 16x16 (stąd ta nazwa) i nie jest zbyt skomplikowana (stąd też się wzieła nazwa) ponieważ jest to pierwsza gra w której używam GML i się dopiero uczę;)

 

EDIT:

Sprity nie są moje chociaż je edytuję żeby pasowały do gry, ściągam je ze stron na których autorzy dają pozwolenie innym na ich wykorzystywanie ; ) tak żebym nie był oskarżony o przywłaszczanie czegokolwiek.

 

swoje problemy z grą przedstwiam w tym TEMACIE

 

Więc jeśli ktoś jest chętny mi pomoć to będę bardzo wdzięczny ; )

 

a więc screenshot:

 

screen1.png

BTW

tak gierka ma byc w krate:P moze kiedys to zmienie ; )

 

Gra zawiera jak narazie:

 

- umiejętności

- prosty battle system opierający się na ekwipunku i skillach

- life fluidy - zwiększające życie

- mana fluidy - zwiększające mane

- broń i zbroje (jak narazie tylko po 1 w każdym) -- polepszone (czytaj dalej;))

- Potworki z róznymi statystykami

- Potworki same się poruszają

- system exp i zdobywania poziomów

- system zwiększania się statów wraz ze zdobyciem poziomów

- system 'lootu' - z potworków moze nam wypaść coś ciekawego np złoto lub przedmiot

- można wchodzić do miast i płynąc na inne wyspy

- okienko "battle" gdzie mozemy zobaczyć za ile bijemy a za ile biją nas potworki.

 

w planach

- sklepy (trzeba na coś ten gold wydać;)) -- zrobione

- więcej przedmiotów (broń, zbroje, magiczne przedmioty) -- jest więcej przedmiotów i proste iventory działające na zasadzie - zdobywasz lepszy miecz to zastępuje on gorszy który posiadasz ; ) coś w stylu "Moonstone"

- magia (ta mana po coś tam wkońcu musi byc ; )) --pierszy czar już jest, planuje zrobic 6 dla wojownika

- system uczenia się czarów i umiejętnosci

- moze większe mapki i wykorzystanie viewsów bo jak narazie mapki to wyspy pomiędzy którymi poruszamy się za pomocą statków :P

- zlikwidowanie okienka battle / obrazenia beda sie pokazywac nad potworkami i bohaterem.

- potworki poruszajace się za bohaterem

-nowy plan - zrobienie 2 profesji - wojownika i maga, jak narazie na screenach widac tylko wojaka który był uniwersalną profesją, więc miał sie posługiwac magia i bronią po mistrzowsku ale wyglada że to zmienie : ) w związku z tym nastąpią następujące zmiany:

- wybór kim chcemy grac na początku gry - mag lub wojownik

- dodanie nowych skilli odpowiadających za obrażenia od magii (narazie są to liczby stałe; również będę musiał zmodyfikowac troche battle system ale prostota w tej grze to podstawa więc zbyt skomplikowanych zmian nie będzie ; )

- mag nie będzie mógł posługiwac się bronią do walki wręcz za to dodam różdżki którymi będzie się on posługiwał.

- hot seat dla 2 playerów? daleka przyszłość ale zrobienie trudniejszych wypraw gdzie mag i wojownik będą musieli połaczyć swoje siły aby przezwyciężyć wszelkie trudności kusi ; )

 

 

jak wszystko dopracuje żeby gierka była ciekawsza i wsawie więcej potworków i przedmiotów to wypuszcze demko ; )

 

nowe screeny:

Pierwszy przedstawia nowe przedmioty itd.

screen2.png

Po wejściu w bramy miasta na głównej mapie możemy je zwiedzić i pójśc do sklepu zakupic potrzebny nam ekwipunek ; )

screen3.png

Sklepy są proste, podchodzimy do NPC i wyskakuje nam prosty interface ; )

screen4.png

EDIT

A oto nowy screenshot pokazujący podstawowy czar który zadaje obrażenia bestiom ; ) idealny dla woja, 4 pola rażenia i przy okazji mozna z bliskiej odległości dobic bestie mieczem ; )

screen5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~~bump~~

 

mały edit :) możecie zobaczyć 3 nowe screenshoty ;) i dodałem kilka nowych funkcji ;)

 

EDIT

@up

po angolu bo jest on dla mnie o wiele wygodniejszy w grach rpg ; ) ale chyba skusze sie tez na wersje po polsku ; )

 

EDIT

już następny : ) gierka ciągle się rozwija i nabiera pełniejszych 'kształtów' ; ) myślę że już niedlugo wywale jakieś małe demko żebyście mogli sprawdzić jak ta gra się prezentuje na 'żywca' ; ) dodam kilka potworkow i jakieś czary żeby było ciekawiej ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...