Skocz do zawartości

Gry z dobrą grafiką.


Slash (Pental)

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem sobie kartę graficzną Geforce 9800GT (bez żadnych rozszerzeń). Procek mam dwurdzeniowy AMD Althon 5400+, a ramu 2GB.

 

Aktualnie poszukuję gier z niezłą grafiką. Crysisa szukam i szukam po sklepach i znaleźć nie mogę (w moim mieście), ale postaram się nabyć. No i takie pytanie: Co może być przeszkodą w graniu w dobre gry? Ram, procesor, czy grafika?

 

Dodam jeszcze, że NFS Shift i CoD 6 chodzą bez żadnych ścinek na maksymalnych wymogach, mam nadzieję, że z Crysisem też się uda na średnich chociaż :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie chcę tego typu postów :P (do Vadera)

 

Jeżeli gram w gry to stawiam tylko i wyłącznie na grywalność. Jednak tymczasowo poszukuję gier z dobrą grafiką, bo:

  1. Mam taką ochotę.
  2. Ojciec twierdzi, że nie ma żadnej różnicy między Geforce 6600 a Geforce 9800 xD .

Mam Simsy 3, miodna grafika to to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis to gra która wyszła bodajże przed wydaniem tego GPU, więc spokojnie Ci powinien pójść na maxie. Z innych gier mogę polecić Bioshocka (mam 9600M GT i działa na max detalach z DX10 włączonym), FarCry 2 (ta gra to TYLKO grafika), Wolfenstein (ten najnowszy ma całkiem czoko efekty graficzne, które przynajmniej u mnie bez problemu szły na średnich), Borderlands (nie grałem, ale od strony graficznej kusi), Left4Dead 2 (może i grafika wydaje się trochę przestarzała, jednak przy większej rzezi widać, czy karta grafiki wyrabia, czy nie :) ). Poza tym możesz poczekać na ciekawie wyglądające przyszłe premiery (bliska przyszłość): Bioshock 2, Aliens vs Predator i Mass Effect 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika jeżeli należysz do 11% to cos tam blabalbgal

a 80% graczy wierzy w każdą głupią statystyke jaką znajdzie na necie, pozostałe 20% nie widzi różnicy.

Ziomek zwykł mawiać kaznodziejskim tonem"Każdy ćpun Ci powie ze papierosy są bardziej uzależniające niż heroina", na pytanie czy zna chociaż jednego ćpuna który tak powiedział skończyły mu sie argumenty.

Apropo tematu to najładniej wyglada chyba jednal COD6, a jak chcesz przetestować swojego kompa na wysokich obrotach to może jakieś sandbox ala GTA4, Prototype czy Assasins creed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej naturalne niż nałęczowianka. Just cause 2 mi jeszcze przyszło do głowy,co prawda gierka średnio mi sie podoba ale pamiętam że już 1 miała kozacką graficzkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, od kiedy Havok jest za free to pakują go do większości gier. Chyba w modern warfare 2 najfajniej się prezentuje(o ile tam jest :P)

 

Co do gry Prototype to można ją odpalić nawet na moim złomie (1,6 giga procek, giga ramu i gf 6100) na ustawieniach średnich i komfortowo grać. A na full detalach aż takich wodotrysków graficznych to ona nie ma

 

Mogę jeszcze polecić Dragon Age i Age of Conan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Havoc najbardziej został wyciśnięty w silniku source (HL2 , garry's mod), nie żartuje ;p

Ogólnie jeżeli chodzi o fizykę w grach, to bieda jest (Każdy bierze do swych gier , bo jest łatwa i tania) ponieważ taka pierwotna / nieprzerobiona fizyka jest strasznie zbugowana, wiadomo ragdole po upadku dziwnie sie trzęsą , a figury przy wyższych prędkościach zamiast odbić , wtopią się wzajemnie ... w garry's modzie nie ma mowy o takiej sytuacji.

A Crysis jest największym postrachem kart graficznych , jaki został stworzony, i nawet najnowsze karty graficzne sobie z nim nieradą, lecz trzeba patrzeć też na rozdzielczość w jakiej się gra.

Ja mam ati 4870 i Crysis na max detalach, płynnie 50fps , działa w rozdziałce 1024x760 lub niżej xd

ED: Pomyłka ,Crysis wyciąga mi ok 39, a nie 50 xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Havoc najbardziej został wyciśnięty w silniku source (HL2 , garry's mod), nie żartuje ;p

Ja bym tu dopisał w szczególności Portala, gdzie mamy do czynienia z bardzo nietypową sytuacją fizyczną nawet jak dla gier komputerowych.

 

Chociaż sądzę, że obecnie najlepszym silnikiem fizycznym jest PhysX który dodatkową moc obliczeniową do fizyki bierze z karty graficznej. Całkiem przyjemna fizyka oparta na PhysX jest chociażby w Mirrors Edge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIRT 2, Resident Evil 5 (aż się zdziwiłem), FUEL, Bionic Commando, większość tego, co wyszło po 2007 lololol

 

also lol z "najwięcej wycisnąć z havoka" XD

 

FarCry 2 (ta gra to TYLKO grafika)
Pewnie pograłeś tylko parę godzin, dobre story >:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Painkiller: Ressurection ma ponoć bardzo dobry silnik z najnowszymi efektami. W połączeniu z Havokiem to byłby dobry benchmark i przy okazji kontynuacja świetnego polskiego hitu.

 

Silnik Painkillera sprzed około... 6 lat. Twórcy nie zaimplementowali żadnych nowych efektów. Havok jest w jednej z najstarszych wersji. Benchmark słaby, bo silnik gry (w przypadku podstawki) był świetnie zoptymalizowany. Świetnego hitu - racja. Ale gra jest b. słaba - niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny stwierdzasz, że masz coś lepszego / droższego / fajniejszego.

Ja tam bym się nie cieszył z 9800 ; p raz: to nvidia dwa: już raczej staroć...

Gdzie tak stwierdził? Co nie zmienia faktu, że Far to buc, który korzysta z klawiatury za 250 zł podczas gdy mieszkańcy Haiti walczą o jedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym brać pod uwagę tylko i wyłącznie treść tego posta, to się z tobą zgodzę. Wziąłem jednak pod uwagę zaistniałe wcześniej okoliczności.

 

"Ja tam bym się nie cieszył z 9800 ; p"

Jakie jest prawdopodobieństwo, że Farkraj ma ten sam model lub gorszy, hę?

 

Staś, zanim zaczniesz się czepiać, przeanalizuj dobrze czyjeś wypowiedzi, bo to naprawdę głupie czepiać się kogoś i nie mieć racji :) . Chcesz coś jeszcze dodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...