Skocz do zawartości

Blender vs. 3DS Max


Darlix

Rekomendowane odpowiedzi

Jak uważacie? Który z nich jest lepszy, chciałbym się dowiedzieć. Blender jest darmowy i mało waży, 3DS dużo zajmuje i jest płatny. Ale jak to mówił bodajże Tymcio: "Nie w ilość, lecz w jakość.", czyli blender może być lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Z tego co wiem do 3Ds Maxa można porównywać jedynie Cinema 4D

Jest mnóstwo innego softu do 3D na poziomie 3DS Maxa, nie tylko Cinema 4D. Między innymi Softimage|XSI (odpowiedzialny za 3D w nowych częściach Star Wars czy w Half-Life 2), Maya (odpowiedzialny za 3D w Matrixie czy Shreku), Lightwave 3D (odpowiedzialny za 3D w Harrym Potterze czy Piratach z Karaibów). Chociaż Blender wcale zły nie jest. Ciekawą sprawą jest Blender Game Engine. Przykład gry na nim zrobionej: http://www.yofrankie.org/ (tylko są tam dwie wersje, jedna robiona na BGE, druga na Crystal Space).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja postawię na Blendera, o.

 

Jeśli zależy nam na tworzeniu prostych (albo i nie) modeli to po prostu niczego w nim nie brakuje.

 

A możliwości co do samych renderów na naprawdę niemałe (już sama polska scena (blender.pl chociażby) miażdży), animacje może i zbyt wygodne i "fajne" nie są, ale możliwości też ma (nie pamiętam tytułów, ale wyszły już chyba 2 krótkie filmiki prezentujące jego możliwości)

 

No i ma naj#$!*^@!^@*@!* interfejs świata <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem to blender jest bardzo potężny i można w nim zrobić dużo rzeczy, jednak jest trudny w obsłudze ale to kwestia przyzwyczajenia jak w gm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...