Skocz do zawartości

Zablokowane Logika


Arcalian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

D bo po nalozeniu, linie pokrywajace sie usuwaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obracaja sie - kreska bez grotu to lustro - one sie odbijaja (wetor kierunku)

czyli odpowiedz to C (dalem bez zastanowienia B ale zaraz zauwazylem gdzie sie zaczyna wektor i tylko C pasuje idealnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewien, że C.

Punkty przyłożenia wektora ustawiają się, hmm... cyklicznie.

W pierwszym szeregu punkt przyłożenia wektora to kolejno: dół - dół/lewo - lewo.

W drugim szeregu - góra/prawo - prawo - dół/prawo.

W trzecim zaś punkt przyłożenia się nie zmienia, co wskazuje na C :)

@Psichix: gdyby było tak, jak piszesz (kreska bez grotu to lustro), to tutaj nie ma odpowiedzi na zadanie :P

 

E: a nie, złą oś symetrii wyznaczyłem :) C to dobra odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, w tym zadaniu trzeba myslec przestrzennie, to jest C i udowodnie to, robie te zadania bo sa w sieci - mensa test

 

@Psichix: gdyby było tak, jak piszesz (kreska bez grotu to lustro), to tutaj nie ma odpowiedzi na zadanie tongue2.gif

nie odbierz tego zle, to nie ma urazic nikogo, ale powiem: bullshit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzicie, to jedynie problem myslenia schematycznego, musicie do tego zaprzegnac myslenie abstrakcyjne i od razu widzi sie proste rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to z tego testu to wziąłem: http://www.iqtest.dk/main.swf

 

Nie sugerujcie się jednak wynikiem, bo o ile się nie mylę to na inteligencję składa się wiele różnych typów zadań: od wiedzy przez spostrzegawczość aż po układanie historyjek itp.

 

PS. PsychiX sorry, że spytam prosto z mostu, ale ile Ty masz IQ że rozwiązujesz takie rzeczy? :P Ciekawi mnie to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie robilem sobie nigdy kompletnego testu IQ xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dorzucisz do niej piegi, koka i dwie blondynki z wachlarzami to moze pomoze zanizyc wartosc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz z innej beczki... Gdzieś w Internecie:

 

Słynna zagadka Einsteina, podobno Einstein powiedział, że tylko 2% ludzi potrafi ją rozwiązać. Nie bardzo w to wierzę, no, chyba że w pamięci...

 

5 ludzi zamieszkuje 5 domów w 5 różnych kolorach. Wszyscy palą papierosy 5 różnych marek i piją 5 różnych napojów. Hodują zwierzęta 5 różnych gatunków.

 

1. Norweg zamieszkuje pierwszy dom (licząc od lewej).

2. Anglik mieszka w czerwonym domu.

3. Zielony dom znajduje się po lewej stronie domu białego.

4. Duńczyk pija herbatkę.

5. Palacz Rothmansów mieszka obok hodowcy kotów.

6. Mieszkaniec żółtego domu pali Dunhille.

7. Niemiec pali Marlboro.

8. Mieszkaniec środkowego domu pija mleko.

9. Palacz Rothmansów ma sąsiada, który pija wodę.

10. Palacz Pall Malli hoduje ptaki.

11. Szwed hoduje psy.

12. Norweg mieszka obok niebieskiego domu.

13. Hodowca koni mieszka obok żółtego domu.

14. Palacz Philip Morris pija piwo.

15. W zielonym domu pija się kawę.

 

Kto hoduje rybki?

 

Ale numer, pani od matematyki dała mi to w 5 klasie podstawówki i rozwiązałem. Pani była zdumiona.

Wtedy nie wiedziałem, że to słynna zagadka Einsteina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli zrobie CI zagadke dla sprawdzenia Twojego twierdzenia, to zgodzisz sie ja rozwiazac? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosik innego:

"Przychodzi do sklepu 3 Panow i prosi o 0.5 l wodki...kosztowala ona 30 zl,wiec kazdy z nich dal po 10zl...Zaplacili i wyszli.Sprzedawczyni za moment zorientowala sie ze jednak dana wodka staniala o 5 zl.Wyslala wiec jasia aby zaniosl panom nalezne im pieniadze...jasio pomyslal ze ciezko bedzie im podzielic 5 zl na 3,a ponadto za droge tez mu sie cos nalezy wiec oddal kazdemu z nich po złotówce a sobie wzial 2 zł.

Podsumujmy:

kazdy dal po 10 zl,jednak kiedy jasio oddal im po zlotowce,kazdy zaplacil tylko 9zl...a wiec:

9zl+9zl+9zl=27zl

jasio wzial 2 zl a wiec:

27zl+2zl=29zl"

Zagadka jest dowodem na to, że Polak się wysłowić nie potrafi i we własnych myślach się gubi :P . Opowiedziano mi to jak miałem 7 lat, nie udało mi się, a mając 9 lat ktoś mi ponownie opowiedział i wskazałem błąd w rozumowaniu bez problemu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

122 :) . Nawet gdybym kiedykolwiek osiągnął maksimum, zawsze będę uważał, że te testy nic nie znaczą. Dla mnie inteligencja to po prostu cecha, która nas wyróżnia i pozwala nam osiągnąć coś, co innym się nie uda. Wyznaczać iloraz inteligencji to tak, jak wyceniać ludzkie życie. Nie zaprzeczam, że Einstein miałby bardzo dobry wynik, ale też nie zaprzeczam, że inny geniusz miałby bardzo słaby. No i dodam jeszcze, że jakbym miał poniżej 60 mógłbym się dopiero wtedy zacząć martwić.

 

A Mensa to już w ogóle głupota.

Odkrywanie i pielęgnowanie inteligencji człowieka dla dobra ludzkości, popieranie badań naukowych określających charakter, rodzaj oraz zastosowanie ludzkiej inteligencji, a także stwarzanie dla swoich członków korzystnego środowiska intelektualnego

Jednym słowem - inny świat. Nieudana próba wyróżnienia się. Ciekaw jestem, jak by mi odpowiedzieli, gdybym zadał im pytanie "Co to jest inteligencja?". Co nie znaczy, że wszyscy tam to idioci, zawsze się wyjątki jakieś znajdą.

 

PoxiPol: Ło matko, cóż to za kosmiczny wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...