Skocz do zawartości

Galeria Grafik


Patrysław

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zobaczymy...

Proszę, nakręć mi filmik, jak modelowałeś ten domek. Zobaczymy, ile czasu Ci to zajmie, i porównamy z czasem wykonania podobnego domku w Blenderze albo jeszcze prościej - w SketchUp'ie.

Dajesz, mistrzu :)

 

A domek i tak słaby :P

Jakoś grafiki zwala z nóg, słaby układ... architektoniczny (Wiecie, o co mi chodzi :P), a na dodatek te schody (dolne) wyglądają debilnie..

 

Akurat nie mam domku w Blenderze (w ogóle gdzieś mi zniknęły moje wszystkie stare modele z Blendera...), także masz 5-minutową robotę w SketchUp'ie:

suh.jpg

Także podsumowując: Szybciej (a jak sądzisz że wolniej to zrób ten domek), lepiej, wygodniej, i etn model bardzioej się nadaje do przeniesienia do gry.

 

Dziękuję.

 

PS: Coś eksport dziwnie rozmył ten obrazek Oo ...?

Edit: O lol :P Jakie schody :D Dopiero teraz zauważyłem ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy...

Proszę, nakręć mi filmik, jak modelowałeś ten domek. Zobaczymy, ile czasu Ci to zajmie, i porównamy z czasem wykonania podobnego domku w Blenderze albo jeszcze prościej - w SketchUp'ie.

Dajesz, mistrzu :)

 

A domek i tak słaby :P

Jakoś grafiki zwala z nóg, słaby układ... architektoniczny (Wiecie, o co mi chodzi :P), a na dodatek te schody (dolne) wyglądają debilnie..

ja pierniczę a ty się uczepiłeś nie wiem krzywdę ci jakąś wyrządziłem ze zrobiłem ten model czy co ? To było kierowane do ogółu a nie do ciebie więc wrzuci chłopie na luz

 

powiem tylko zal.pl

 

a propos mój model jest robiony w gm więc wrzuceniem jakby już jest w grze a twój w jakiś tam ?Profesjonalnym? programie czy ja mój modeler to takich porównuje to ty go cały czas porównujesz go z blenderem co jest moim zdaniem idiotyczne wytłumaczę ci to tak : to jakbyś porównywał crysis robionego przez profesjonalistów a grę zrobioną w gm przez jedną osobę średnio doświadczoną może ten obraz ci coś powie

 

 

a i taki mądry zrób taki model bez żadnego programu tylko przy użyciu samego GM no dajesz

(niektóry ludzi to naprawdę są ..... >.<)

 

dla nie wtajemniczonych o co kaman : https://forum.gmclan.org/index.php?showtopi...mp;#entry201572

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PoxiPol:

 

Ma macro. Nie widać? Na zdjęciu z pająkiem użyłem i na pierwszym zdjęciu.

Co do modelu to Pentax Optio E50.

 

@Dawidds:

 

No. Ale nie wszystko zobaczysz dokładnie na wyświetlaczu... :P

 

@Tidimiel:

 

No, niebo było zachmurzone. :)

Co do pory dnia - zobaczę... Dziś robiłem mniej więcej 14:10-15:00.

Tym razem za bardzo waliło słońce, to nie mogłem robić zdjęć z "niektórych stron".

Elementy wychodzą wtedy czarne (pod słońce bodajże). ;d

 

EDIT: Dodałem trochę nowych fotek (dostępne na tym samym linku). Część nie wyszła dokładnie tak jak chciałem. :[

Ale moim zdaniem najlepsze:

 

http://south-lemon-studio.com/solmis/oct/012.JPG

 

i

 

http://south-lemon-studio.com/solmis/oct/015.JPG

 

No, ale oczywiście wszystko zależy od gustu... :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz do każdej:

 

7 - Średnia ostrość. I taka praktyczna rada - jak robisz zdjęcie powiedzmy tego winogronu, to zrób je tak, aby winogron był po lewej, lub prawej stronie zdjęcia. Bo to, co fotografujesz i tak będzie widać, a ukażesz większą część reszty terenu :D Wiem z doświadczenia, że nie powinno się fotografowanego obiektu ustawiać centralnie na środku kadru :)

8 - Lepiej by mogło wyglądać to zdjęcie, jakbyś je robił bardziej od lewej strony, fotografując tą szyszkę od lewej strony. Bo teraz jakieś takie... no, za dużo igieł.

9 - Ostrość. I powinieneś wyrwać tą trawę, co przed malinką jest :P

10 - Nudne zdjęcie. Lepiej by wyglądało bardziej od dołu - ujęło by się więcej tła. Wiem, ze fotografuje sie obiekt, ale jednak, jakieś róznorodne tło musi być. Bo teraz takie... nudne zdjęcie jest :P

11 - Powinieneś podrasować w PS'ie/GIMP'ie kolorystykę tego zdjęcia, bo całkiem ładne jest :)

12 - Dziura jest zbyt na środku umiejscowiona. No i, trochę... bez sensu zdjęcie :P Piach i trawa...? :P

13 - Zdecydowanie najlepsze zdjęcie. Żeby tylko ostrość złapała się na cały kwiat, ale i tak jest super. Rób zdjęcia z bardziej daleka, a używają większego zoomu. Może będzie trzeba sztywniej rękę trzymać, ale ostrość powinna się złapać na cały "krzak". Ale zdjecie i tak super :) Przypomina jakieś... abstrakcyjne linie :D ? Zwłaszcza ten jeden, co aż za ekran wychodzi :)

14 - Ostrość... no i zdjęcie znowu po środku :P

15 - Ładne. Ale wystarczyo uchwycić jeden liść z lerwej strony - a z prawej złapać jakeiś drzewo, jezioro, czy co tam jest ;)

16 - Głupie ... :P

17 - Nienaturalna trawa

18 - Coś w ty zdjęciu jest. Ale jakoś tak, nie ma "głównego" obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam słabą wyobraźnię, i widzę w tym domek... :P

 

Tak na przyszłość:

Jak chcesz dawać krzaki itp. na ściany, to użyj perspektywy, albo nawet postaraj się umieścić jakiś krzaczek POD inny obiektem, np. płotkiem.

 

Bo teraz to wygląda, jakby te krzaki w powietrzu wisiały :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam słabą wyobraźnię, i widzę w tym domek... :P

 

Tak na przyszłość:

Jak chcesz dawać krzaki itp. na ściany, to użyj perspektywy, albo nawet postaraj się umieścić jakiś krzaczek POD inny obiektem, np. płotkiem.

 

Bo teraz to wygląda, jakby te krzaki w powietrzu wisiały :P

Bo to nie krzaki a liście na wietrze :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 - Ładne. Tylko aparat krzywo trzymałeś, i drzewa w tle krzywo stoją :P

20 - Zdjęcie robione ze zbyt bliska - ziemia wygląda jakoś... owalnie :D

21 - Ale fajny liść :D Może jakiś ułomny jestem, ale w życiu takiego liścia nie widziałem :P A zdjęcie dobre :P

22 - Ciekawie. Tylko zdjęcie mogło być wykonane bardziej "od dołu". Biedronkę byłoby widać podobnie, a wszystko było by bardziej... przestrzenne :P Ale i tak jedno z ciekawszych zdjęć...

23 - Super :P Tylko trochę bliżej mogło być :P

24 - Średnie zdjęcie...

25 - Lpeiej by wyglądało bardziej od dołu - tak na "twarz" muchy :D Ale kolejne ciekawe zdjęcie :P

26 - Łaaał... na razie zdecydowanie najlepsze zdjęcie :P Brawo :P

27 - Znowu "ponure" zdjęcie ;P

28 - Chyba minimalnie gorsze od 26. Ale i tak oba są super =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LionX :D

Ten domek jest fatalny . Już bym wolał wymodelować w c4d i użyć do tego plugina.

Jak chcesz coś zrobić , to zrób dobrze , a nie walisz tekst ' a ty takiego byś nie zrobił modelera' &_&

btw. textury - one muszą być tak rozciągane?

A ty żeś tez nagle wypadł Firemark to było do Dawidds przeczytałeś jego posta ? Zajrzyj jeszcze do odnośnika który tam zamieściłem :3 więc najpierw zapoznaj się z wątkiem :3 bo nawet nie wiesz o co chodzi

 

a domek jak domek mi się podoba wygenerowany kodem d3d_draw

i co ty nie powiesz chyba to oczywiste że w normalnym modelerze prościej i lepiej to zrobić ale nie chce mi się tego znowu ciągnąć jak to było z Dawidds jak jesteś ciekaw to sobie wszystko poczytaj zwłaszcza od pierwszej chałupki którą tu dałem i skoczywszy w temacie ?3D Modeler, Do Game makera? w demach tam wszystko już jest wyjaśnione :3

 

I wypraszam sobie jak cytujesz to cytuj wszystko i nie modyfikuj >.<

Prawdziwy cytat który był kierowany do Dawidds bo ciągle mi suszył głowę jaki to mój program jest d d...

?a i taki mądry zrób taki model bez żadnego programu tylko przy użyciu samego GM no dajesz?

A chodziło oto że wytykał błędy porównując go (biorąc jako przykład) blender

co jak już mówiłem wyżej to jak porównywać crysisa z gramy robionymi w gm

bez obrazy Dawidds :3 tylko tłumacze Firemark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...