Skocz do zawartości

Release the Universe


Bedi

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Release the Universe (nazwa robocza, bardziej pasuje :P)

 

Gatunek: strzelanka, logiczna (zapamiętywanie ;))

 

Opis: W Release the Universe wcielamy się w rolę kosmonauty (ale sterujemy statkiem), który wyruszył na misję zatytułowaną "Release the Universe - Uwolnić Wszechświat". Misja ta została zlecona, ponieważ zdjęcia satelitarne były dość niepokojące. Pojawiały się na nich dziwne smugi (pociski wrogów), światła i zaćmienia planet. Blasterotroity (są to przeciwnicy, którzy wytworzyli w sobie zdolność upodabniania się do wroga oraz przemiany w ducha - tym spowodowane są zaćmienia) ogarniają początkowo większość terytoriów (głównie pierwsza misja), lecz są one na tyle słabe, że niszczymy je jednym strzałem. Kiedy ukończymy misję (głównie dzieje się to po zdobyciu wymaganej ilości punktów lub zestrzeleniu odpowiedniej ilości statków wroga) dostajemy podpowiedź, czego się spodziewać i w co się uzbroić przy następnej wyprawie. Po każdej misji mamy dostęp do sklepu, w którym można kupić inny rodzaj broni lub wykupić tarczę ochronną (bądź inne "dodatki" ofensywne/defensywne). Wrogowie oczywiście nie są tacy sami, więc na każdego działa co innego ;) Po zniszczeniu wroga otrzymujemy złoto, które znajdowało się na jego statku. Przy końcu misji, musimy stoczyć walkę z bossem, bądź z ogromną ilością posiłków wroga, przed którymi można się obronić wydając zdobyte złoto ;)

W grze występują również tzw. power up'y. W całej grze występują power up'y takie jak: tarcza, atom. Lecz nie są one trzymane w schowku, przez co zostają użyte natychmiastowo. Oczywiście, można kupić power up'y w sklepie i użyć ich w dowolnym momencie, ale wiąże się to z kosztami (czasem nie małymi).

Jak to bywa podczas bitwy, tracimy życie. Po zabiciu przeciwnika może z niego wylecieć Kamień Leczenia, który podnosi nasz stan zdrowia.

To by było na tyle, opisu gry :)

 

Teraz coś ode mnie: HUD do góry, nie jest do końca taki, jaki będzie w gotowej grze. Niektóre elementy, których nie ma na screenach, także będą zmienione. Aktualny HUD nie jest do końca uzupełniony, więc ta wolna przestrzeń z prawej strony na HUD'zie będzie wypełniona ;)

 

To chyba wszystko :)

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Szymon (Bedi) J.

Fabuła:
Szymon (Bedi) J.

Grafika:
Szymon (Bedi) J. (niektóre elementy zapożyczone z Internetu, ale grafikę statków i większość - moja)

Muzyka:
Zasoby GM'a; Internet

Screeny:

Screen 1

etuscr1.png

 

Screen 2

etuscr2.png

To screen z "Sonic Booma"

 

Screen 3

etuscr3.png

 

 

To wszystko :) Mile widziane propozycje co dodać, usunąć etc :)

 

E:

DEMKO: Release the Universe

Taka nazwa bardziej pasuje :)

Dodam, że demko jest prymitywne. W ostatnim moim poście napisałem, co dokładnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ease == łatwość != uwolnienie

;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol! Z racji że w angielskim nie jestem na poziomie profesjonalnym, to przetłumaczyłem w translatorze Google i wyszło Ease the Universe, a teraz jak tłumaczę to wychodzi z ease - łatwości. Wut?! :blink: Teraz wg. translatora "uwolnić" to "release".

 

E: Aha, miał być 4 screen, ale nie chciał się zuploadować. Jak będę na drugim kompie to go dorzucę, bo tam jest 3 rodzaj wroga (jakiś niewypalony, ale jest :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wyrażam swoją opinię a jak się komuś nie podoba to ma problem.

Może miałem napisać coś ala: "TAK, SUPER PRODUKCJA, KIEDY PREMIERA MAJ MASTER" i jeszcze jakiś text że solidaryzuję się z nubami ;[

Mówię to co myślę i nic pyzatym, ale jak widać niektórzy biorą to za bardzo do siebie.

A ty adriann się nie odzywaj bo raz cie pocisnąłem to od razu focha strzelasz i wielka podnieta gwiezdnego pingwina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że wszyscy są nubami tylko niektórzy zresztą nub to nie negatywne słowo nub to ktoś nie doświadczony czy coś takiego a ty chcesz to jakoś nadinterpretować żeby mnie jakoś zagiąć ale ci się to nie udaje bo jesteś na to za głupi jak już kiedyś wspomniałem(bynajmniej nie chciałem go(adriannnnnnna) obrazić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdego wkurzasz na tym forum już..skoro nie tylko ja tak sądzę to może jest coś w tym.?Pomyśl o tym,ale mam nadzieję że szybko dostaniesz potrzebną ilość warnów do bana:) pozdro. Wracamy do tematu Gry bo się spam robi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol już pisałeś że wracasz do tematu i co? nadal spamujesz, a ja niestety odpisuje. Bana ciekawe za co, ja wyrażam swoją opinię a ktoś(np taki ty) się mi wcina że ja coś tam jestem 'zuy' i w ogóle, każy ma prawo do swojej opinii a jak ktoś tu jest ignorantem to właśnie ty :)

Robieniem gier też się interesuję, krytyką też, czemu gry mogą oceniać tylko Ci którzy jakąś zrobili? Jak już pisałem każdy może wyrażać swoje zdanie, a ty(tzn, wy) doszykujesz się problemu we wszystkim co nie jest miłe :(

Co do n-k i fotki to nigdy tam nie byłem, może ty byłeś? I jak podobało się?

 

EDIT:

Żeby nie spamować 'editne' posta:

@Adriann: Konflikt zakończony - ok

Ale no k*r*@ czemu ludzie się czepiacie krytycznych wypowiedzi świat jest jest taki 'błeno' :(

Poza tym wy chcecie zrobić to forum na forum ogólnej szczęśliwości powszechnej, że każdy robi 'good game' tylko że inni się mocniej przykłądają i ich gry są fajniejsze?

jedni robiąna prawdę dobre gry a inni po prostu tak zwany 'tani shit' :(

WORLD IS BRUTAL & FULL OF TP SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Kolejna durna polsko-angielska gra...

Tytuł po angielsku, nazwy broni po angielsku, reszta po polsku. Albo używacie angielskiego, polskiego albo wcale. Co, w Polskim tytuły jakoś gorzej wyglądają? A nazwy broni też? Jeszcze z twoim poziomem angielskiego to lepiej w ogóle nie rób tekstu w tej grze.

Może Erase the Universe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci się nie podoba w polsko-angielskich grach? oO Jak widzisz komercyjną produkcję w której elementy są i angielskie i polskie to mówisz, że to kolejna durna polsko-angielska gra ? Btw. powiedziałem, że nie jestem na profesjonalnym poziomie w angielskim, ale nie powiedziałem że na bardzo początkującym -,- sorry.

 

E: Nie problem w niewydanej grze zmienić z angielskiego na polski : o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poraz pierwszy zgadzam się z Grabarzem.

ŚWIAT SIĘ KOŃCZY

a z Grzegorzem jedzącym bułkę zgodzę się tylko częściowo. to wcale aż tak źle nie wygląda, ale mnie w ogóle nie zainteresowała

A co Ci się nie podoba w polsko-angielskich grach? oO Jak widzisz komercyjną produkcję w której elementy są i angielskie i polskie to mówisz, że to kolejna durna polsko-angielska gra ?

dla mnie 3/4 gier w ogóle źle wygląda po polsku, ale mieszane nazwy w grze tworzonej przez Polaka to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zrobiłem demko. Bardzo prymitywne, prawie że nic nie przedstawia, tylko jedną misję. To taki ogólny zarys gry, w dalszych poziomach z pewnością będą różne typy ataków przez wrogów i inne. Nie dodałem tutaj możliwości kupowania, ani żadnego sklepu, to narazie tylko demo. Nie ma też menu, tylko od razu gra.

Link w 1 poście i tutaj.

 

"Klawiszologia" :D

- F12 - restart gry

- F11 - Sonic Boom

- F10 - tarcza

- Spacja - strzał

- Strzałki - wiadomo :D

- ESC - pauza

- 1 - Yellow Blaster

- 2 - Red Blaster

- 3 - Green Blaster

 

Chyba wszystko na razie uwzględniłem :P

 

Aha, gra zajmuje tyle, bo są dźwięki w osobnych plikach, nie w grze. Szybciej się włącza i pewnie coś jeszcze :D Ostatnio to co miałem, to starałem się "uoptymalnić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...