Skocz do zawartości

Jump'nRun1


maciej-01

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Jump'nRun

 

Gatunek: Platformówka

 

Opis: Pewnego dnia, kulka otrzymała list. Jej rodzeństwo i jej rzeczy zostało porwane!

Musisz znaleźć braci bliźniaków i statuetkę.Sterowanie kulką strzałkami. Lecz uwaga! W wersji Demo jest tylko jeden poziom, z wszystkimi możliwościami[w tym ograniczeniem czasowym 30s]. I można tylko odnaleźć statuetkę.

 

Download: Gra

Rozmiar pliku: 2350 KB bez archiwum 1073 KB w archiwum

 

Autorzy:

Programowanie:
maciej-01

Fabuła:
maciej-01

Grafika:
maciej-01 + Game Maker

Muzyka:
brak

Screeny:

1 Screen

2 screen

 

Edit: Gra została zrobiona w Game Maker 8 RC 2 i dlatego dołączam jej źródła do archiwum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

Włączyłem plik .gmk, a tu zonk! GM 7.0 nie obsługuje tego formatu!

Publikowanie gry zrobionej w GM 8 Beta jest zakazane (nawet jak włączyłem grę to było napisane "You are not allowed to distribute the game in any way.")

Włączyłem grę. Jakieś rysowane w Paincie napisy "Start!", "Autorzy", "Wyjście" wcale nie poprawiają mi humoru.

Dopiero po 5 minutach zorientowałem się, że kulka może wykonać doublejump.

Fajnie, po jednej stronie kolców zostaje po mnie czerwona chmurka, a po drugiej - biały ekran i restart.

Po zebraniu statuetki zaczynamy latać, zapewne po to, żeby dotrzeć do wyjścia - dwóch zielonych kresek w prawym górnym rogu mapy.

Najładniej prezentują się: kulka i bloczki, bo z GM-a.

Demo ma chyba zachęcić do zakupu/zagrania w pełną wersję, a nie obrzydzać i zniechęcać. Skoro nawet nie chciało Ci się użyć narzędzia "Tekst" w Paincie...

Dam 2/5, ale tylko dlatego, że to najpewniej Twoja pierwsza gra, inaczej dałbym -5/5

 

@Bassmaster i Makary155: dodaj do adresu 1-szego screena "/".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej chociaż pobierz!

masz spis rzeczy:

Platformy zwykłe

Platformy niszczące się automatycznie

Ruchome platformy

Kolce

Wrogowie

2 skoki tzw. skok i drugi skok w powietrzu

Latanie, na kulkę nie działa grawitacja

Wygranie gry

Następny poziom

Armatka która wystrzeliwuję kulkę (bohatera) do góry

Ograniczenie czasowe na 30 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktoś dopisze do regulaminu zakaz dodawania screenów z menu jako jednego z dwóch nakazanych, bo to jest wkurzające.

inna rzecz, że tutaj więcej screenów z gry niż jeden nie było potrzebne.

sama gra to festiwal bugów - klikam start, okienko powiększyło się do astronomicznych rozmiarów (screenshot), a obszar viewa taki sam jak wcześniej. zaklinowanie się w ruchomej platformie jest łatwiejsze niż wskoczenie na nią, a gdy wlazłem pomiędzy ruchomą kładkę a ziemię, skakałem jakimś drugim obiektem z tym samym spritem co bohater. później zablokowałem się w armatce i na tym skończyłem moją przygodę z Jump 'nRun1.

zastanawia mnie też fabuła tworu - rodzeństwo kulki. co to może być? sześciany, stożki i inne bryły?

nie oceniam, bo ocenia zniechęciłaby autora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalam, super menu, włączam gierke minimalizuje się do 1/4 okna. Kulka skacze na kilometr, wskoczyłem na platformę, zaklinowałem się na ruchomej platformie. Ale to mnie nie zraziło, jeszcze raz odpaliłem gierke, udało mi się przeskoczyć ponad platformą. Wskoczyłem na kwadrat ze strzałką, odbiłem się na milimetr do góry i znów opadłem na "wyskocznie", ale już nie udało mi się z niej wydostać.

 

I żyli długo i szczęśliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas chyba zacząć aktywnie wykorzystywać moje konto na tym niekoniecznie zacnym, ale przyzwoitym forum. ^^

 

Więc tak, gra jest niesamowita! Nie wiem czemu, ale wy nie dostrzegacie kunsztu programistycznego, jakim popisał się autor. Ta finezja, z jaką kulka przylepia się do ruchomego kloca jadącego to raz w prawo, to raz w lewo. Ta realistyczna chmurka krwi, gdy nasz dzielny przyjaciel nabija się na kolce. Jak dla mnie, ograniczenie +18 byłoby na miejscu. Ach, i możliwość latania niczym osławiony Ikar. Przyznam szczerze, że taka umiejętność na początku mnie przestraszyła mnie, no bo jak to? Tak bluźnierczo zaczniemy łamać prawa fizyki i wzbijemy się w przestworza? Tutaj tez popisano się mistrzowskim rozwiązaniem.

 

2--/10 Bo mam dobry humor. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG, WTF?! Nie no gościu rozwaliłeś mnie tą grą, grając w grę i natrafiając na niemalże dosłowny brak grafiki, wiele błędów, to o mało nie oślepłem. Zanim coś wstawisz zrób tak by dało się w to grać. Może i to demo, ale nie zmienia to faktu, że gra jest do kitu. Popraw (czyt. narysuj nową) grafikę, usuń błedy i oczywiście oceń sam czy warto to pokazać innym. Niestety sory ziom ale pokazujac take coś ośmieszasz sam siebie. Nie miej mi tego za złe ale podzieli moje zdanie nie jeden gracz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...