Skocz do zawartości

Karta graficzna


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Tak się zdarza, że czasem i stary wyjadacz jak ja potrzebuje porady. Otóż kompletnie się gubię w symbolach kart graficznych i przerasta mnie znalezienie odpowiedniej. Sprawa wygląda tak, że mam GeForce 8500 GT który niestety jest wadliwym egzemplarzem i mocno się przegrzewa, a na Windows 7 nie mogę nawet oglądać na nim filmów. W związku z tym zaczynam odkładać kasę na nową kartę, bo chcę po trzech latach w końcu zrobić formata dysku i teraz pytanie - co polecacie, lepszego niż 8500 GT w cenie do 500 złotych? Oczywiście, do 500 złotych oznacza, że może być też karta za 300, nie musi być na styk. Mało gram na komputerze, więc nie potrzebuję jakieś super hiper kosmicznej technologii, nie mniej mam wobec niej trzy małe wymagania - obsługa rozdzielczości 1920x1080, w miarę ciche działanie i dobre chłodzenie, oraz parametry chociaż odrobinę lepsze niż w tej obecnej (dobrze, gdyby to był GeForce, jakoś Radeonów nie lubię, chociaż nigdy nie miałem). Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Hah, i taki Radzio HD4730 za <290 złotych wymagał by już chyba wymiany zasilacza i lepszego procka. Wygląda na to, ze karty niesamowicie staniały, ja za 8500GT płaciłem 350 złotych, a teraz8600GT jest < 150 zł... Z drugiej strony dobrze, mniej wydam na kartę, to będzie na inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że mam GeForce 8500 GT który niestety jest wadliwym egzemplarzem i mocno się przegrzewa, a na Windows 7 nie mogę nawet oglądać na nim filmów. W związku z tym zaczynam odkładać kasę na nową kartę

 

W takim momencie warto się głębiej zastanowić( No chyba, że rzeczywiście masz 4 lata to w takim razie możesz czuć się w pełni usprawiedliwiony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie, to nie kwestia wiatraczka, bo ona dostaje wariacji czasem po 2 minutach od odpalenia systemu, a czasem może działać kilka dni. Ale w niektórych grach na 100% pewnym jest, że po pół godzinie tekstury nagle się zamieniają miejscami i nagle mam np. w Dungeon Siegie zamiast kursora grafikę ściany, na postaci rozciągniętą grafikę potiona, a w inventory zamiast potiona mam teksturę z twarzy a zamiast ścian w domu są kursory... To jest coś sprzętowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam radeon HD3870 był chyba poniżej 500 zł kupowany i się sprawuje świetnie. Tylko jeszcze sprawa jaki masz zasilacz, bo ja nowszy musialem kupic, no ale mam raczej usprawiedliwienie, bo poprzedni zasilacz zasilal kompa sprzed 5-6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że egzemplarz jest wadliwy i się przegrzewa ? Przecież kilka słów dalej wytłumaczył "a na Windows 7 nie mogę nawet oglądać na nim filmów." I to nie jest wina chłodzenia - zmieni chłodzenia, to wydajność będzie nadal taka sama.

 

Sprawa wygląda tak, że mam GeForce 8500 GT który niestety jest wadliwym egzemplarzem i mocno się przegrzewa, a na Windows 7 nie mogę nawet oglądać na nim filmów. W związku z tym zaczynam odkładać kasę na nową kartę

W takim momencie warto się głębiej zastanowić( No chyba, że rzeczywiście masz 19 lata to w takim razie możesz czuć się totalnim debilem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nie dorozwinięty umysłowo. To wymaga jednak komentarza z twojej strony. ; d

Tego nie wiem, nie znam Cię. Jeśli już wyrażasz opinie na pewien temat, którą będzie czytać kilka osób wypada to zrobić w języku polskim. Jeśli Ty możesz brać na poważnie opinie ludzi popełniających błędy w każdym zdaniu to już twoja sprawa(Błędy się zdarzają i to jest logiczne ale wszystko ma swoje granice).

zwróć też uwagę na to, że osoba pisząca posta może się spieszyć i nie go sprawdzić.

Tak jak Ty? ;) Czy wyrusza na wyprawę? Może napisać swoje zdanie za godzinę i też będzie Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ty? ;) Czy wyrusza na wyprawę? Może napisać swoje zdanie za godzinę i też będzie Ok.

jak widzisz, odczekanie godziny MOŻE zrobić różnicę. ;p pamiętaj o tempie twojego odpisywania.

 

a błąd poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, nie znam Cię. Jeśli już wyrażasz opinie na pewien temat, którą będzie czytać kilka osób wypada to zrobić w języku polskim. Jeśli Ty możesz brać na poważnie opinie ludzi popełniających błędy w każdym zdaniu to już twoja sprawa(Błędy się zdarzają i to jest logiczne ale wszystko ma swoje granice).

Skończ te swoje fanaberie, bo twoim zdaniem jak ktoś robi błędy to już nie można z nim rozmawiać? 0.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranmus nie oszukujmy się - Will wytyczył mi błąd, którego nie zrobiłem i dobrze powiedziałem (W dodatku w sposób chamski). I i Y jest blisko klawiatury, akurat schodziłem z kompa i nie sprawdzałem tego co napisałem - zresztą chuj to kogo obchodzi.

 

Nazwać kogoś totalnym debilem to jest obrażanie ? Nie raz widziałem jak padały tutaj inne mocniejsze słowa na użytkowników a często winowajca wyzywający kogoś bez powodu, nie dostał nawet upomnienia słownego ?

 

Will pokazał postami swoją "inteligencję" i nie muszę tego komentować. Dziękuję, do widzenia.

 

Odpracować ? Ty chyba sobie żartujesz - banujesz mnie za byle gówno i jeszcze mówisz o jakichkolwiek odpracowaniach ? No stary, coś tu jest nie tak, Wy też tak uważacie ?

Edytowane przez Mimek
Wulgaryzm. Warn. Mimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ranmus nie oszukujmy się - Will wytyczył mi błąd, którego nie zrobiłem i dobrze powiedziałem (W dodatku w sposób chamski).
Wypisujesz zdarzenia w odwrotnej kolejności, a na dodatek specjalnie przeedytowałeś posta.
banujesz mnie za byle gówno i jeszcze mówisz o jakichkolwiek odpracowaniach ?
Dostałeś bana, bo nie możemy dać 110% ostrzeżeń, więc coś co się kwalifikowało na ostrzeżenie automatycznie równało się zbanowaniu.

czemu ja mając 100 % już nie raz nie zostałem zbanowany?
Widocznie moderatorzy to ciapciaki, a ja muszę częściej tu zaglądać.

 

Taka racja, że Ranmus uważa, że będzmy tu siedzieć ile wlezie
Jest regulamin na stronie jasno określający zasady, ale nie ukrywam że masz w sumie rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Dostałeś bana, bo nie możemy dać 110% ostrzeżeń, więc coś co się kwalifikowało na ostrzeżenie automatycznie równało się zbanowaniu.

Nie wiem, któryś z modów pamiętam, jak miałem 100% najpierw mi usunął a później dał kolejne. :)

 

Mimek Ostrzeżony 20.02.2009 - 14:35

Dodano do poziomu ostrzeżenia ...A potem dajemy warna za obrazę użytkownika

Mimek Ostrzeżony 20.02.2009 - 14:35

Odjęto z poziomu ostrzeżenia Najpierw zdejmujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...