Skocz do zawartości

laptop - pomoc w wyborze


Nikas

laptop  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. który lepszy?

    • http://www.allegro.pl/item780308433_mega_moc_acer_6930_t6400_4g_500_9600gt_1g_hdmi_gry.html acerek
      6
    • http://www.allegro.pl/item786126357_laptop_lenovo_g550_t6500_4gb_ddr3_g105m_vhp_win7.html lenovo
      1


Rekomendowane odpowiedzi

oh hai!

mam problem, bo nie wiem czy to dobry laptop - chcę aby chodziły mi na nim gry itp.

http://www.allegro.pl/item761454235_laptop...led_win_xp.html

ogólnie jest spoko, ale nie wiem co to za karta graficzna, bo nie kapuję intela

napiszcie czy to dobre i warte kupna, a jak macie coś lepszego tak do 2000-2500 zł maks to napiszcie

kthxbye (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy laptop który ma zintegrowaną grafę intela nie nadaje się do gier... (chyba że w q3 chcesz grać to tak)

Jeżeli masz okazję testować laptopy (np w sklepach są wystawione) to prawdopodobnie mają vistę, w której jest "indeks wydajności systemu windows". Ja zawszę tam sprawdzam jak dobry jest laptop.

Nie raz wychodzi tak , że proc jest na 4.8 a grafa na 2.3- czyli tragiczna. Polecam laptopy z rankingiem 4.0 w górę, czyli z jakąś dedykowaną grafą ATI/NVIDIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić serię HP Pavilion, bo one są świetnie przystosowane do zastosowań multimedialnych. Mój model, obecnie już nie w sprzedaży, ma ranking ogólny 4,8, z czego taką wartość ma właśnie ranking grafiki. W zasadzie jedyna tegoroczna produkcja jaka mi nie działa w stanie w którym by się nadawała do jakiegokolwiek grania to ArmA 2. Tak to wszystko chodzi pięknie i płynnie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item767719158_hp_pav...6_4_gb_ram.html

 

a jak ten?

tylko też ma tą kartę intela...

 

EDIT:

http://www.allegro.pl/item779274890_laptop...d4530_raty.html

ten jest git, tylko nie wiem czy czas pracy nie jest za mały... 2.5 godziny ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem super laptopa, grafa nvidia, ram ddr3, procek dwurdzeniowy,320gb twardy i w ogóle

http://www.allegro.pl/item786126357_laptop...m_vhp_win7.html

myślę że ten jest najodpowiedniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na takim taktowaniu pamięci jadę na swoim stacjonarnym od roku - bo takie były w zestawie.

 

Grałem już w crysisy, cody 4-5, riseny, pro streety, undercovery, assasins creedy i dużo dużo więcej - jakoś nie narzekam.

 

Zresztą wyższe taktowanie pamięci podnosi może coś w okolicach 2-3 fps-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten jest git, tylko nie wiem czy czas pracy nie jest za mały... 2.5 godziny ; /

Nie patrz na czas pracy. Jest to coś bardzo zmiennego wbrew pozorom. Na przykład przy moim obecnym planie oszczędzania energii, laptop na baterii wytrzymuje ledwie 2 godziny, a mogę ustawić taki plan, że będzie trzymał nawet do 6 godzin (ale wiąże się to ze stratami na wydajności i komforcie pracy). Zresztą, z czasem bateria i tak będzie coraz słabsza i wytrzymywać coraz mniej. Jak zależy ci bardzo na czasie pracy na baterii, to polecam MacBooki, bo są one pod tym względem na prawdę czołówką, jednak masz wtedy dwie trudności:

- wysoka cena, bo to ładne i firmowe cacko

- system operacyjny Mac OS X na którym raczej nie pograsz bez zabawy w emulacje, w swoje ulubione Windowsowe gry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak nie biorę ; p

przecież tam jest Linux!

myślę że powinienem wybrać tego leenovo, dobry i tani

http://www.allegro.pl/item786126357_laptop...m_vhp_win7.html

 

EDIT:

a w laptopach normalnie można zamieniać ram, grafikę na lepszą itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

No i co, że linux? Można zainstalować zawsze Windowsa. A wierz mi, że te laptopy z Windowsem zazwyczaj mają go na dodatkowej partycji i np. mój kumpel geniusz kupił tydzień temu laptopa, ale ponieważ miał dysk 250 GB i tylko dwie partycje (3GB z backupem windowsa i resztę jako dysk C), to sformatował kompa i jego oryginalny Windows poszedł się dymać. I teraz musi jechać na piracie jak każdy, chociaż zapłacił. Do tego te laptopy maja kupę śmieci od producenta, typu dodatkowe programy do kamerek, jakieś specjalne wersje skype, toolbary poinstalowane w IE oraz dodatkowe 30 programów nie wiadomo do czego uruchamiające się przy starcie systemu i zamulające kompa. I po każdym formacie i przywróceniu systemu z partycji z backupem masz znów tony śmieci i zbędnych programów.

 

Edit: Ram dokupisz jak jest wolne miejsce, dysk wymienisz na większy (ale wymienisz, nie dodasz) grafiki i procesora niestety nie, bo zazwyczaj są to zintegrowane układy i wtedy całą płytę główną trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co, że linux? Można zainstalować zawsze Windowsa. A wierz mi, że te laptopy z Windowsem zazwyczaj mają go na dodatkowej partycji i np. mój kumpel geniusz kupił tydzień temu laptopa, ale ponieważ miał dysk 250 GB i tylko dwie partycje (3GB z backupem windowsa i resztę jako dysk C), to sformatował kompa i jego oryginalny Windows poszedł się dymać. I teraz musi jechać na piracie jak każdy, chociaż zapłacił. Do tego te laptopy maja kupę śmieci od producenta, typu dodatkowe programy do kamerek, jakieś specjalne wersje skype, toolbary poinstalowane w IE oraz dodatkowe 30 programów nie wiadomo do czego uruchamiające się przy starcie systemu i zamulające kompa. I po każdym formacie i przywróceniu systemu z partycji z backupem masz znów tony śmieci i zbędnych programów.

 

Edit: Ram dokupisz jak jest wolne miejsce, dysk wymienisz na większy (ale wymienisz, nie dodasz) grafiki i procesora niestety nie, bo zazwyczaj są to zintegrowane układy i wtedy całą płytę główną trzeba.

 

 

Hmm...Chyba znamy twoj sekret :P.

 

 

OnTop: Gnysek my Racje, Zawsze mozna zainstalowac Windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Hmm...Chyba znamy twoj sekret

 

Hah, akurat tak się składa, że jako student mam w MSDNAA legalnych wersji do wyboru do koloru, od 95 począwszy na Win7 PL skończywszy (którego premiera za kilka dni, więc wy jeszcze go nie możecie mieć) - więc jeśli chodzi o Windowsa, jestem w pełni legalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko problem jest taki, że nie mam tyle hajsu na dodatek, a jak się weźmie na raty to już z 3200 kosztuje ;/

a lenovo ma tylko gorszą grafikę o 512 mb, tak to ma lepsze ram bo ddr3 1066mhz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mówisz o pamięci - pamięć tu nie gra roli.

 

Już to komuś mówiłem, co z tego, że będziesz miał 51451GB jak to będzie geforce 3

 

Tam masz wysoką rozdzielczość - dlatego 1gb jest wymagane, by odpalić te wszystkie gry w największej rozdzielczości.

 

Lepiej dozbierać i dołożyć te 500 złotych niż potem płakać, że jedyne co można odpalić na laptopie to metin i tibia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kumpel geniusz kupił tydzień temu laptopa, ale ponieważ miał dysk 250 GB i tylko dwie partycje (3GB z backupem windowsa i resztę jako dysk C), to sformatował kompa i jego oryginalny Windows poszedł się dymać. I teraz musi jechać na piracie jak każdy, chociaż zapłacił.

Skoro był takim geniuszem i nie zgrał sobie gotowym kreatorem zgrywania systemu to tylko pogratulować. Zresztą, co za problem wgrać Windowsa i wpisać klucz przyklejony na spodzie laptopa?

 

Co do laptopów: na prawdę warto tego Acera. Wywalisz Linuksa i wgrasz Windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...