Skocz do zawartości

Komputer


Arcalian

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Chce kupić nowy komputer :) w cenie 3000zł.

Prosiłbym kogoś podanie nowych dobrych części - karty graficznej, procesor pamięć ram, karta muzyczna...

Nie znam się dobrze na częściach , więc jak są jeszcze inne ważne części którymi trzeba się sugerować przy zakupie komputera napiszcie :]

Komputer chce składać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komputer z myślą, o przyszłości to:

4 rdzeniowy procesor, 4gb ramu

 

W dodatku za taką cenę, powinieneś pozwolić sobie na zewnętrzną kartę muzyczną(Czytałem w CDA, że jakaś dobra i tania asusa jest, porównywalna z kartami od creative'a) i jakiś duży dysk/dwa dyski - 1/2TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"6,2 GHz" takich procesorów nie ma.

 

"4/6/8 RAM" - Po co Ci więcej niż 4 GB? Zresztą, nawet 4 kosztuję około 200 złotych słabej firmy i o niskim taktowaniu.

 

"Karta graficzna 2,1 GB" - WUT ? Mówiłem Ci już, że numerki to nie wszystko - druga sprawa, że pierwsze słyszę o takiej karcie, która ma tyle pamięci o_O

 

Ekran LCD ? To już trochę zbędny bajer, aczkolwiek podstawa w nowych obudowach.

 

Różne bajery ? Po co to komu ? ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Z tego, co słyszałem procesor 64-bitowy obsługuje 32-bitowe programy 2x wolniej ze względu na inną architekturę. Ale co tam, pewnie nauczyciel jest z dupy i nie wie o czym gada ;)
Nauczyciel nie jest z dupy, po prostu słyszy, że dzwony biją, ale nie wie, w którym kościele. Większość 32 bitowych aplikacji w środowisku 64 bitowym będzie działała podobnie jeśli chodzi o szybkość, natomiast zwiększy się zużycie RAMu z powodu 64 bitowego adresowania danych. Jednakże prawdą jest, że w specyficznych przypadkach 32 bitowa aplikacja może działać wolniej w środowisku 64 bitowym, ale to naprawdę rzadkość.

 

Zresztą, jak zamierzasz posiadać Windowsa XP, bądź dowolny inny system 32-bitowy, to nawet nie kupuj więcej niż 4GB RAM, bo system i tak ci więcej nie obsłuży.
Nieprawda, system 32bitowy może obsłużyć bodajże do 64GB przy włączonej obsłudze PAE. W WinXP też jest, ale Microsoft specjalnie ograniczył ilość obsługiwanej pamięci do 4GB, bo np. taki 32 bitowy Windows 2000 Datacenter przy włączonym PAE obsługuje do 32GB RAMu.

 

Zresztą nawiązując jeszcze do powyższych cytatów - niecały miesiąc temu stawiałem serwer linuksowy z 12GB ramu i 32 bitowym kernelem - z powodu wydajności właśnie. Dla uniwersalnego zastosowania, o ile nie jesteśmy wybredni i nie mamy specyficznych wymagań, lepiej jednak dać 64 bity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poczytałem trochę o kupnie kupnie komputer o do czego co służy ,lecz jeszcze nie znam się dobrze na nowych częściach więc zwracam się do osób ,które interesują się tym i przede wszystkim znają :rolleyes:

Pytam o części do kompa: nowe, dobre, dobra jakoś i komputer ma mi służyć w domu (do gier i innych przyjemności)

Chodzi mi o nazwy części:Procesor Płyta główna, Karta grafik,i Nagrywarka ,Karta śeciowa to chyba najważniejsze części

A zdecydowałem ,że kupuje dysk twardy 500GB Pamięć Ram chyba 8GB , i takie części żeby to wszystko kosztowało 2500zł ^^ :thumbsup:

 

Dziękuje z góry za pomoc :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj żadnych quadów bo to szit...

 

Intel Core 2 Duo E8400

Geil/goodram/kingston 2x 2GB ram

Radeon 4850/4870

Gygabyte EP35-DS3L

Jakiś zasilacz od shiefteca 450/500 wat

500GB seagate dyska twardego

 

Taki komp masz i se spoko grasz...

jak chcesz troszę wiecej dołożyć to zamiast radka 4850 pomyśl nad 4890 lub G-F GTX260/285

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że nikomu się nie chciało pomóc ,więc sam sobie znalem coś powiedzcie czy dobre części wybrałem i co według Was zmienić bo jak pisałem tak sobie sie na tym znam...

 

Procesor: Core i5 750 2,66 GHz

Karta graficzna: GeForce GTX 275 896 MB

Płyt główna: Gigabyte GA-P55-UD3

Pamięć: OCZ 2X2 GB DDR3 1333MHz Platinum CL7

Dysk twardy: Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 32 MB

Napęd optyczny: Optiarc DVD+/-RW AD-7241S

Zasilacz: Chieftec CFT-600-14CS 600 W

 

Cena całego zestawu kosztuje około 3000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...