Skocz do zawartości

execute za pomocą fotki


Xarfron

Rekomendowane odpowiedzi

parameter_count() Returns the number of command-line parameters (note that the name of the program itself is one of them.

parameter_string(n) Returns command-line parameters n. The first parameter has index 0. This is the name of the program.

 

na przyszłość pewnie też się przyda:

environment_get_variable(name) Returns the value (a string) of the environment variable with the given name.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pierwsze działaj bez zarzutów, tylko z tym trzeci coś mi nie wychodzi

create;

test2=parameter_count()

test=parameter_string(1)

test3=environment_get_variable(test)// wynik pusty

draw;

draw_text(view_xview[0],view_yview[0],string(object0.test)+'----'+string(object0.test2)+'----'+string(object0.test3))

 

w każdym razie dzięki o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jako że pytanie poniekąd związane z tym tematem to nie będę tworzył nowego

 

otóż ni jak nie mogę nic znaleźć jak zrobić by gm nie pozwolił się odpalić 2 razy

a zarazem wysłał dane do 1 okna przez co próbował być otwarty

 

a mianowicie chodzi o to że odpalam sobie dajmy tego jpg wysyła mi informacji odpala program i jest wszystko cacy

 

ale okno przesuwam i odpalam innego jpg w innym katalogu

i teraz chcę by, nie otworzył mi się nowe okno gm a dało znać pierwszemu że ma znów odczytać nową ścieżkę od pliku źródła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż ni jak nie mogę nic znaleźć jak zrobić by gm nie pozwolił się odpalić 2 razy

jest taki dll, który się nazywa oneistance.dll czy jakoś tak, zresztą nie ważne i tak mi on nigdy nie działał...

 

Przy starcie programu za pomocą xtend.dll możesz sprawdzić czy proces (nazwa programu) już istnieje. Jeśli tak to po prostu zamknij aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki dll, który się nazywa oneistance.dll czy jakoś tak, zresztą nie ważne i tak mi on nigdy nie działał...

 

Przy starcie programu za pomocą xtend.dll możesz sprawdzić czy proces (nazwa programu) już istnieje. Jeśli tak to po prostu zamknij aplikacje.

Fajnie ale to tylko szkoda że to połowa mojego pytania co z przekierowaniem źródła

do pierwszego programu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...