Skocz do zawartości

Świadomy sen


Piczer

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego dnia wpadłem na pomysł, żeby zapisywać sny, żebym mógł sobie je kiedyś przeczytać i wiedzieć, co kiedyś mi się śniło. Poczytałem jednak trochę o świadomym śnie i ta praktyka jest drogą do niego. Czy jeśli bym takowy pisał, to kiedyś wejdę w taki sen? Podkreślam, że nie chcę tego zrobić ze względu na to:

http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&a...;t=3447&v=f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze strony katolickie młócą mózg!!

Kontroluje sny i mam w dupie moją mamę, co też tam włazi. To oszustwo dla moherów XXI wieku.

 

Po drugie: ave satan!

 

Po trzecie: Jeśli chcesz jeszcze bardziej przyspieszyc zapamietywanie snow przed zasnieciem rozluznij sie i o niczym nie mysli, ewentualnie skup sie na swoim oddechu. Po chwili powtórz sobie w tym jakże głębokim stanie "Chcę pamietać moje sny". W 2-3 dni(w moim przypadku) udaje się przekonać mózg, by je rejestrował. Potem jeszcze sprawa uświadomienia siebie, żeby ten sen kontrolować...

 

Po czwarte: nawet jeżeli chcesz pamietać sny, ale nie chcesz ich kontrolować, to się od praktyk kontroli powstrzymaj, ale powyższe możesz zastosować.

 

Po piąte: Wiesz... ja kiedyś miałem świadome sny bez technik. To po prostu efekt, że mózg jest tak bardzo wyłączony, że potrzeba nielada siły, by się załapać, że śpisz. Pamiętam, że miałem sen, jak bylem u babci, ale kied stałem w kuchni, przypomniało mi się, że nie zostałem u babci na noc, tylko do domu wróciłem(tego dnia wcześniej byłem u babci). Wtedy zacząłem robić co chcę. Taka kontrola, to znalezienie punktu, który nas obudzi. coś charakterystycznego, co odrazu odpali nam wyższy w bieg pamieci, a pamięć nam powie "to się kojarzy z tym i tym, ale tu coś nie gra". I się zaczyna...

 

Ostatnia notka(do piątego). Zawsze jest coś co nam się często w snach pojawia i ten element należy skojarzyć, to wtedy podświadomość sama odczuje że jest tutaj coś źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz miałem taką okazję na obozie, bo śnił mi się sen ale nie spałem do końca. Gdy chciałem go skontrolować nagle się obudziłem, oczy mi się wywinęły do góry i miałem ciarki. ;p

 

btw. to forum jest ładnie porąbane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten link, poprawiłeś mi humor :thumbsup: . Jak śnienie jest praktyką okultystyczną, to najlepiej nie chodźmy spać. Śmiać mi się zawsze chce z tych bredni. Ludzie piszący takie brednie chyba dopiero zauważyli, że nie żyją w średniowieczu, tylko w XXI wieku. Na takich stronach sobie dorabiają teorię do wszystkiego* i najlepsze rozwiązanie to nie czytać tego. Jeżeli chcesz wierzyć takim stronom, to powinieneś wyrzucić komputer, bo to zło. Telewizja to też zło. A w ogóle, wygody XXI wieku to szatan 100%.

 

Co do pytania:

Nie. To tylko zwiększa szanse na świadomy sen.

 

 

* dla przykładu powiem, że na jakimś forum tego typu jakiś ekspert stwierdził, że kopiowanie mp3 od kolegi jest grzechem, a cały Linux jest satanistyczny, bo działają tam procesy zwane daemon (co tłumaczą w polskiej literaturze specjalistycznej na demon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* dla przykładu powiem, że na jakimś forum tego typu jakiś ekspert stwierdził, że kopiowanie mp3 od kolegi jest grzechem, a cały Linux jest satanistyczny, bo działają tam procesy zwane daemon (co tłumaczą w polskiej literaturze specjalistycznej na demon).

imo kopiowanie mp3 można na siłę podpiąć pod grzech (podkreślam: na siłę - do tego trzeba być 80-letnim księdzem), ale satanistyczny daemon tools... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no żałuję, że nauczyłem rodziców używania Firefoxa.

 

Strony katolickie-bierz z nich przykład,

Metal=szatan

Rock=szatan

Techno powoduje świra(jakiś gość oszalał, bo za głośno techno słuchał O_o)

 

Nie no strzeżcie się, albowiem katolicy pie**olą nam neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano. Moim zdaniem nawet wzorowy katolik nie powinien wierzyć we wszystko co kościół gada, a tym bardziej w to co mówią takie idiotyczne serwisy.

Rób to co uważasz za dobre. Co jest kurcze złego w świadomym śnieniu?

Jeszcze rozumiem, żeby się czepiali podróży astralnych, bo nie mają o tym zielonego pojęcia a gadają. A to jest naprawdę ciekawa sprawa : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
No bo kto by nie chciał np. pobawić się w Zeusa i rzucać piorunami w swoich kolegów :D

No, np. ja bym raczej nie chciał rzucać piorunami w kolegów. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x@upNauczysz mnie tego? Nigdy nie próbowałem.

Do mnie Pan mówisz? W sensie wychodzenia z ciała chcesz się nauczyć? Poczytaj w internecie o technikach, ewentualnie zapoznaj się z książkami Richarda Webstera i Roberta A. Monroe.

Ja cię tego nie nauczę. Sam nie do końca potrafię, ale ćwiczę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie a dokładniej spryciarze.pl znalazłem poradniki świadomego snu. Należą do niego właśnie spisywanie snów. Ja raz w nocy se myślę "jutro stworze sobie sennik"... I miałem świadomy sen, tyle że jak coś chciałem to dostawałem paraliżu. Ale raz miałem taki myk że mi się śniło (to nie był świadomy sen) że byłem Bogiem. Mogłem robić wszystko :) A co do senników to warto je robić, bo są takie... "pamiętnikowe" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej rad na temat katolicyzmu zasięgać u źródła, czyli wziąć do ręki Nowy Testament, a nie słuchać bzdur z internetu. Na siłę, to we wszystkim można się dostrzec satanizmu, okultyzmu itd. a ogólnie wg nauk chrześcijańskich człowiek jest istotą grzeszną i jest niemożliwym dla człowieka nie popełniać żadnych grzechów, stąd też instytucja spowiedzi. Aczkolwiek, w żadnej książeczce do rachunków sumienia nie spotkałem się ze świadomymi snami*, więc to nie jest nic złego :) . Inna sprawa, że w świadomy sen możesz wejść zupełnie przypadkowo.

 

* a na prawdę, czasami są tam takie pierdoły, że aż głowa boli, np. wg "Rachunek Sumienia człowieka dojrzałego" wydanego we Wrocławiu w 1996 roku, grzechem jest jeżeli małżeństwo ma tylko jedno dziecko :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta katolicka strona wymiata :D

 

Nie no ja uważam że wiara jest dobra, wieżyć sobie w jakiegoś boga czy coś, jak najbardziej, ale nie jesteśmy maszynami, mamy prawo do kwestionowania tego co nas kościół uczy, a sam kościół o tym prawie lubi zapominać. (Nie chce tu nikogo atakować, bo tylko ja uważam że religja jest zbyt ważną częścią życia człowieka żeby wieżyć we wszystko na ślepo, od ludzi którzy sami uważają się za autorytet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasięgać u źródła, czyli wziąć do ręki Nowy Testament

tak sobie czytałem tę stronę, a tu nagle zobaczyłem:

Szukała u źródła, czyli u księży katolickich.

od teraz nie czytamy Biblii - mamy katolik.pl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam nie umiem zinterpretować Nowego Testamentu, a tym bardziej znaleźć, czy coś tam pisze o tym. Co do tych książeczek, co napisał marmot: trudno jest wypisać wszystkie grzechy świata, a nawet jest to niemożliwe.

Inny temat: Czy te świadome sny są bezpieczne? Bo jak napisaliście, doznajecie jakichś paraliży... To jakaś męka ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny temat: Czy te świadome sny są bezpieczne? Bo jak napisaliście, doznajecie jakichś paraliży... To jakaś męka ;p

Pytanie roku :)

Nie. jeśli w śnie wielki pies odgryzie ci rękę to obudzisz się bez ręki, uważaj na groźne sny bo można nawet w nich zginąć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być paraliż, i kurde on jest nieprzyjemny jak się tego nie spodziewasz i nie wiesz co jest grane - możesz nawet odczuć strach jak pisało w jakimś poradniku. Ale jeżeli jesteś świadomy, że takie coś ma miejsce i jest normalną reakcją organizmu to po prostu się tym nie przejmujesz tylko lecisz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele lepsze od świadomego snu jest świadome kontrolowanie rzeczywistości :D im intensywniej myślisz o czymś tym większa szansa że to się stanie. Niezle efekty daje przy manipulacji osobami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...