Skocz do zawartości

Studia w Gdańsku


zbysheck

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no więc tak stwierdzam:

- mam 50% racji a szczególnie w tym że lubie liczby i że już wybrałem kierunki w których się kształce

- macie 50% racji a szczególnie w tym że mam jeszcze 7 lat do ostatecznej decyzji i może akurat się coś zmieni ;)

 

poza tym ja mam tyle łatwiej że lubie startować w konkursach i możliwe że będą jakieś tam stypendia i takie tam (w tym roku dostaje 6 i pół stówy za startowanie w dwóch konkursach wojewódzkich i dojście do wojewódzkiego etapu :D) jestem naj z majzy w szkole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie dobre jak mówisz 7 lat i 'może jeszcze sie coś zmieni'

Ja nauczyłem sie w swoim życiu tyle że nie jestem w stanie przewidzieć co będzie za 7 dni, kto wie gdzie się znajdę, co tam będę robić itp. itd. a przewidywanie planów dłuższych niż tydzień sprawdza się u mnie tylko jeśli chodzi o rysowanie/robienie gier. Tym bardziej że jeśli nie widzialeś jeszcze liceum ani /albo wkraczasz dopiero w gimnazjum to nie jesteś sobie jeszcze w stanie wyobrazić co może zrobić sesja z człowiekiem :)

btw. też w Twoim wieku miałem same piątki a zobacz co ze mnie wyrosło :D Jedne studia olałem po roku teraz planuje iść do jeszcze bardziej porytej szkoły ale widze 130 za i przeciw, a w między czasie tyram w ogródkach :)

Edit

Zeby nie było nie mowie zebys sie nie uczyl porzucal swoje zainteresowania ani nic w tym stylu, ja od 4 zycia bawie sie kredkami wiec moge z czystym sumieniem powiedziec ze biorąc niewiadomo jak najdziwaczniejszy sprzęt jestem w stanie narysować coś co wygląda ładnie, i pewnie dopuki ktoś nie narzuci mi ładnego nagrobka dalej będę rysował i starał się być w tym coraz lepszy, warto mieć pasje, a taka którą interesujesz się od młodości jest szczegółnie fajna bo masz te lata przewagi ćwiczeń i praktyki, kiedy zaczynasz na tej pasji zarabiać pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaznaczyć, że za 7 lat studia mogą być zupełnie inne.

20 lat temu mogłeś sobie zaplanować do pięciu lat do przodu. Teraz będzie to zupełną stratą czasu.

Co musisz zrobić? Wybrać odpowiednie liceum; poza szkołą kształcić się w specjalizacji, którą sobie już wybrałeś; pozyskiwać klientów do dalszego zdobywania doświadczenia.

 

Jeśli wytrzymasz w tym postanowieniu przez liceum, wtedy możemy porozmawiać o dobrych studiach informatycznych (lub innych). Teraz - to strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matizam, jesteś w podstawówce.

W liceum zmienisz zdanie jak pójdziesz do klasy z kierunkiem.

 

Will, nie byłeś nigdy za granicą? Studia tam są naprawdę dobre, niezależnie od kierunku. Jeden warunek - język, albo najlepiej dwa.

W Polsce i tak ze studiów nic nie wyniesiesz poza wyższym, które i tak na nic się nie przyda przy informatyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po polibudzie powinieneś łatwo robotę znaleść- wyłapują teraz wszelkiej maści inżynierów z tego co słyszałem (,ale co będzie za parę lat- nie wiadomo :D).

@Matizam 7: Całą podstawówkę i połowę gimnazjum uważałem, że programowanie to moje powołanie. 3 gim/Mat-fiz w lo diametralnie zmieniły mój pogląd na własne zdolności i podejrzewam, że skończę jako woźny z wyższym wykształceniem (albo dalej będę sprzątał ogródki i kosił trawniki) ^^. Mam nadzieję, że w Twoim przypadku będzie inaczej ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Najwięcej dowiesz się z forum Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego: http://uginf.mojeforum.net/

Studenci są na tyle otwarci, że opowiedzą Ci o wszystkich kluczkach studiów.

Czego się dowiesz napisz i tutaj. Nie tylko Ty szukasz podobnych opinii.

 

To jest nieoficjalne forum, np. ja znam co najmniej dwa takie inne (jedno z mojego roku). Forum INF UG jest tutaj: http://forum.inf.univ.gda.pl/ a oficjalna strona tutaj: http://inf.univ.gda.pl/ (tam masz tez link do tego forum, jak i siatkę zajeć na 5 lat).

 

Co do polecania, jak mówiłem - lubisz fizykę, idź na PG, nie lubisz, idź na UG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chodzę do zespołu szkół KSW (Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców) i w nim są zaje***ci nauczyciele XD więc tam będę chodził do gim i L.O. na kierunek matematyka-inforamatyka (jeżeli mnię nie wrzucą do fizyczno-chemicznego ale i tak się nie dam :D ) już wiem że będę startował w konkursach przedmiotowych z fizy i matmy bo:

- z matematyką siedze od 4 roku życia

- z fizy jest słaba konkurencja

@propaganja, Dionizy - kiedy miałem 3 lata dostałem pierwszą grę na kompa, a potem co sobotę siedziałem na kompie, potem zacząłem bawić się paintem, ok 4 roku życia, gdy poszłem do przedszkola umiałem liczyć do 200, czytać, bawić paintem i mówić jak najęty ;) przez 1 klasę i połowę drugiej, mieliśmy na informie tylko painta (potem zlikwidowali nam zajęcia inforamtyczne). W piątej klasie (gdy się przeniosłem do zespołu szkół) poznałem animacje .gif i gm dzięki cudownemu panu Gerardowi (mojemu nauczycielowi od inforamtyki i geografii). Czy ta historia pokazuje że mam zapędy na profesjonalnego grafika? (pomijając fakt ż rysuje od 3 roku życia i tak źle czasami wychodzi?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Uwielbiam jak dzieci z podstawówki się wypowiadają. "BENDEM MIAŁ SZUSTKEM Z INFORMATYKI". Fajnie. Szkoda tylko, że Informatyka nie jest brana pod uwagę w większosci Techników / Liceów Informatycznych, a już w ogóle na studiach. Poza tym, to czego uczą w szkołach na informatyce i tak się nie przydaje (I nie chodzi tutaj o Office, bo akurat on się przydaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że Informatyka nie jest brana pod uwagę w większosci (...) a już w ogóle na studiach.

Ale może cholernie pomóc. Finał olimpiadki i jesteś ustawiony.

 

Poza tym, to czego uczą w szkołach na informatyce i tak się nie przydaje

Nie zgodzę się. Cholernie mi się przyda to czegoś się nauczyłem w liceum na informatyce, a to dopiero rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, a mnie np. w ogóle, bo mam już dość osobiście Worda i Excela. Tyle co coś nowego poznałem to tylko na dodatkowych zajęciach z infy, na które i tak przez godzinę o której były niezbyt mi się chciało uczęszczać więc byłem tylko na kilku ;p . Tak czy siak, matury z infy nie zamierzam zdawać, więc mi ten przedmiot jest prawdę mówiąc zbędny. Wolałbym chodzić do klasy mat-fiz-chem, ale niestety w szkole do której chodzę, tylko mat-fiz-inf był z kierunków z matematyką i fizyką :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ja przewyższałem wiedzą wszystkich swoich nauczycieli od informatyki, do tego stopnia, że w Technikum na SPECJALIZACJI (ostatni rok), gdy pisaliśmy sprawdzian na koniec semestru, to Nauczycielka (która dostała test od koleżanki), rozwiązywała go na równi ze mną i porównywała, czy wyszło jej to samo co u mnie - biorąc moje wyniki za bardziej pewne. Na drugim semestrze dla bezpieczeństwa na moim komputerze był zainstalowany program do śledzenia moich poczynań, bo facet mi nie ufał i bał sie, że będę coś hackował (przecenił moje umiejętności). Niestety, miałem niski poziom informatyki ograniczający się głównie do Excela i Worda, oraz nieco liznąłem linuxa.

 

Ale może cholernie pomóc. Finał olimpiadki i jesteś ustawiony.

 

1. Pod uwagę brane są tylko takie na szczeblu wojewódzkim i krajowym - z tego co wiem dużo takich olimpiad nie ma. Poza tym, w przeciwieństwie do większości przedmiotów konkursy z Informatyki mają różną trudność - niektóre są takie trudne, że nawet po studiach nie dasz rady, niektóre tak proste, że przedszkolak je rozwiąże. Nie można więc patrzeć na nie jedną miarą i z tego co pamiętam ani na Politechnikę Gdańską, ani na Uniwersytet Gdański, ani nawet na Akademię Morską w Gdyni nie miało wpływu uczestnictwo w takim konkursie (natomiast mój kolega zajął drugie miejsce w krajowym konkursie na najlepszego Technika Elektronika i miał przepustkę na wszystkie uczelnie w kraju).

Dla czego informatyka nie ma wpływu? U mnie na uczelni wychodzi się z założenia, że osoby które przychodzą na studia z Informatyki potrafią włączyć i wyłączyć komputer i nic więcej - zakłada się, że na temat programowania każdy z nas ma ZEROWĄ wiedzę, aby dać każdemu równe szanse. Dla tego pierwszy rok to nauka PODSTAW programowania - wierzcie mi lub nie - dużo osób ma z tym problemy (ponad połowa studentów oblała egzamin z programowania). Kilkunastu osobom pomagałem pisać programy, żeby mogli w ogóle do egzaminów przystąpić, ale i tak część oblała i musi poprawiać przedmioty.

 

Jeżeli chcecie zostać informatykami - należy kłaść nacisk na MATEMATYKĘ i FIZYKĘ. To są główne przedmioty które liczą się przy rekrutacji na uczelnie, poza tym, stanowią 60% programu nauczania (Algebra Liniowa, Analiza Matematyczna, Wstęp do Matematyki, Matematyka Dyskretna - to przedmioty które miałem na roku pierwszym, a podstawa z matmy jest u mnie obcięta, a fizyki nie ma wcale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mówią o Olimpiadzie Informatycznej. Tej licealnej.

www.oi.edu.pl

 

Tutaj finał i praktycznie jesteś ustawiony. Oczywiście nic pewnego, ale to daje NAPRAWDĘ DUŻO przy rekrutacji.

 

No oczywiście matura z matematyki i fizyki też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja składałem papiery na studia (w 2005 i 2007) to na wszystkich (które sprawdzałem) kierunkach informatycznych liczyła się matematyka ALBO fizyka + język obcy. Nie sądzę, żeby dużo się zmieniło w tym temacie.

Matura z informatyki nie jest wymagana, bo pewnie nadal układają ją kretyni (jak np. tą z 2005) oraz, jak widać, poziom nauczania jest fatalnie niski.

Jak do tej pory nie spotkałem jeszcze osoby, która miałaby w liceum/technikum informatykę na dobrym poziomie...

 

Za to ja w mej ######stej szkole miałem ponad rok Pascala, SQL, trochę Delphi a na koniec PHP+MySQL 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...