Skocz do zawartości

Pytania Poczatkujacych


PoxiPol

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz ostatno wreszcie sie skupilem nad tym subforum, nie obchodzi mnie ze w wiekszosci Platyna czy Marek mnie wyprzedza, nawet milo z ich stroby ze pomagaja. Obchodzi mnie to, ze poziomy pytan tam sa tak wkurzajace, ze czasami skzoda mysliec.

 

"Jak zrobic aby w 3D moja postac mogla robic breakdance i rozstrzeliwac wszystkim glowy?"

Zle. Takie pytanie od razu nam wytlumacza poziom uzytkownika. Proszenie o cos, nie wiedzac jak nawet za takie cos sie wziasc, jest zbedne. Ani sie nic nie nauczycie, i stracicie cala przyjemnosc programowania ( przynajmniej dla mnie wiedz ze przechodzac przez wszystkie proby i bledy samemu, stworzylem gre, sprawia wielka przyjemnosc ).

Potrafie zrozumiec pytanie "Dlaczego moja postac nie skacze?" gdzie jest rowniez podany kod, ktory pozniej inni koryguja, lecz nie "Jak zrobic aby postac skakala?" Po prostu zadajac to pytanie. Aby odpowiadac na takie pytania sa tutki. Jest tutek, po co sie pytac?

"Czy jest mozliwosc animowania szkieletowo modeli w GMie, oraz czy istnieja jakies bardziej zaawansowane mozliwosci, dzieki ktorym gra 3D w GMie wygladala by realistyczniej?"

Brzmi lepiej, nie uwazacie? Nie tylko nam mowi ze uzytkownik WIE o co sie pyta, ale rowniez daje ono mozliwosc wytlumaczenia funkcji, a nie tylko podania kodu.

 

Jednak przy 2 pytaniu tworzy sie rowniez droga dla uzytjownikow, ktozy by odpowiedzieli "Nie". Lecz po co to komu? czy "Nie, nie jest to mozliwe poniewarz GM jest stworzony w strone gier 2D. Mozna uzyc Dlli, ale w ta strone juz nie pomoge" nie brzmi o wiele lepiej? Takie dodanie 2 czy 3 zdan, wydajac swoja opinie, moze i bledna, ale w wiekszosci zostanie ona poprawiona, moze spowodowac wieksza swobode, i uczucie (eem... nie milosci do cholery) goscinnosci (nie narzekajcie ze to nie ma sensu, ja polski zapomniec). Dzieki takim odpowiedzia bedziemy rownierz mogli byc pewni wiekszej ilosci porzadnych uzytkownikow, gdyz slowo sie rozchodzi, koledzy mowia kolegom, a czesciej porzadni ludzie siedza z porzadnymi ludzmi.

 

Rowniez jakbys ty, nowy uzytkowniku, to czytal, to chcialbym wytlumaczyc roznice pomiedzi pytaniami poczatkujacych, a pytaniami zaawansowanych. Zaleznie od towjego poziomu, pytanie zaawansowane jest dla kazdego inne. Jednak jesli chcesz zadac trudne pytanie, dla ciebie, to zanim wstawisz to pytanie do pytan zaawansowanych, przeczytaj jeszcze raz ta nazwe. Czy tam pisze "Zaawansowane pytania"? czy "pytania zaawansowanych"? Jesli siedzisz w GMie nie wiecej niz te 2 lata, oraz nie wydales jednej pozadnej gry, mozesz sie uwazac za poczatkujacego. Zadawanie pytan w Zaawansowanych nie robi z ciebie cool kolesia. Zwlaszcza jesli nie jestes zaawansowany, to robi vice versa.

 

Mozecie sobie myslec "Taki klejuch, co on sobie mysli - Ze on taki porzadny i nas bedzie uczyl?"

Moze i moje odpowiedzi nie zawsze pomagaja, moze czasami popelnie blad. Ale spojrz o co sie pytasz, poczekaj pol godziny i przeczytaj to bytanie jeszcze raz, i sprawdz czy nie wyglada ono bardziej jak prosbe o gotowy kod niz o pomoc?

A bledy to kazdy popelnia, czasami cos sobie ubzduram i wprowadzam innych w blad, wiec cieszcie sie ze istnieja tacy jak PsichiX, marek.S, czy Platyna.

 

Moze i ten temat wyglada dla was jak podlizywanie sie. Ale pomyslcie, siedzicie sobie na 1 forum, przyzwyczaicie sie, poznacie innych ludzi, i co? Chcielibyscie aby wam to wszystko poszlo?

 

Tenk u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do końca nie rozumiem idei tego tekstu :P

 

Oczywiście podlizywanie się!

 

A tak na poważnie: Bardzo miło z twojej strony Koksi, że się troszczysz o dobro forum ale moim skromnym zdaniem w takiej formie nikt nic z tego nie wyciągnie, a temat nawet jak sensowny szybko zatonie wśród spamu Valchali. Lepiej z czymś takim napisać do admina, przedyskutować, a nóż to gdzie na widoku przyklei, zamiast samemu brać się za naprawę zła tego świata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc troche filozoficznie,

nie ma sensu to jakie będzie to pytanie, ale dla zadającego je, bo i tak o jedno mu chodzi. ale z drugiej strony ja odpowiadając na nie raz-mogę więcej zrozumieć, dwa-wiem ze zadający je ma troche wiecej oleju w głowie. cóz^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...