Skocz do zawartości

Piractwo


I am vader

Piractwo  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy którąś z poniższych akcji uważasz za złą?(można zaznaczyć wiele opcji)

    • Ściąganie muzyki
      16
    • Ściąganie filmów
      18
    • Ściąganie gier
      22
    • Nic z powyższych
      11
    • Inne...(napisz w poście)
      4
  2. 2. Czy piractwo powinno być tępione?

    • Tak, jak najbardziej
      4
    • Tylko sprzedaż piratów
      15
    • Nie, dajmy sobie spokój
      9
    • Nie mam zdania
      4
    • Inne...(napisz w poście)
      1
  3. 3. Twoje zdanie o torrentach:

    • Powinno się zamknąć strony z torrentami
      2
    • Torrenty są OK
      9
    • P2P i torrenty nie są złe, ale są używane do nielegalnych plików
      13
    • Pobieranie z Torrentów powinno być tępione
      0
    • Nie mam zdania
      7
    • Inne...(napisz w poście)
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Pobieranie z internetu ze darmo czegoś, za co normalnie musielibyśmy zapłacić, jest piractwem. To jest fakt, a nie osobista opinia kogokolwiek, dlatego pytanie "Czy uważasz..." jest nie na miejscu.

 

 

 

Tutaj chodziło o takzwaną mentalność, którą już wymieniałem 2 razy i u każdego jest ona inna. Miało to pokazać, że różnie jest postrzegane piractwo. Tak naprawdę żaden z nas nie wie czym dokładnie jest piractwo i co obejmuje.

 

E: Uwielbiam gorące tematy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

TERAZ JA, TERAZ JA!!

Więc tak... Piraczenie jest przyjemne i jakoś nie męczy mnie sumienie że kliknąłem zwykły, malutki przycisk "download". Coś potrzebuję i nie mam kasy lub bolą mnie nogi - "kradnę"(w sumie, nawet jeśli mam kasę czy też jestem w stanie chodzić). Po za tym piractwo Nie powinno być tępione(mam na myśli te najazdy i odjazdy), lecz producent powinien "wymuszać" na konsumentach to, aby kupili oryginalny produkt. Efekt będzie - z czasem. Mam na myśli jakieś unikalne kody do gier, czy inne bzdety - przez owe cyferki i literki musiałem kupić BF2142(ale szpaaan, nie!?) żeby móc grać, ah.. ale jak widać - działa. Takie jest moje piękne zdanie na ten temat.

PS: Taki offtopik malutki na temat piractwa... - Jest gdzieś w necie "nie-workprint" x-menów(geneza, czy jakoś tako)? Kurcze, nie mogę znaleźć. ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z Was w życiu coś piracił i jeżeli wmówicie mi, że nie, to pójdę się powiesić. Gdzie wy kupujecie w takim razie te mp3ki?

Znaczna część muzyki, której słucham, była zakupiona w Empiku bądź MediaMarkcie. Zgrywałem z tak nabytych płyt muzykę do plików mp3, którą potem wrzucałem na swojego creative'a. To nie jest piractwo.

 

Udostępnianie tej muzyki przez torrenty tudzież ściąganie jej z tychże byłoby piractwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cholere piraci sprzedaja piraty? To jest najbardziej niezrozumiala prze ze mnie decyzja, aby kupic pirata.

 

Widzisz, istnieją tacy idioci co kupują.

@up: Czy regulamin last.fm mówi coś o zasysaniu muzyki z ich serwera? =p

Więc jest to w pełni legalne. Słuchając radia last.fm pobierasz dane. Więc jeśli pobierzesz to i zapiszesz na dysku, nic Ci nie zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to zmienia sens całości, bo można powiedzieć że pobieranie mp3 z sieci jest złe, ale nie jest piractwem. To miała być opinia "co ludzie uważają ZA piractwo".

Co uważasz za pozycję siedzącą?

Co uważasz za stolik?

Co uważasz za telefon?

Co uważasz za pętlę while?

 

Słowa mają niestety to do siebie, że mają znaczenia, które nie są subiektywne tak często, jak niektórym ludziom się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z Was w życiu coś piracił i jeżeli wmówicie mi, że nie, to pójdę się powiesić. Gdzie wy kupujecie w takim razie te mp3ki?
Mp3 są dla buców i piratów - nieskompresowane wavy forever.

Więc jest to w pełni legalne. Słuchając radia last.fm pobierasz dane. Więc jeśli pobierzesz to i zapiszesz na dysku, nic Ci nie zrobią.
To jest w pełni legalne, dlatego istnieje soft, który w pełni legalnie automatycznie zgrywa z radia konkretne piosenki.

 

Kocham w sumie takie tematy, niby wiadomo, o co chodzi i co trzeba wiedzieć, ale można przynajmniej dowiedzieć się, komu słoma z butów wyłazi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cholere piraci sprzedaja piraty? To jest najbardziej niezrozumiala prze ze mnie decyzja, aby kupic pirata.

Bo są o wiele tańsze? Gra za 300 zł u takiego pirata kosztuje 15-20zł. Kupują zamiast ściągać może dlatego, bo nie mają internetu lub nie chce im się ściągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, z modem nie wygram.

 

Wyczuwam ironię... :<

Maximal

 

Woock, chyba cytatu nie przeczytałeś :3

Mi raz gość chciał najnowszego Pes'a+fifę za 25zł opchnąć, ale ja tych gier nie lubię.

Jest też sprawa, że kupują Ci, co nie znają dobrych źródeł/nie potrafią z nich korzystać.

 

Cieszę się, że założyłem ten temat, bo wyszedłem w nim jak idiota. No ale ja się na piraceniu nie znam tak dobrze, jak wy...

Zdejmie mi ktoś warna za ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...