Skocz do zawartości

Wymuszanie na przeglądarce zapisu fragmentu strony


BBB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Nie da się (fragmentu) i zresztą jest to nieopłacalne, ponieważ obrazki, pliki javascript i css są automatycznie cache'owane. Sam html bardzo malutko zajmuje, a jak jeszcze treść jest w locie kompresowana (gzip), to prawie co nic. Jednym rysunkiem możesz zawalić prawie cały transfer strony, więc raczej tutaj dokonuj optymalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam html bardzo malutko zajmuje

 

A jednak zajmuje, jeśli udostępniam np. najnowsze wyniki sportowe innym stronom www jako wstawkę, a każdorazowe wywołanie wstawki (sam tekst) generuje 50kb (cały kod łącznie z zabezpieczeniami), i załóżmy że stron jest 20, każda ze stron (nie licząc botów) ma 10.000 PV dziennie, a wstawka jest umieszczana na każdej podstronie to mam 10GB transferu dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tekst który pojawia się na stronie waży może 2kb ale kod generujący dane niestety waży. Dlatego najlepszym wyjściem byłoby właśnie użycie cashu przeglądarki tak żeby przy każdej odsłonie content był ładowany z cashu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, a plików XML nie wymyślono ? Niech inne serwisy generują sobie treść na podstawie XMLa

 

 

A jak to są wyniki meczów, to w sumie nawet RSS wystarczy, to też taki XML, tylko specyficzny.

 

Tak, tyle że ja chcę dodawać do wyników link to swojej strony, żeby mieć jakiś minimalny zysk z tego, a nie gigabajty transferu użyczać. Ja za wyniki meczów płacę :sp_ike: i dostaję je właśnie w formacie XML. Plik xml zapisuję cyklicznie cronem na swoim serwerze a następnie udostępniam innym stronom w formie wstawki z linkiem do mnie.

 

Będę to musiał jakoś zoptymalizować.

 

Tak przy okazji zapytam, jeśli generuję dane z 1 pliku XML (waga 10kb) do wstawki w ten sposób:

 

 

$x = file_get_contents("http://www.ggggggggggg.com/generator.php?id=1");

echo $x

 

$y = file_get_contents("http://www.ggggggggggg.com/generator.php?id=2");

echo $y

 

to serwer wygeneruje transfer 20kb (2x10kb)? Czy tylko 10kb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli wynik jest 0:0 to 3 bajty? A załadować pliku XML używając pliku generator.php nie trzeba? Czy to nie generuje transferu na serwerze? Przecież jeśli chcę uzyskać wynik dla 1 drużyny to generator.php musi otworzyć plik xml (który znajduje się na moim serwerze) ważący 10kb i wydobyć wynik dla 1 drużyny który waży te 3 bajty.

 

 

EDIT:

 

Mój błąd :), transfer jest jednak inaczej liczony (serwer-internet) a nie jak myślałem np. serwer ftp-mysql :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...