Skocz do zawartości

MaxWinApi


Makary155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zna się ktoś na MaxWinApi?

Od początku. Na pracę semestralną z upowszechniania informacji piszę organizer wykorzystując MaxWinApi. Stworzyłem pole typu datetime. W helpie dlla napisane jest aby użyć zmiennej Datetime_Hour aby odczytać godzinę. Lecz funkcja od pobierania pól z datetime nic mi nie zwraca.

Kodzik:

W CREATE
time=API_Datetime_Create(win,20,20,150,20, DTS_TIMEFORMAT,0)
API_Check_Set(1,win)
W STEP
cmd=API_Check_Command(1)

if cmd==button
{
API_Datetime_GetValue(time)
show_message(Datetime_Hour)
}

i wyskakuje znane nam wszystkim"uknown variable Datetime_Hour"

Jak dam w create inicjalizację zmiennej, to zwraca bez przerwy 0. Co robię źle? Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaś, nie rozumiesz, on używa DLLa portującego WINAPI do GMa i w jego zaleceniu musi korzystać akurat możliwie tylko z możliwości tego MaxWinApi. Osobiscie to nie korzystałem z tego, ale albo musisz pierw zadeklarowac ta zmienna, albo jest to zmienna stanu z dlla, co za tym idzie musisz sprawdzic dokladniej w dokumentacji, bo jesli to to drugie to wystarczy gdzies (w przykladach/dokumentacji) sprawdzic jaka ma wartosc i sobie utworzyc ja, jesli zas nie, to nie mam bladego pojecia czemu nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma tam zadnej funkcji do zamiany na wlasciwy czas (cos jak GMowe: date_get_hour() czy cos w ten desen)? bo to az dziwne O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Jest API_Datetime_GetValue i napisane w dokumentacji, że do korzystania z tego trza użyć zmiennych Datetime_Hour, Datetime_Minute itd. Oczywiście mogę użyć 2 pola typu edit i dwa obiekty UpDown, ale to będzie wyglądać dziwnie moim zdaniem. Wolałbym użyć tego datetime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest API_Datetime_GetValue i napisane w dokumentacji, że do korzystania z tego trza użyć zmiennych Datetime_Hour, Datetime_Minute itd

ee, tak patrze na ten Twoj kod i cos mi nie gra:

GML
API_Datetime_GetValue(time)

show_message(Datetime_Hour)

a nie powinno to byc jakos w ten sposob?:

GML
hour=API_Datetime_GetValue(Datetime_Hour)

show_message(hour)

bo na logike idzie ze ma pobrac godzine poprzez zmienna stanu Datetime_Hour a skoro cos pobiera to i cos zwraca. nie wiem, dziwne to. Podeslij mi jak mozesz dokumentacje tego MaxWinApi to sprawdze dokladnie bo tak na sucho to ciezko mi cos pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczylem dokumentacje online MaxWinApi 2 i z tego co jest tam napisane wnioskuje ze musisz to zrobic tak:

GML
time=API_Datetime_Create(win,20,20,150,20, DTS_TIMEFORMAT,0)

hours=API_DateTime_GetTimes(time,3)

API_DateTime_GetTimes:

(0) Control ID: The control ID returned by API_DateTime_Create.
(1) Date part, one of the following:
0: Return the year.
1: Return the month
2: Return the day
3: Return the hour
4: Return the minute
5: Return the second
6: Return the miliseconds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...