Skocz do zawartości

Zablokowane GM a konsole


Xarfron

Rekomendowane odpowiedzi

cze

mam takie pytanie, czy jest możliwości napisania gry w GM pod np. psp. ?

Czy też inne konsole ?

 

a jeśli się da to jak (znaczy jakieś artykuły itp. mile widziane :)).

 

Edit:

A może to pytanie, powinno zaleście się w dziale "Dyskusje o GM" :/ nie wiem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

http://www.yoyogames.com/gamemaker/ - jak byk pisze Game Maker allows you to make exciting computer games.

 

Gdyby był na konsole, to by pisało, ze jest na konsole. Widziałeś, żeby pliki EXE sie odpalały gdzieś poza Windowsem 32b/64b ? Bo ja nie. Nawet na przenośnych windowsach nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnysiu, na Wine pod linuxem dzialaja :D (ale fakt, to nie konsole ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.yoyogames.com/gamemaker/ - jak byk pisze Game Maker allows you to make exciting computer games.

 

Gdyby był na konsole, to by pisało, ze jest na konsole. Widziałeś, żeby pliki EXE sie odpalały gdzieś poza Windowsem 32b/64b ? Bo ja nie. Nawet na przenośnych windowsach nie działają.

 

A ja się pytałem o rozszerzenia typu dll itp (np. coś w stylu GJava dla gm). ale widocznie się pomyliłem (Dlatego pytanie jest w dziale dla początkujących daa ),nie znaczy zaraz że musisz skakać z tego powodu, troszkę spokoju zarzuć sobie melisę albo coś w tym stylu, to nie zdrowo tak reagować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ale chłopie DLL, to są biblioteki Windowsa rozszerzające działanie gry, a nie zmeniające sposób kompilacji pod procesor. W trakcie kompilacji gier do EXE Game Maker ma głęboko gdzieś jakich DLLi użyłeś. Możesz je nawet po 100 latach podmienić na inne, które mają takie same nazwy i typy funkcji a będą zwracać całkiem co innego i gra zacznie działać inaczej.

Taki procesor PSP ma całkiem inną architekturę, zbiór instrukcji, to nie jest takie chop-siup.

Kiedyś w wolnym czasie przygotuję jakiś kurs tworzenia gier na PSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chłopie DLL, to są biblioteki Windowsa rozszerzające działanie gry, a nie zmeniające sposób kompilacji pod procesor. W trakcie kompilacji gier do EXE Game Maker ma głęboko gdzieś jakich DLLi użyłeś. Możesz je nawet po 100 latach podmienić na inne, które mają takie same nazwy i typy funkcji a będą zwracać całkiem co innego i gra zacznie działać inaczej.

Taki procesor PSP ma całkiem inną architekturę, zbiór instrukcji, to nie jest takie chop-siup.

Kiedyś w wolnym czasie przygotuję jakiś kurs tworzenia gier na PSP.

dlatego wspomniałem o GJava który zmienia exe w jave czy jakoś tak

 

po prostu widziałem tu jedną gierkę na psp, i myślałem że została zrobiona w gm w jakiś sposób potem sformatowana,

ale już wspomniałem że się pomyliłem co do konsol, byłem po prostu ciekaw, teraz wiem że się nie da w GM, ale nie wiem po co otwierasz zamknięty temat, skoro to że się pomyliłem, napisałem w poście wyżej. :P

 

ale dzięki za info. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...