Skocz do zawartości

Jakie Delphi?


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie Delphi najlepiej wybrać?

 

Jest wersja 2009 ale czy nie jest zbyt udziwniona i "intuicyjna"?

Jak nie tą, to jaką wersję najlepiej wybrać?

 

I czy pójdzie na linuxie przez wine?

 

A polecacie jakiś kurs?

 

EDIT:

wersja 2007 ciekawie wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wersje programów są po to, aby ich używać.

Nie po to, żeby każdy sobie wybrał tą, która mu pasuje.

To twój tok rozumowania jest zły, mi np nie pasuje nowe gg dlatego korzystam z bardzo starej wersji bez radia, avatarów, skinów i miliona emotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu programach np. Nero nowsze wersje są coraz gorsze (coraz bardziej udziwnione, dłużej się ładują itp.) bo producenci nie mają już co dodawać

 

Dlatego pytam się kogoś kto używał o zdanie.

 

Ja chyba jednak wybiorę 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, co innego Nero, służące do okazyjnego wypalania płyt, a co innego Delphi, służące do, że tak to ujmę, tworzenia aplikacji.

 

Nie po to się robi nowe wersja GMa/tym bardziej Delphi, aby niektórzy userzy dalej korzystali z wersji 6.1/2007, bo "bardziej im odpowiada".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz, zobacz, porównaj iiiii umrzyj. Ja nadal jadę na 7... chodź nie wspiera visty, ale tylko i wyłącznie dlatego, że interfejs w reszcie ponad 2008 mi się nie podoba i tyle.

I tak przejdziesz, bo musisz pogodzić się z tym, że przechodzi się na nowsze systemy (szczególnie to odczujesz jak wyjdzie Seven), przez co będziesz musiał przejść na nowsze Delphi. Zresztą, z tego co pamiętam, to te nowe Delphi mają funkcję rozdzielenia interface przez co wygląda on wtedy tak jak w Delphi 7, więc nie wiem czemu masz problem z interface (: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a co z komponentami? bo słyszałem że w np turbodelphi praktycznie nie da się komponentów instalować i trzeba wszystko pisać samemu :o poza tym czas ładowania jest strasznie wydłużony, a ja czasem lubię mieć odpalone parę razy te aplikacje i nie chce mi się czekać całego dnia aż się załaduje ;<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pobierz, zobacz, porównaj iiiii umrzyj. Ja nadal jadę na 7... chodź nie wspiera visty, ale tylko i wyłącznie dlatego, że interfejs w reszcie ponad 2008 mi się nie podoba i tyle.

 

Zgodzę się z Tobą Pieter, definitywnie :P

 

Hmm, a co z komponentami? bo słyszałem że w np turbodelphi praktycznie nie da się komponentów instalować i trzeba wszystko pisać samemu :o poza tym czas ładowania jest strasznie wydłużony, a ja czasem lubię mieć odpalone parę razy te aplikacje i nie chce mi się czekać całego dnia aż się załaduje ;<

Również się zgodzę.

A swoją drogą, przesiadłem się na D2009. Idzie się do interfejsu przyzwyczaić.

 

@upup:

Tak, ale te "Classic" w D2009 wygląda jak MS Visual Studio, tylko że w oddzielnych okienkach...

 

D7:

https://gmclan.org/up3370_6_delphi.html

 

D09 Classic Interface:

https://gmclan.org/up3370_6_d09.html

 

Różnica? Wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiem że temat trochę stary, ale się wypowiem bo odpowiedzi niektóre mnie dobijają.

Ogólnie tylko z 7 korzystałem, bo darmowa ;p

Nie jest darmowa, darmowa jest tylko wersja do zastosowań swoich, tj. pisanie własnych programów na własny użytek. Takie coś istnieje w KAAŻDEJ WERSJI DELPHI.... Jeżeli ktoś z Borland'u Cię przyłapie że piszesz programy przez Delphi 7 Personal (tą darmową) i sprzedajesz je z zyskiem, to pozwą cię do sądu...

Delphi nie ma wsparcia na viście

Ale da się to łatwo zmienić. Ja mam Vistę i korzystam z Delphi. Wchodzimy we właściwości delphi, później zakładkę zgodność i zmieniamy Tryb zgodności na windows xp.

Z czego korzystać?

Ja korzystam z Delphi 7 Personal, bo ma dużą ilość komponentów, i jest fajne :)

Nie polecam korzystania z nowej wersji np. 2009, gdyż ma mniej komponentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...