Skocz do zawartości

chodzenie


ComeX

Rekomendowane odpowiedzi

13. Jak zrobić grawitację w grze platformowej?Najpierw tworzymy obiekt blok, po którym będzie chodził bohater. Należy pamiętać, że blok ma być solid. Następnie robimy obiekt hero, któremu w "step" wklejamy kod:

if place_free(x,y+1)

{gravity = 0.5}

else

{gravity = 0}

Przy kolizji z blokiem:

kod:

move_contact_solid(270,4)

vspeed = 0

Przy naciśnięciu klawisza w prawo:

kod:

if place_free(x+4,y)

{x+=4}

Przy naciśnięciu klawisza w lewo:

kod:

if place_free(x-4,y)

{x-=4}

Przy naciśnięciu klawisza w górę (skakanie):

kod:

if ! place_free(x,y+1)

{vspeed = -10}

 

 

 

Comeź trzeba troche poszperać jakieś 30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
ComeX za ciągłe prośby o pomoc i nie korzystanie z nich, nie wyciąganie wniosków i nie próbowania nawet przez sekundę myślenia samodzielnie nad problemem dostajesz ode mnie ostrzeżenie. Jeżeli nie zmienisz swojego postępowania i nadal będziesz od nas oczekiwał, ze całą robotę zrobimy za ciebie, a do ciebie będzie należało tylko kliknięcie w guzik "Zrób EXE" w Game Makerze, to się grubo mylisz. To jest moje jedyne i ostatnie ostrzeżenie w Twoim kierunku, następnym razem trafiasz na listę osób którym sprawdzamy posty przed publikacją i każdy post w którym pytasz nawet nie myśląc nad tym co już dostałeś, będzie od razu kasowany - nie po to Ci pomagamy, żebyś sobie naszą pomocą podcierał tyłek i miał ją gdzieś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to jedyne co w Game Makerze umie to kopiowanie czyiś skryptów i podpisywanie się pod nimi.

ComeX: Wiem, że dopiero zaczynasz pracować z GML, ale to nie znaczy, że masz się o wszystko pytać, skorzystaj FAQ, w internecie jest wiele tutoriali, kiedy ja zaczynałem to improwizowałem, tak się wszystkiego nauczyłem, spróbuj coś zrobić sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...