Skocz do zawartości

Spacebar Mania


Copperdragon

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Spacebar Mania

 

Gatunek: Jednoprzyciskowa

 

Opis: Wirus zaatakował, kasując większość grafik, plików itp. W wyniku jego działalności jedynym funkcjonującym przyciskiem pozostała spacja. Nasza postać najpierw musi ukończyć trzy testy - zręczności, wzroku i umysłu, bo udowodnić, że jest w stanie pokonać wirusa (po czym faktycznie to zrobić). Gra zawiera w sumie 10 poziomów (9 różnych, bo dwa pierwsze to właściwie to samo). Od czasu dema wprowadziłem m. in. możliwość omijania planszy po przejściu jej połowy (po zakończeniu gry można wrócić do tych plansz i przejść je całkowicie). To rozwiązanie powinno z pewnych względów spodobać się krawaciarzom. ^^

 

Jeśli ktoś dotychczas przeszedł jakieś plansze, powinien skopiować plik config.ini, ale uprzedzam, że wszystkie poziomy będą zaliczone jako ukończone w połowie (jakby co, pisać do PW, do którego poziomu się doszło i nie oszukiwać; właściwie ciężko sprawdzić, więc w większości przypadków pewnie nie będę dawał wskazówek jak "uzupełnić" poziomy).

 

Download: Archiwum z grą (GMClan)

Archiwum z muzyką (GMClan)

Archiwum z grą (4shared)

Archiwum z muzyką (4shared)

Archiwum z całością (4shared; jak komuś nie chce się ściągać dwóch części)

Na co jak na co, ale na brak możliwości wyboru chyba nie powinniście narzekać. Zalecany sposób pobierania to najpierw pobrać archiwum z grą (zawierające też utwór menu i początkowy utwór), po czym rozpocząć pobieranie archiwum z muzyką i grać podczas pobierania. Oba archiwa powinny być wypakowane w tym samym folderze. Jeśli ktoś miał wcześniejszą wersję archiwum z muzyką, nie musi jej pobierać.

 

Rozmiar pliku: 5MB (gra) + 15MB (muzyka) daje z 20MB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Copperdragon

Fabuła:
Copperdragon

Grafika:
Copperdragon (niestety...)

Muzyka:
Rayko

Screeny:

1

2

3

Szacun dla tego, kto przejdzie poziom ze screena 3. Jeszcze większy, jeśli ktoś ukończy go całkowicie. Co prawda ja radzę sobie z nim nieźle, ale póki co nie słyszałem, aby ktoś doszedł dalej. ^^'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy:

-pasująca grafa

-trudnawe :D

-nietypowy styl

-nietypowy jedno-przyciskowy gameplay

minusy

-mam rozwaloną spację, więc nie mogłem się w pełni nacieszyć grą :P. ale to nie jest zaliczane do wyniku gry.

 

5/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady przejść poziomu Test of Mind. Męczyłem się nad zagadkami 3 godziny i nadal nic, podpowiedzi pojawiające się co ok. 10 minut (prawie) nic nie dają.

 

Ale skoro przy jednej grze spędziłem tyle czasu, to znaczy tylko to, że jest świetna. Muzyka przyjemna dla ucha, grafika ładna... Daję 5/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW! Jeśli doszedłeś aż tak daleko, to naprawdę gratuluję! Jeśli chodzi o pierwszy poziom ToM, pamiętaj, że:

a) możesz przejść dalej po rozwiązaniu wszystkich zagadek z lewej połowy

B) możesz zamiast ogólnikowych wskazówek wybrać jedną konkretną zagadkę, w której zamiast zapytania/wskazówki pojawi się powiększony obrazek z właściwą odpowiedzią

 

Jeśli zależy ci na tym, aby po prostu przejść dalej, możesz wykorzystać te wskazówki dla zagadek z lewej połowy, co do których jesteś najmniej pewien. Tego powinno się uzbierać, bagatela, 16 rozwiązanych zagadek, bo do pierwszej wskazówki trzeba poczekać 25 minut, a dopiero potem co 10 się pojawiają, o ile pamięć mnie nie myli. Nie powiesz mi chyba, że nie potrafisz rozwiązać nawet 4 zagadek z 20. ^^

 

BTW: zastanawia mnie taka rzecz: skoro wszyscy, którzy dotychczas się wypowiadali, pisali "5/5", to czemu w takim razie ocenie tematu bliżej do 4 niż do 5? To znaczy, jestem zainteresowany nie tylko tym, kto wystawił niższą ocenę, ale i dlaczego, innymi słowy, co w mojej grze jest nie tak. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, jak zostawało ci 20 sekund, to oznacza, że mogłeś już pominąć pierwszy poziom, czyli innymi słowy moje ułatwienia powinny być już wystarczające. A skoro nietrudno taką grę zrobić, to zrób sobie np. taki pierwszy poziom Test of Mind z całym dobrodziejstwem inwentarza. Nie twierdzę, że stworzenie tej gry wymagało nie wiadomo jakiej pracy/zdolności, jednak spora część z pozostałych 8 poziomów jest trudniejsza do wykonania niż poziom pierwszy i drugi (które to są w zasadzie tym samym, tylko odpowiednio obróconym). Rozumiem zarzut pt. "gra za trudna, nie mogłem przejść pierwszego poziomu", ale przy czymś takim drugi zarzut "nietrudno taką grę zrobić" jest bezzasadny. Już abstrahując od tego, że gra nie ma być trudna do zrobienia, tylko grywalna. ^^'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie, 1 lvl ToM zrobiony, ale co dalej? "Zapisz wszystkie kody poprawnie". Myślę:" Prościzna", ale jak się przypatrzę, to ręce opadają. O co wogóle w tym chodzi? Przesadziłeś z poziomem trudności :jezor:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: zastanawia mnie taka rzecz: skoro wszyscy, którzy dotychczas się wypowiadali, pisali "5/5", to czemu w takim razie ocenie tematu bliżej do 4 niż do 5? To znaczy, jestem zainteresowany nie tylko tym, kto wystawił niższą ocenę, ale i dlaczego, innymi słowy, co w mojej grze jest nie tak. :P

Dlatego, że zawsze znajdzie się EPIC NUB, który dobrej grze da 1 żeby popsuć ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się wychodzi z gry? (normalnie, bo ja wyszłem alt-ctrl-delete) bo spacją nie mogłem, w trzeciej planszy

 

gra bardzo pomysłowa i fajna

choć myślę że ta kulka którą sie chodzi ,

to mogła by nie być standardowym efektem star, lecz jednolitą białą kulką z ogonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dałem spokój przy tym quzie

Tak to to te pierwsze przeszedłem całe (albo mi jakichś 5 sekund brakowało)

 

Szacun dla tego, kto przejdzie poziom ze screena 3. Jeszcze większy, jeśli ktoś ukończy go całkowicie.

Akurat to było strasznie proste O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz, akurat jak dla mnie to wszystkie poziomy są strasznie proste, zupełnie nie wiem, czemu narzekają na poziom trudności. No, przy Test of Mind to akurat faktycznie można mieć wątpliwości, bo zawsze jest ten kłopot, że autor zagadek, choćby nie wiadomo jak się starał, zawsze będzie miał o tyle łatwiejszą sytuację, że zna zasadę i wie co jaką ma odpowiedź. ^^

 

Akurat ja też nie wiem, czemu ten poziom wiele osób uważa za okropnie trudny i nierzadko zdarzało się, że to na nim najczęściej gracze się blokowali. Ale już jakoś tak się złożyło i stąd taki mój komentarz co do tego poziomu.

 

Co do quizu - jakbyś uzyskał możliwość otrzymania wskazówki, ale chciałbyś dać spokój, radziłbym wybrać jedną zagadkę do ukazania właściwej odpowiedzi (lub więcej, jeśli to możliwe); przy następnej próbie będziesz o tyle zagadek do przodu. Przy czym taka rada - zapamiętuj/zapisuj obrazek, nie numer odpowiedzi, bo te są losowane, aby nie było sugerowania się kolejnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co na czym polega? Nie wiem, czy piszesz o tym, jak wpisywać kody, czy też na podstawie czego określać, jakie kody wpisywać? O ile dobrze pamiętam, mechanizm wpisywania kodów został opisany wyraźnie biało na czarnym, a to, jakie kody wpisywać, to chyba powinno być widoczne, że przykładowe dane i ich wyniki są wypisane według tej samej zasady, według której należy wypisać kod właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...