Skocz do zawartości

Piłka nożna top-down


M@ILOSZ

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł:Piłka nożna

 

Gatunek: Piłka nożna

Opis: Piłka nożna to prosta gierka w której chodzi tylko o to by strzelić przeciwnikowi więcej bramek niż on strzeli nam. Nie jest prosta ale skutecznym sposobem żeby to zrobić jest dośrodkowanie pod bramkę. To raczej taka minigra długo jej nie robiłem, ale pograć można. to dopiero wersja beta, może ją poprawie jeszcze... Może się wam spodoba.

Download: Footbal.zip

Rozmiar pliku: 4.8 MB

Autorzy:

Programowanie: M@ILOSZ

Fabuła: M@ILOSZ

Grafika: M@ILOSZ

Muzyka: M@ILOSZ

Screeny: screen1 screen2

Edit: v0.1 Nowa wersja zawiera menu przed startem i troszke (troszeczke) poprawiony

gameplay. Ale gosc dalej sie zacina

v0.2 Nowa wersja zawiera menu przed

startem i w czasie, zmiane rozdzielczości, i możliwość zapisu i odczytu

gry. PS: ale zanim spróbujecie wczytać gre musicie ją wcześniej zapisać, inaczej wyskoczy błąd. I nie próbujcie zmieniać szybkości gry w opcjach, pracuje nad tym.

v0.3 Nowa wersja zawiera mozliwosc zmiany czasu gry, nie ma bugów w menu (chyba) i ma menu w czasie meczu.

v0.4 poprawione Al przeciwnika, poprawione bugi (bug z menu, bug z przeciwnikiem co po golu zostaje pod bramką), nowa grafa pilkarzy, możliwość zmiany czasu gry

i jest mniejsza.

v0.5 Większe boisko, więcej pilkarzy, i więcej bugów:) I jeszcze mapka jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAPRAW Bugi :

Gdy przeciwnik ma gałe i podejdzie do ściany to się zawiesza

2 Bug (on mnie rozwalił)było 0:0 i na końcu meczu napisało przegrałeś

 

Było napisane :)

 

Gra nudna, przeciwnik biega cały czas za piłką. Zmieniłbym grafikę na piłkarzy, zasady (piłka może wyjść na aut), zrób większe boisko i dodaj więcej piłkarzy - niech oni poruszają się i wymieniają podaniami :)

 

Reszta sama przyjdzie.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulki są za duże względem boiska, choć mimo wszystko przydałyby się grafiki normalnych piłkarzy.

Źle nie jest, ale coś mi się wydaje, że ten cały blur nie jest Twój hmm?

Było napisane

Ostatnio czytałem, że 'pisało' wprowadzili do słownika j. polskiego i także jest poprawnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu! Pierwsza jako tako fajna gra footballowa :P Grafika nie wymiata ale ten efekt rozmycia jest całkiem przyzwoity. Gra ma trochę bugów jak np. linia na w okół boiska ma czasami przerwy. Gra mi się czasami zacinała ale wszystko inne OK. Dam ci na zachętę naćiąąąąąąągnięte 3/5.

POZDRO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mogę oceniać tej gry "poważnie" (nie starać się wyszukiwać najmniejszych błędów - za dużo ich jest)

 

+ Chyba pierwszy symulator piłki nożnej, którego nie wyłączyłem od razu po uruchomieniu :P

- AI...

- Sam robiłeś morion blur...? Jakby nie było zupełnie się nie nadaje do takiej gry. Tylko psuje zabawę. Możesz dać, ale daj możliwość wyłączenia go.

- Przeciwnik zatrzymał mi się raz w rogu i tam utknął...

- System ruchu, kiedy przeciwnik ma piłkę jest zrypany...

- Ogólnie gra nie wciąga.

 

4/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@getStringFromObject: mi sie nigdy nie zdarzyło żeby strzelił sobie... A po zatym w prawdziwym meczu też strzelają samobuje

@lenin: Obrażasz mnie?? Oczywiście że blur mój!

 

@sirluki: z tym wychodzeniem na aut - próbowałem ale bardziej pasuje tak

 

@bartas: właśnie nad tym pracuje

Otoczke przed i po meczu też dodam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nawet niezła gierka. Brakuje muzyki i ta grafika (piłeczki). Blur fajny ale strasznie gra się tnie i próbowałem wejść do opcji to gra wywala błąd. Podpowiedź: zrób w opcjach żeby blur dało się wyłączyć.

 

Plusy:

+ Blur

+ Porządna zręcznościówka(bo symulatorem nie można tego nazwać)

Minusy:

-Wszystko co powiedzieli moi poprzednicy

-Bug z opcjami

-brak muzyki

E. Zapomniałem o ocenie

Grafika 3/5

Pomysł 4/5

grywalność 4/5

ogólnie: 11/15~4/5

100 post ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo bluru

and... tez mi sie wydaje ze blur nie jest twoj, tak sie tnie jak moj... ale narazie jeszzce nie osądzam

No weście wy... Blur jest moj!!! Sam na to wpadłem nie powiem jak bo się jeszcze śmiać będziecie...

I można go wyłączyć w opcjach... :rolleyes:

Edit: Wersja 0.3 juz jest. Zmiany to: regulowany czas gry, menu w czasie gry, wyeliminowane bugi w menu, poprawa estetyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, albo dalej będę cie podejrzewał...

A do tego plik ma 5,5MB a nie 1,5 :/

No tak, 1,5 warzyła pierwsza wersja.

A co do bluru, tworze na obiekcie drugi obiekt o takim samym spricie któremu co step odejmuje imege_alpha. Jak muzejdzie do zera to go usuwam. Proste. A jak będzie ten obiekt tworzony co step to da to efekt bluru. Na wszelki wypadek: Sam na to wpadłem. Być może jest jakiś prostrzy sposób na to ale na razie się nie zastanawiałem nad tym, ten działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza wersja wydaje mi się trochę lepsza, jednak jeszcze czegoś brakuje. Jeżeli chcesz ten model gry przekształcić w normalną grę piłkarską to dodaj kilka drużyn (i może jakiegoś cup'a zrób?). Jedyne co jest chyba źle (chyba) to to, że jak strzelę gola, to tak jakbym ja zaczynał. tzn. przeciwnik stoi 20 m od piłki, a ja 2. :)

A masz to 4/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem. Spodobało mi się ! Naprawdę, nie jest to złe. Gra zasługuje na 3,5/4, ale dam Ci 3, ponieważ występuje kilka rzeczy, o których poprawienie Cię proszę.

Plusy:

  • Ładny efekt Blura.
  • Fajny Background, czyli ładna trawka :)
  • Dość dobre AI
  • Nawet wciąga, ale patrz minusy

Minusy:

  • Robi się nudne po kilku minutach
  • Są tylko trzy możliwości czasu gry, proponuję abyś dał możliwość wpisywania, ile czasu ma trwać mecz
  • Mało graczy, przydałoby się więcej graczy + większe boisko
  • Nie idzie sterować bramkarzem, chyba, że jestem ślepy :)

Gra fajna, daję 3/5. Powodzenia przy następnych wersjach, które, mam nadzieję, szybko wyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tylko trzy możliwości czasu gry, proponuję abyś dał możliwość wpisywania, ile czasu ma trwać mecz

No tak ale jak wpiszesz 17 to co? Jedna połowa będzie trwac 8,5?

@M@ilosz: Zrób wybór czasu trwania połowy podzielony na : 2 minuty ,5 , 10, 20, 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...