Skocz do zawartości

Zablokowane [Przykład] True Background w 3D


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... Efekt ok, co ja się będę czepiał - nie znam się :P . Tylko Lion, stać cię na więcej. Spróbuj coś na prawdę trudnego i skomplikowanego. Doceniam to, że stawiasz sobie coraz wyżej poprzeczkę i wszystko, co zaczynasz, kończysz, ale może czas wziąć się za coś zaawansowanego, męczyć się, aż w końcu pokazać?

Coś poważnego to cały czas robie swój gmowski modeler dzięki któremu choćby zrobiłem te proste ściany. I nad nim cały czas pracuje :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej cos takiego wlasnie. obiekt przestrzenny zbudowany z warstw jedna za druga. Lion w swoim Treasure master miales cos takiego jako futro wilka, czy trawe - to byl najprostrzy parallax mapping, czy tez obiekt wolumetryczny - warstwy dawaly zludzenie glebi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa o to chodzi stare i w ogóle nie optymalne jeśli mnie o zdanie zapytasz ale właśnie taki miałem pomysł na te chmury drugim pomysłem było po prostu rzucić nieco niżej backgroundu prosty czworokąt z teksturą chmur mniej efektowne ale znacznie bardziej optymalne choć kanciastości background były by uwydatnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec zrob kilka warstw chmur, ale powinny byc coraz bardziej przezroczyste, zaczynajac jakies 10% przed krawedzia alpha na 1, a na krawedziach juz alpha na 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec zrob kilka warstw chmur, ale powinny byc coraz bardziej przezroczyste, zaczynajac jakies 10% przed krawedzia alpha na 1, a na krawedziach juz alpha na 0

Dzięki ale wiem w każdym razie sobie testowałem różne zmienne które dadzą najlepszy efekt co prawda pozostałem przy tej pierwszej wersji o której już wcześniej pozwiedzałem czyli zastosowaniu po prostu d3d_floor no ale myślne że nie najgorzej mi wyszło co prawda przydało by się dodać ruch jakby wody by było widać jego głębie że tak się wyrażę

ze też dałem się namówić na zrobienie tych chmur :/ nie w moim stylu

 

898f86cfcc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz wyglada zdecydowanie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...