Skocz do zawartości

UHX 3D Core(R) v0.3


Rekomendowane odpowiedzi

proponuje zmienic niebo z kuli na skybox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za silnik, który korzysta po prostu z najprostszych funkcji GM'a do 3D? o:

 

scr_draw_schodek1:

GML
d3d_draw_block(x-sprite_get_xoffset(sprite_index),y-sprite_get_yoffset(sprite_index),height,x-sprite_get_xoffset(sprite_index)+sprite_get_width(sprite_index),y-sprite_get_yoffset(sprite_index)+sprite_get_height(sprite_index),0,texture,1,1)

lol dobry skrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scr_draw_schodek1:

GML
d3d_draw_block(x-sprite_get_xoffset(sprite_index),y-sprite_get_yoffset(sprite_index),height,x-sprite_get_xoffset(sprite_index)+sprite_get_width(sprite_index),y-sprite_get_yoffset(sprite_index)+sprite_get_height(sprite_index),0,texture,1,1)

lol dobry skrypt.

 

Yee...

To nie jest silnik co ty w ogóle odwalasz? ;P Silnik to może być jakiś fizyczny, jakieś obliczenia, a nie "skróty" do funkcji ;/

U3D to silnik, Irrlich to silnik, XenoN to silnik ale nie UHX(?) i na pewno to nie można nazwać Core... Jak se byś obejrzał kod źródłowy prawdziwego silnika to byś sie schował... np. ja robie silnik, nic nie robie w 3D bo to nie polega w silnikach, silniki to głównie obliczenia... 3D to taki dodatek, fizyka w Xenonie... może ci sie wydaje że to jakieś wchodzenie w tryb 3D, to głupota, to są głównie liczby... Twój silnik to nie silnik, tylko jakieś proste skróty do funkcji... nie oceniam, i mam nadzieję że dodasz coś swojego...

 

 

PS: jak masz już coś robić to rób to dobrze, sam sie tego niedawno nauczyłem. jak chcesz zobaczyć silnik w GML to popatrz na XenoN Engine Basic, to też obliczenia, no jest trochę skrótów do funkcji... ale na pewno wszystkie nie są skrótami...

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za silnik, który korzysta po prostu z najprostszych funkcji GM'a do 3D? o:

 

scr_draw_schodek1:

GML
d3d_draw_block(x-sprite_get_xoffset(sprite_index),y -sprite_get_yoffset(sprite_index),height,x- sprite_get_xoffset(sprite_index)+sprite_get_width(sprite_index),y -sprite_get_yoffset(sprite_index) +sprite_get_height(sprite_index),0,texture,1,1)

lol dobry skrypt.

To akurat mój pomysł z tym kodem -.- po to by jak najbardziej zautomatyzowac, w końcu to początki. Poza tym crack, nie przesadzasz? Silnik to baza gry, silnik to jednostka podlegająca modyfikacjom na rzecz uzyskania konkretnego efektu. To też może być jakiś gotowiec czy uproszczenia funkcji. Silnik to pojęcie zbyt ogólne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoda: Ale wtopa xD

Jaka wtopa x_o PsichiX: Dla mnie to głupota wstawiać w skrypt jedną funkcję i to jeszcze bez argumentów ;p IMO to nie ma sensu, skrócimy o te paredziesiąt znaków, ale po co? Wielkiej różnicy to nie zrobi. Lepiej już mieć to bezpośrednio w obiekcie, szybszy podgląd, a jak już to jesli w kilku miejscach zastosuje się argumenty a część zostawi bo ZAWSZE w przypadku naszego projektu, będzie niezmienna. Ale tak jak tu to...

 

Ale przecierz każdy z was kiedyś musiał wejść w tryb 3D i nie każdemu się to udaje...

Ja tam nigdy specjalnie nie wchodziłem i nie mam zamiaru :) Bawienie się 3D w samym GM'ie to troche bezsens bo nic sie dobrego w tym nie zrobi, a przejście na inny język to już dla mnie póki co za dużo roboty, a co dopiero 3D ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up@: ale jakbyś sie zdecydował to sprobuj OpenGL =) Ale w następnej wersji tego silnika(lub przykładu jak wolicie) będą importowane modele 3D, wtedy będzie gra szybciej się wczytywała a po za tym lepsza grafika ;)

 

 

Lenin: w kolejnych będzie można się spodziewać dużo lepszej grafiki, będą ciekawe efekty, być może nawet uda nam sie stworzyć

gracza :) ale gracza nie będziemy brać zbytnio pod uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kolejnych będzie można się spodziewać dużo lepszej grafiki, będą ciekawe efekty, być może nawet uda nam sie stworzyć

gracza ale gracza nie będziemy brać zbytnio pod uwagę

A po co wkładac cały wysiłek w grafikę, skoro to ma by silnik(!)

Grafikę i tak każdy POWINIEN swoją własną dodac.

Panowie - wrogowie, AI, i podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i kiedy?

 

Damian milcz ;x umiem wiecej niz ty niedlugo beta-testy silnika se zobaczysz co to jest "kod"

 

Trzymam Cię za słowo. Uważasz, że jesteś lepszy od niego i dla tego on niema prawa nic planować i tworzyć. Skoro jesteś taki dobry to pokaż na co Cię stać. Patrząc na Twoje wypowiedzi sądzę, że zobaczę coś co mogę porównać do produkcji chociażby Borka. Pewnie teraz do mnie się przyczepisz, że nic nie umiem udając, że znasz umiejętności każdego stąd. Czekam na Twoje beta-testy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...