Skocz do zawartości

I.Quiz


WebCM

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Filar Społeczności

Bigshark: Mógłbyś nie robić czegoś w imieniu mojej witryny? Gmclanowy Quiz mogę zrobić ja lub ktoś z redakcji (po uprzedniej konsultacji ze mną).

 

Nie dość, że część pytań jest ułożyłeś jak zwykle pod ciebie, to jeszcze nr 5 i 9 nie zawierają PRAWIDŁOWYCH odpowiedzi. Z pierwszą grą 3D będzie kłopot, bo trzeba by było poszperać w archiwach co mam na dysku, pong Choosena i coś tam jeszcze w Xtreme 3D, a tak w ogóle to ktoś Dooma na gotowym silniku zrobił i to było chyba naprawdę pierwsze (mało oryginalne, gotowe sprity, ale 3D to 3D). Co do pytania 9, to był nim Damianoz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszą grą 3D będzie kłopot, bo trzeba by było poszperać w archiwach co mam na dysku, pong Choosena i coś tam jeszcze w Xtreme 3D, a tak w ogóle to ktoś Dooma na gotowym silniku zrobił i to było chyba naprawdę pierwsze (mało oryginalne, gotowe sprity, ale 3D to 3D). Co do pytania 9, to był nim Damianoz.

Ale też chyba Piotr tam robił taki własny engine 3D pod GM, ale to raczej już nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać swój własny zestaw (np. z jakiejś dziedziny, która Cię interesuje).

 

Zmieniłem status gry na "w trakcie tworzenia". Rzeczywiście wymaga ona jeszcze dużo funkcjonalności i zmian. Aktualnie bardziej pasuje jako korepetytor.

 

Koła ratunkowe (inaczej to nazwę)? Tabela wyników? - To pewnie się pojawi. Co jeszcze proponujecie? Punkty aktualnie nie mają sensu. Może będą miały, gdy będzie tabela wyników dla każdego zestawu. Może jednak czymś innym powinienem to zastąpić? (dolary? procenty?)

 

Piszcie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty zamień na dolary. W ogóle, zrób coś na styl milionerów. Jest to najczęściej wykorzystywany system w grach quizowych, ale zdecydowanie jeden z lepszych. Proponowałbym też, zmniejszyć trochę rozmiar pliku exe. Na bodajże www.unit1.pl widziałem bardzo fajny artykuł o tym, ale mogły mi się strony pomylić.

 

Tak BTW. Skoro projekt jest GPL, to może warto go dać na Sourceforge? Trafi wtedy do większej grupy odbiorców, a dodanie funkcji zmiany języka programu, też by wpłynęła dodatnio.

 

BTW2. Oprawa audiowizualna by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku pisałem w Borland C++ 6 (shit!). Zmieniłem jednak środowisko na Delphi (więc rozmiar jest większy). Skompresowałem plik .exe programem UPX (zmniejszył się kilka razy na 182KB). Niestety, instalator dodał swoje (razem: 468 KB). Coś pokombinuję z rozmiarem.

 

Prawdopodobnie zrobię jakiś system skór. Wybór języka także. Jakie proponujecie koła ratunkowe (tylko by nie klonować Milionerów)? Oprawa audiowizualna - tylko skąd dobrać dźwięki? WikiCommons?

 

O SourceForge pomyślę potem, najpierw trzeba wydać wersję finalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ze powaznie podchodzisz do swojego dziela. Widze, ze napewno cos z tego wyjdzie. Moja propozycja na kolo ratunkowe jest takie: Kupno podpowiedzi za np. uzbierane dolary lub wykup pytania za jakas tam kwote. Nie wiem czy cos takiego wystepuje w inny grach, czy teleturniejach, ale zawsze jakis tam pomysl jest lepszy od zadnego. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pewnie tworzył listę zasług - chcesz zostać wpisany?

Każda zasluga jest pewnym wyroznieniem, o ktorych decyduje sam autor programu. :P

Czy myslales nad zalozeniem wlasnej strony. A moze juz posiadasz? Jesli nie to sluze swoja, zawsze troche miejsca sie znajdzie na exe-ka. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem SOS (1/2 i wydłużenie czasu), łapówkę 50pkt (pomysł Valdemor'a) oraz pozostawienie pytania na później (punkty odejmowane) - razem 4 kulki. Usunąłem opcję nie kończenia gry po złej odpowiedzi (może błąd?). I inne drobne zmiany...

 

Co pozostało? - Obrazki (koniec czasu, zła odpowiedź, gra zakończona powodzeniem) i pomoc. Nie wiem, co z oprawą audiowizualną.

http://dhost.info/compmaster/index.php?co=file&id=19 - tylko plik exe (do podmiany); będą jeszcze zmiany. Rozmiar znacznie zwiększyła obsługa PNG.

Wersja angielska też raczej będzie. Piszcie, co myślicie o tych zmianach i co jeszcze należy dodać / zmienić.

 

PS. Doświadczenie. Im więcej modułów w USES, tym większy rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zwiększyłem ilośc pytań. Zestaw informatyczny ma ich teraz ponad 50. Co jednak zrobić z rozmiarem pliku (504KB)? Usunąć deinstalator? Użyć innego kreatora instalatorów (teraz korzystam z Inno Setup)?

 

http://dhost.info/compmaster/index.php?d=22

Co powiecie na temat trochę zmienionego interfejsu? Lepszy od poprzedniego, czy gorszy?

 

Zachęcam do tworzenia zestawów pytań - jak trochę się ich uzbiera, bedę się starał o zamieszczenie gry w niezbędniku.

 

Jeszcze jedna sprawa - kodowanie pytań. Aktualnie gra oparta jest o pliki .ini. Może ktoś z was się na tym zna. Dużo gier korzysta z zakodowanych plików DAT. Czy jest do tego jakiś komponent do Delphi? Wtedy zrobiłbym edytor pytań. INI odczytywałby tylko on. Nie ma jeszcze listy Hi-scores, ale myślę, że to nie jest takie ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze pozostan przy plikach INI, moim zdaniem, sa dosyc dobrym rozwiazaniem. Ja sam takze ich wykorzystuje. Pomyslalbym moze tylko na zakodowaniu w nim samej poprawnej odpowiedzi (inne dane bezsensu kodowac). I faktycznie przydalby sie jakis edytor do nich. Spodkalem sie w miare fajnym w jednym playerze, ktory zostal dolaczony do tlumaczenia programu na inny jezyk. Nie powiem ulatwialo to sprawe. Jak chcesz, to moge takie cos Tobie podeslac (zobaczysz jak to wyglada). Lista wynikow przydalaby sie jak najbardziej. Mysle, ze w nastepnej wersji juz bedzie. :P

Tak ogolem calkiem nie zly programik wychodzi. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...