Skocz do zawartości

GRAMY W RED ALERT 1!!!!!!


Ranmus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Osoby chętne mogą zagrać w Red Alert 1. Taki mała liga GMCLAN. Czemu ta gra? Bo jest łatwo dostępna w sieci i mało zajmuje.

 

 

Co jest nam potrzebne:

1) Windows 2000/XP

2) Hamachi: polska wersja gdzieś pośrodku tej strony http://www.hamachi.cc/download

3) Red Alert 1 w wersji FullRa (31MB) do pobrania z: http://ra.afraid.org/html/extra/fullra.html

 

Co dalej. Otóż po zainstalowaniu hamachi trzeba się dołączyć do istniejącej już wirtualnej sieci lokalnej.

nazwa sieci lokalnej: gmclan.org

hasło do tej sieci: Hasło wysyłam poprzez pm na tym forum. Wystarczy wysłać do mnie zapytanie.

 

Dalej instalujemy grę według tego poradnika: http://forums.hamachi.cc/viewtopic.php?t=3289

Uwaga! Dokładnie czytamy opis. Przykładowo w punkcie 10 chodzi o połączenie lokalne używane do internetu i różnie może się nazywać.

 

Gra chodzi na 100% ponieważ przetestowaliśmy działanie razem z Nicolasem. Oczywiście mogą się pojawić problemy, bo i u nas się bez nich nie obyło, ale po paru resetach, próbach rekonfiguracji w końcu ładnie poszło.

 

 

W sieci gmclan.org są aktualnie i jakie gry zostały u nich przetestowane:

Ranmus (ja) - RA1 , RA2+YR

Borek - RA1

Ojciec Rydzyk

Hanjuso - RA2+YR

Nicolas - RA1

Zakol

Cobra

Goomek

Dziadekkleofas -RA1

Tymon_1989 - RA1

Krychu90

PRT

Anaconda - RA1

 

Trzeba omówić datę pierwszej testowej masowej rzeźni. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności

Tez wolalbym dwojke, ale kto bedzie tyle sciagal? To juz wieksza szansa, ze ktos sciagnie jedynke. Przeciez chodzi o to, zeby jak najwiecej osob zagralo w jakas gre, wiec trzeba pojsc na kompromis. Red alert 1 sie do tego swietnie nadaje, bo malo zajmuje. Procz nas dwojke ma jeszcze tylko Cobra i to bez dodatku (chyba). A 1 vs 1 już mi się dawno znudziło. Wolałbym 8 graczy na raz, a największa szansa na to to właśnie RA1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Maximal. Jaki masz sprzęt? Proc, ramy, karta grafiki, ilu gigowy dysk twardy. Bo może się okazać, że lepiej jakbyś przeszedł na windowsa 2000. Gdy ja miałem kiedyś downgrade kompa, to od razu zainstalowałem tego wina zamiast 98, bo na xp'ka komp był za słaby.

 

Teoretycznie można by było zrobić serwer sieci VPN, do której byś się podłączył. Taką sieć jakoś by się spieło z hamachi i może by gra poszła, ale bez przesady. Nie wiem jak się stawia serwery VPN i nie chcę tego instalować u siebie. No chyba, że ktoś inny jest chętny na eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

10KB/s dla Red Alert 1 w zupełności starczy (starsza dla większości gier, nie licząc tych najnowszych), o ile wyłączysz jakieś ściągania plików i inne zawalacze. Ta gierka jest stara, a w tamtych czasach nie było zbyt szybkich łącz. Ważne są tutaj głównie pingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Anaconda: Gotowe

 

Tymon: Jakoś nie widzę, żebyś był na liście w naszej sieci. Testowałeś te gry u nas w hamachi? Nie chodzi o zwykłą sieć lokalną u siebie, bo tak to ja mogę swoją całą bibliotekę gier wymienić. ;)

 

Co do gier, to zrobi się jakąś listę co kto ma i testował już na Hamachi. Zależy mi głównie na RA1 i RA2 (z dodatkami), AoE2 (tez z dodatkiem), total annihilation tez moze byc. Sprzeciwiam sie starcraftowi i warcraftowi 3, bo te gry sa bardzo popularne i pirackie serwer znalezc jest nie klopot. :D

 

 

Hanjuso: Z kim przetestowałeś te gry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ja ogólnie jak będę miał czas to potestuję i poszukam innego VPN co chodzi na różnych os'ach. Bo w hamachi na pokoj moze chyba byc ze 14 osob. Potem trzeba otwierac dodatkowe pokoje, a to głupie jest... Poza tym hamachi sadzac po betach robi sie powoli komercyjne. Widzialem bete z opcja rozmowy grupowej... Niestety, zeby ja uaktywnic , to trzeba miec jakies premium account z kluczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...