Skocz do zawartości

Jaki macie sprzęt?


Zakol

Jakie macie podzespoły peceta (w przybliżeniu)?  

99 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie macie podzespoły peceta (w przybliżeniu)?

    • Gorszy niż wymienione :]
      0
    • 400MHz, 64MB RAM
      1
    • 800MHz, 128MB RAM
      4
    • 1.3GHz, 256MB RAM
      18
    • 2.2GHz, 512MB RAM
      34
    • 2.8GHz, 1GB RAM
      14
    • Jeszcze lepszy :P
      28


Rekomendowane odpowiedzi

W shoutboxie wszyscy się chwalą swoim sprzęciorem (pamięć i procek dokładniej); zobaczymy co mają inni :P

 

Ranma_man:

Głupio ułożona ankieta, ponieważ procesory AMD XP,64,FX mają mniejszcze częstotliwości od procesorów intela, ale są tak samo szybkie, bo mają o wiele wydajniej zaprojektowane rdzenie, więc teraz nie wiadomo co zaznaczyć... Dla jakich procesorów jest ta ankieta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oj, teraz sprawię, że co niektórzy spadną z krzeseł/foteli ;)

Tak, mój komputer. Stary, przeżył wiele.

Procesor Celleron 366 (!) MHz... Graficzna to albo jakaś nie wiadomo jaka, albo Riva TNT, 16mb. Nie pamiętam... HDD stary miał 4 GB, nowy ma 40 GB, więc ok. Ramu dawniej miałem 64 MB, teraz po dokupieniu jednej kości mam coś około 19x. Ujdzie.

I, uwaga, finał. Na tym przedwojennym złomie działa Windows XP! Mało tego, chodzi jak dawniej z Windowsami 9x. Na tym komputerze przeszedłem GTA 3, VC i inne gry, których wymagania przewyższają 10 krotnie osiągi mojego komputera (szczegół, że gry często chodziły z prędkością 1F/s.). Pewnie sobie nie wyobrażacie tworzenia gier na takim czymś. Ja daje radę.

A chwalcie się swoimi super sprzętami, ja jestem zadowolony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranma_man:

Głupio ułożona ankieta, ponieważ procesory AMD XP,64,FX mają mniejszcze częstotliwości od procesorów intela, ale są tak samo szybkie, bo mają o wiele wydajniej zaprojektowane rdzenie, więc teraz nie wiadomo co zaznaczyć... Dla jakich procesorów jest ta ankieta?

Bardziej kierowałem się prockami AMD Athlon, 64, Sempron dla mniejszych częstotliwości i Duron dla jeszcze mniejszych :D

 

A tak btw., to czemu "Ranma_man"?! Ranmus się znudził :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już prawie mam kase na:

Intel Pentium 4 640, 3.2 GHz, 800 FSB, 2MB cache.

GeForce 6800GT

Płyta: Gigabyte Dual/DDR400/DDR2-533, SATA, RAID, GBLAN, ATX

DDR-2 1GB TWINMOS PC533 4.0 BOX

Dysk Maxtor DiamondMax 10, 120GB Ultra ATA/133, 7200RPM, 8MB CACHE

LG super-multi DVD+R 16x, DVD-R 16x, DVD+RW 8x, CD-RW 24x, DVD+R DL 4x retail ale chyba wezme takom co odrazu drykuje okładke na płyte.

To wszystko kosztuje: 3616zł A 5lat temu za 2GH Celerona, GF2 64MB, 256 Ram dałem 4tyś. Kurna ale cham..

 

Ale chyba lepiej by było kupić PS3 (rozmyślam). :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, a jeszcze wcześniej za ponad 4 tyś. miałeś komputer jak mój. Huh, dawniej to był cud techniki...

Kupiłbym już sobie komputer, ale nie ma tej płyty głównej, co chcę.

A jaką konfiguracje komputera polecilibyście głównie do gier? Bo osoba, która włada pieniędzmi w tym domu chce kupić jakąś płyte główną z zintegrowaną kartą graficzną, a to ponoć nie nadaje się do gier. A moja znajomość hardware`u zatrzymała się u schyłku poprzedniego wieku. Procesor planuję Athlona 64 3000+, więc to chyba ujdzie, ale ta karta graficzna... nVidia Geforce 6150. Załóżmy, że koszty nie grają roli (więcej niż 3500 za wszystkie komponenty + monitor LCD chyba niedałbym). Co możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mam Celerona 1.2 GHz, 256 MB, GeForce 2 32MB - jak na razie wystarcza :)

Teraz działam na P200 MHz, 32 MB i karta nawet nie wiem jaka :P

Ta, a jeszcze wcześniej za ponad 4 tyś. miałeś komputer jak mój
Heh, kiedyś za 3,5 tys kupiłem (tzn. rodzice kupili :P ) 486 100 MHz 16MB. To był dopiero sprzęt, miał już łindołsa 95 :D a nie jak poprzedni (386) tylko dosa i pozniej win 3.11. Do tego CD Rom, kolorowy monitor i wogóle full wypas ;) Co ciekawe ten sprzęt (486) był moim jedynym kompem aż do zakupu Celeronka pod koniec 2002 roku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

2QL4SQL:

 

Z benchmark.pl:

 

Zasilacz do obudowy Hiper HPU-3S350 bulk - 99zl

 

Reszta z proline.pl:

Obudowa Xpower bez zasilacza - 59zl

procesor: Athlon 64 Venice 3000+ oem - 555zl

chlodzenie: Arctic Cooler Silencer TC - 29zl

plyta glowna: Gigabyte GA-K8NS-939 nForce3 sATA Raid - 199zl

ramy: 1GB (2x512) firmy kingston - 338zl

karta grafiki: karta grafiki: Gigabyte GeForce 6800 128MB 256bit AGP - 909zl

dysk twardy: WD WD800JD 80GB SATA: 225zl

nagrywarka DVD: LiteOn DVD R/RW +/- SOHW1693S BOX - 155zl

monitor lcd: Hyundai 17 LCD L70N Silver-Black - 899zl

 

Razem: 3467zl

 

No chyba, ze wezmiesz jakis zasilacz takze z proline.pl, to doliczysz 50zl za to by ci zlozyli kompa i przetestowali dzialanie pod windowsem xp. Dostawa do domu gratis.

 

 

I mozesz grac w aktualnie najnowsze gry z plynniutką prędkością i ładniutką grafiką. :)

 

 

-------------------------------------------------------------------------------

 

Dla niedoinformowanych, to o czym pisze Cobra, to technologia Lightscribe, jeszcze jej u siebie nie testowalem, bo trzeba najpierw kupic plytki ze specjalna warstwa by wypalic na niej druk, ale efekty sa fajne. Tutaj mozecie poogladac darmowe wzorki:

http://www.lightscribe.com/use/winterholidays.aspx?id=226# (strona mi sie wiesza pod firefoxem)

Tak, można wypalić swoją twarz na płycie. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, wychodzi 300 PLN więcej od tego, co planowałem. A dokładniej:

Obudowa: Chieftec BG-02B-B-B - 350W - 339 PLN

Procesor: AMD Athlon 64 3000+ Box (Socket 939) Venice - 653 PLN

Płyta: Gigabyte GA-K8N51PVMT-9 nVidia GeForce 6150 - 375 PLN

Ram: DDR 2x 256MB Dual PC-400 TwinMos CL2.5 - 208 PLN

HDD: Seagate 120 GB Barracuda 7200.9 ST3120813ASA 8MB Serial ATA II - 348 PLN

Stacja Dyskietek - 36 PLN

Klawiatura - 51 PLN

Monitor LCD: (Bodajże) 19" AG Neovo - ???

Razem: Brutto ponad 3200 PLN.

Wszystko miało być zakupione w Komputroniku.pl , poza monitorem. Płyty głównej nie ma w asortymencie.

Edit1:

Ta płyta główna jest o tyle dobra, że można do niej dopiąć nową kartę graficzną - za jakieś pół roku mógłbym sobie kupić nową kartę (tym razem to już najlepsza jaka będzie). Najpewniej kupię jednak ten zestaw - ważne, żeby chodził na nim przyzwoicie MS Paint, Word, Photoshop, GM, FL i inne programy, no i gry, w które nie mogłem zagrać przez te lata, a chciałem. A potem się dokupi nową kartę.

Tak więc już bym kupił, ale nie ma tej płyty. Link:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22453

Czas przeszukać kilka konwencjonalnych sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było przeczytać pytanie w ankiecie :]

Jakie macie podzespoły peceta (w przybliżeniu)?

 

Zresztą mogłem założyć sam temat, bez ankiety, która jest po to tylko żeby oszacować w przybliżeniu jakie konfiguracje mają forumowicze. A w 7 punktach sprecyzować wszystkich dostępnych konfiguracji się nie da, więc są takie 'mniej więcej'. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

2QL4SQL:

 

Benchmark vel Komputronik jest jednym z droższych sklepów. Podobny, złożony w proline:

 

obudowa: Chieftec DG-01B-D-U Black 350 Watt - 299zl

procesor: Athlon 64 3000+ s.939 Venice BOX - 625zl

płyta główna: Gigabyte GA-K8N51GMF-9 s939 GF6100+NF410 - 279zl

ramy: TwinMOS DDR 512Mb/400Mhz CL 2.5 PC3200 - 175zl

dysk twardy: Seagate ST3120813AS 120GB SATA II - 329zl

stacja dyskietek: Nec 3.5 1.44MB Silver - 39zl

klawiatura Logitech Deluxe Black Label Black - 38zl

 

razem: 1784zl

Zestaw jak widzisz prawie identyczny, ale jeszcze bym cos z niego spuscil (np zamiast twinmosa to tanszego aktualnie kingstona). Wada natomiast jest tylko 512MB ramu, 1GB to minimum.

No i do tego monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, okazuje się chyba, że na proline.pl są wszystkie komponenty dostępne. Ta płyta główna jest tylko odrobine gorsza od tamtej i lekko tańsza. W razie czego można dokupić kartę graficzną. Ale chyba też nie ma w asortymencie :(

Edit1:

Jeszcze zajrzę na Allegro - może tam ktoś będzie miał. Chodzi mi raczej o autoryzowanego sprzedawce, który ma tego kilka sztuk, niż o zwykłego plebsa, któremu nie spodobała się płyta po jej zakupie. Ach, jeszcze sklepy w mieście i sąsiednich miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...