Skocz do zawartości

Proste uzupełnianie dokumentacji pl


Makary155

Rekomendowane odpowiedzi

Może to niezbyt odkrywcze, ale wpadłem na pomysł jak szybko uzupełniać polską dokumentację. Wbijamy się na stronę www.gamemaker.info/en/manual przez Google Translator i prostą metodą kopiuj-wklej uzupełniamy interesujący nas temat. Teraz wystarczy tylko poprawić niezgodności i inne idiotyzmy(np."Norma to sposobem w Game Maker jest wprowadzenie działań w myszy lub klawiatury wydarzeń") w końcu google nie robi tego idealnie. I art gotowy.

Tutaj macie link:

Przetłumaczona gamemaker.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najglupszy z mozliwych sposobow - dla czego? juz tlumacze: translatory nie tlumacza kontekstu tylko tresc. Zwykle kopiuj-wklej-przetlumacz nie wystarczy, trzeba potem poprawiac poszczegolne czesci tak by mozna bylo zrozumiec tresc. Tak wiec sam translator nie wystarczy, bo i tak po nim trzeba poprawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla uzytku wlasnego - tak. nie jesli chodzi o wlasnosc z ktorej maja korzystac inni. wtedy to by bylo wprowadzaniem w blad reszty osob ktore chca zrozumiec to po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, tej czesci ktora pozniej dopisales nie widzialem. Jesli oddasz do publiki tekst przetlumaczony translatorem i po gruntownej obrobce to jasne, jak najbardziej jest to dopuszczalna metoda publikacji dla tych co nie znaja angielskiego a chca dac cos z siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co o tym sądzą inni forumowicze.
Ehh...

Pomysł roku normalnie :P. Jak ty na to wpadłeś :P ?

Ja na swój użytek od dawna używam translatora do tłumaczenia dokumentacji, choć ja raczej pojedyncze słowa tłumaczę ;P

 

Swoją drogą to mam pomysł :P

 

Bo w sumie to cholerę jest zasada, że wszystkie arty muszą być tłumaczeniem?

Uważam, że ktoś swoimi słowami lepiej coś wyjaśni, niż tylko zwykły spis funkcji. Choćby lengthdir_x() i y. Nie każdy da radę się po opisie funkcji potrafi skapnąć, jak tego używać...

Oczywiście spis funkcji też jest potrzebny. Po prostu te arty ze spisami funkcji byłyby wyżej, ew. o innej ikonce. Coś jak tematy przyklejone na forum.

 

Choć pewnie Sz. Administracji się nie chce tego zmienić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym radzil zrobic to jako dodatek do dokumentacji, takie tlumaczenie na chlopski rozum z przykladami dac w jakis osobny dzial w dokumentacji gdzie kazdy bedzie mogl dac cos od siebie, taka wikipedia dla gmowcow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest głupi i kompletnie nieprzemyślany. Po pierwsze, tłumaczenie translatorem CZEGOKOLWIEK jest idiotyzmem. Przykład: wpisujemy zdanie "Ale ma kota" i co otrzymujemy? "Ala is a cat". Owszem, osoba która ma pojęcie o podstawowych czasownikach w angielskim bez problemu poprawi błąd, ale jaki to ma sens, skoro można wszytko przetłumaczyć "od razu", a nie bawić w translatory?

Tak, wiem o tym ale jeśli znasz angielski niezbyt dobrze to pomoże ci to zajażyć o co w danym temacie chodzi, nie?
Jeśli znasz angielski "niezbyt dobrze", to nie próbujesz na silę tłumaczyć dokumentacji, bo zrobi się totalny bajzel.

 

Bo w sumie to cholerę jest zasada, że wszystkie arty muszą być tłumaczeniem?
Od wyjaśnień "na chłopski rozum" to jest dział Artykuły. ;> Dokumetacja ma być tłumaczeniem oryginału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Jak dla mnie szukanie dobrego artykułu na forum... no, jest długie :P Na forum muszę użyć wyszukiwarki, tam mam wszystko na ładnej, przejrzystej liście, na dodatek posegregowanych w kategoriach.

 

Ale nie o to mi chodziło.

Raczej nie założę tematu z wyjaśnieniem choćby tych lenthdir'ów, bo to bez sensu, już istnieją takie tematy.

A tak, to bym po prostu napisał / a=uaktualnił artykuł zatytułowany "Lengthdir'y" :D

 

A, i nie ma działu "Artykuły" ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...