Skocz do zawartości

Serwer i domena - osobno


PsichiX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wykupiłem serwer na hekko.pl oraz domenę .com na active24.pl i chcę podpiąć tą domenę pod ten serwer. czytałem pomoc i wywnioskowałem że trzeba dokonać delegacji domeny więc zrobiłem to, przypisałem nowe serwery dns hekko.pl dla mojej domeny. Nadal nie "łączyłem" się na stronę na serwerze hekko.pl przez domenę .com więc doczytałem się że trzeba przeczekać tak zwany okres propagacji, który trwa nawet do 48 godzin. No to poczekam, ale zastanawia mnie czy to wszystko wystarczy? czy może trzeba zrobić coś jeszcze? Pierwszy raz mam z tym do czynienia i nie wiem czy robię coś źle.

Za każdą pomocną odpowiedź ogromnie dziękuję ;)

 

Pozdrawiam

ΨΧΞ

button.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jeżeli w konfiguracji domeny podałeś adresy serwerów DNS swojego serwera, a na tym serwerze domena ta jest dodana - no to zrobiłeś już wszystko.

 

Skorzystaj np. ze strony http://proxy.org/ i zobacz, czy na którymś z tych serwisów twoja strona nie jest już widoczna - gdzieś DNSy mogły się zaktualizować szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie myslalem ze podpiecie domeny mnie rozlozy O.O

Dobra, proxy pokazalo ze nowa domena dziala na hekko.pl (na poczatku mialem: nazwa.hekko.pl, a dodalem nowa domene nazwa.com i mam teraz 2 domeny obslugiwane na serwerze: nazwa.hekko.pl (domyslna) oraz nazwa.com). teraz skasowałem domene z serwera na hekko i jeszcze raz wlaczylem proxy i pokazalo ze nie istnieje strona, czyli na serwerze hekko wszystko dziala poprawnie, nie wiem tylko czy poza zwyklym dodaniem domeny w konfiguracji domen, czy trzeba gdzies w panelu zarzadzania DNSami zmieniac jakies rekordy? ciagle czytam o tym i znalazlem cos takiego: http://www.site-helper.com/dns.html ale czytam i czytam i czarna magia to dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

W konfiguracji domeny, tam gdzie ją kupiłeś wskazujesz serwery DNS twojego serwera, np. dns1.hekko.pl lub coś w tym stylu (różni dostawcy mają różne nazwy). Jeżeli na tym hekko.pl masz zaparkowaną swoją domenę, to wtedy wszystko będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, no to wszystko mam dobrze :D teraz poczekam aż informacja o moim adresie trafia do polskiej strefy :D

Dzieki Wam ogromne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...