Skocz do zawartości

kompilatory


zalu

Rekomendowane odpowiedzi

#C::B

 

DevCPP jest już daawno nie rozwijanym IDE, w jego miejsce wchodzi za to właśnie Code::Blocks. Rzekłbym, że jest to nawet bardziej intuicyjne IDE niż Dev, ale może to tylko moje odczucie. Ponadto dla ludzi przesiadających się z Deva, mamy do dyspozycji Devpak plugin, przez co możemy sciągać biblioteki bezpośrednio przez program, jak w samym Devie, a także poprostu pobierając je z neta. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Visual Studio jest bardziej rozbudowany i ma więcej usprawnień, jak np. IntelliSense. Poza tym, praca w Visual Studio jest przynajmniej dla mnie o wiele wygodniejsza. Zresztą, dawno nie używałem Visual Studio, to Ci nie powiem dokładnie w czym i dlaczego jest lepszy. Ja osobiście wolę ten IDE i nikt mi tego nie zabroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro ty wolisz to IDE, to już napewno oznacza to, że C::B jest beznadziejny i gorszy na ponad 1000 linijek kodu. W dodatku dawno nie używałeś Visuala, więc pewnikiem im mniej go używasz, tym staje się coraz lepszy! ;)

 

BTW, IntelliSense to autouzupełnianie? Przecież to prawie każde IDE ma teraz, łącznie z C::B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omg... Ale macie problemy a założę się, że 90% z was nigdy w życiu nic więcej jak 1k sensownych linii nie napisało. Prawda jest taka, że każdy woli co innego. Nie ważne w czym piszesz ale jaka jest jakość twojego kodu. Kod zawsze można przenieść gorzej z osiągnięciem pewnej wiedzy.

p.s Pisałem w każdym IDE, które wymienialiście i każde z nich ma swoje zalety i wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałem, że C::B jest beznadziejny? Nie dość, że przekręcasz wypowiedź, to wprowadzasz niepotrzebne nerwy. Dawno nie używałem zarówno Visuala jak i C::B, bo nie programowałem w C++, więc nie rozumiem Twojego ataku na mnie... Po prostu wyraziłem swoje zdanie - nie wyobrażam sobie po prostu pracy przy dłuższym kodzie w C::B, w przeciwieństwie do Visuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#2up

 

Pisałem kod mający grubo ponad 5k linijek...

 

 

 

Beznadziejny było dobrym słowem - sam powiedziałeś, że C::B do większych projektów się nie nadaje. To, że ty sobie nie wyobrażasz pracy na nim, nie znaczy, że musisz pisać, że on sam się nie nadaje.... I to wcale nie był atak na Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, może Cię zawiodę, ale nie - nie robiłem Spaghetti. Ponadto staram się tylko bronić C::B, bo jak sam mówiłeś - jeden woli to, drugi to i właściwie nie ma w tym żadnej różnicy, a posty typu: C::B suxi na 1000+ linijek kodu stają się już nudne. Wszędzie widzę takie informacje, rozprzestrzenia się to jak jakiś łańcuszek ;S Kto to wymyślił?

 

#edit

Żeby zaraz nie było. Do Visuala nic nie mam ;) Pracowałem i na tym IDE, też na Devie - wszystkie są ok dla mnie. Dla tego po prostu reaguje na nagłe dziwne wywyższanie Visuala (który JEST dobry, ale czemu kurdę C::B jest zły na więcej linijek kodu?!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...