Skocz do zawartości

Telefon


Kofel

Rekomendowane odpowiedzi

§ 2. Zarząd sprawowany przez rodziców nie obejmuje zarobku dziecka ani przedmiotów oddanych mu do swobodnego użytku.

 

Zdecydowana większość dzieci otrzymuje komórki od rodziców. Ale czy dają im je do swobodnego użytku, zwłaszcza, że mogą ich naciągnąć na REALNE koszty (jeżeli dziecko nie zarabia)? Dziecku się daje komórkę nie do zabawy (bo to nie zabawka) i swobodnego nim rozporządzania (jak to jest napisane w par. 2), a głównie kontaktu np. z rodzicem w ważnej sytuacji.
Paragraf drugi także obejmuje komórki, bo to jednak jest... ZWYKŁA rzecz. Można traktować ją jako zabawkę, albo nawet śmieć, jak kto woli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Nie zrozumiałeś tego paragrafu. To czy coś jest zwykłą rzeczą, przedmiotem itd., kij z tym. Tutaj chodzi o swobodny użytek. Dając jakikolwiek przedmiot swojemu dziecku, to TY na wstępie ustalasz czy będzie ono nim swobodnie dysponowało czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice mają zakaz sądowy zarządzania majątkiem, który odziedziczyłem w spadku. O to ta rozprawa (taki był zapis w testamencie i moi krewni chcieli wydusić jak najwięcej)... Zarządzać nimi mogę tylko ja. Więc różnie to bywa. :>

 

A statut szkoły musi być prawomocny(warunkiem jest to, że zgadza się z nadrzędnym, obecnie obowiązującym prawem), a prawie nigdy nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...