Skocz do zawartości

Cenzura w Windows [?]


Shylios

Rekomendowane odpowiedzi

Na darkwarezie znalazłem coś takiego

http://www.darkwarez.pl/forum/viewtopic.php?t=779939

 

Niedawno znalazlem to gdzies w necie (to nie jest moj pomysl), nie pamietam gdzie to bylo dlatego nie podam zrodla ani autora (za co przepraszam).

 

O co chodzi? Juz tlumacze:

 

1. Otworz notatnik i wpisz w nim Kod:

bush hid the facts

 

 

co po polsku oznacza: Bush ukryl fakty

2. Zapisz to gdzie chcesz i pod jaka nazwa chcesz (jako plik *.txt)

3. Teraz najciekawsze: otworz to co przed chwilka zapislas i przeczytaj

 

Dodam tylko ze testowalem to na Win XP i 2000, nie wiem jak jest w Vista, jak ktos ma to nich sprawdzi i napisze.

 

ps. nie daje zednych screnow bo kazdy to moze sobie w 10 sec sprawdzic, nie wiedzialem tez gdzie to napisac, wiec pisze w dziale poradniki, dlatego ze jest to porada czego nie wpisywac w notatniku bo sie nam niezapisze

 

pozdro

 

Mi to działa :P (Win XP)

Pokazują się kwadraty zamiast tekstu :P

 

Tak samo tyczy się słowa

Matrix can not lie

 

Więcej na http://en.wikipedia.org/wiki/Bush_hid_the_facts

 

Co wy o tym sądzicie? :P Easter Egg od M$? Błąd systemu? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, ten błąd spowodowany jest niemożnością sprawdzenia jakiego kodowania używa dany plik, błędnie interpretując jako Unicode wskutek doboru odpowiednich ciągów znaków (Bo pliki txt praktycznie zazwyczaj nie posiadają żadnego headera). Załadujcie ten sam plik w kodowaniu ANSI i plik będzie pokazany prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jak nie macie obsługi japońskiego, to nie zobaczycie tego tekstu, proste.

Tak samo na japońskich stronach...

 

Jakby ktoś pytał, czemu notatnik tak długo odpala pliki wieksze jak 100kb - to własnie przez te Easter Eggi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto słowo boże:

 

I to jest właśnie powód, dlaczego nie warto korzystać z Micro$hitowego oprogramowania. I przez ten Mikroshit nie mogłem zainstalować Linuxa (instalka Winshita zryła mi partycję ;( )

 

Panu niech będą dzięki.

Amen

 

Ty sie instalki winshita nie czepiaj a czepiaj sie Twojej głupoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto słowo boże:

Ty sie instalki winshita nie czepiaj a czepiaj sie Twojej głupoty

 

Brutalna prawa jest taka, że Globi ma rację. ;-/

 

A druga uniwersalna prawda jest taka, że w porównaniu ze specami z MS o komputerach nie mamy zielonego pojęcia i teksty w stylu "microshit" to na onet. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Eh, Notepad od M$ faktycznie ssie. I dziwi mnie to, że skoro już M$ samo zrobiło sobie kupę świetnych kontrolek, to nie zechciało choćby tego nieszczęsnego Notatnika napisać od nowa ;l.
Powody takiej sytuacji sa proaziczne i az 3:

1) Masz przeciez Wordpada.

2) Microsoft sprzedaje oddzielnie bardziej zaawansowane edytory, np. Word, Visual Studio i cos tam z Expression. Takim sposobem maja wiecej kasy.

3) Kwestia monopolu i dolaczania do systemu programow, ktore moglyby zniwelowac konkurencje ze strony produktow firm trzecich. Swietnym przykladem na to jest Internet Explorer, ktory szybko przelamal wydawalo sie byc nienaruszalny monopol Netscape Navigatora.

 

Eh, Notepad od M$ faktycznie ssie. I dziwi mnie to, że skoro już M$ samo zrobiło sobie kupę świetnych kontrolek, to nie zechciało choćby tego nieszczęsnego Notatnika napisać od nowa ;l.
Powody takiej sytuacji sa proaziczne i az 3:

1) Masz przeciez Wordpada.

2) Microsoft sprzedaje oddzielnie bardziej zaawansowane edytory, np. Word, Visual Studio i cos tam z Expression. Takim sposobem maja wiecej kasy.

3) Kwestia monopolu i dolaczania do systemu programow, ktore moglyby zniwelowac konkurencje ze strony produktow firm trzecich. Swietnym przykladem na to jest Internet Explorer, ktory szybko przelamal wydawalo sie byc nienaruszalny monopol Netscape Navigatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody takiej sytuacji sa proaziczne i az 3:

1) Masz przeciez Wordpada.

2) Microsoft sprzedaje oddzielnie bardziej zaawansowane edytory, np. Word, Visual Studio i cos tam z Expression. Takim sposobem maja wiecej kasy.

3) Kwestia monopolu i dolaczania do systemu programow, ktore moglyby zniwelowac konkurencje ze strony produktow firm trzecich. Swietnym przykladem na to jest Internet Explorer, ktory szybko przelamal wydawalo sie byc nienaruszalny monopol Netscape Navigatora.

 

1) Worpad jest równie beznadziejny co Notatnik - niestety.

2) Ranmus, bój się boga, równie dobrze można powiedzieć że Notepad++ czy jakiś inny EditPadLite konkuruje z Wordem albo Visual Studio.

3) Ten powód jest sensowny i nie mam nic na swoje usprawiedliwienie proszę Pani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody takiej sytuacji sa proaziczne i az 3:

1) Masz przeciez Wordpada.

2) Microsoft sprzedaje oddzielnie bardziej zaawansowane edytory, np. Word, Visual Studio i cos tam z Expression. Takim sposobem maja wiecej kasy.

Wordpad i Word to programy różniące się od Notatnika, nie wiem jak można je porównywać. Te dwa pierwsze to procesory tekstu, a Notatnik to zwyczajny edytor tekstu. Zresztą, tego buga chyba nie ma w Vistowym notatniku już, bo jak pisali o nim, to tylko o XP i 2000 było wspominane.

I przez ten Mikroshit nie mogłem zainstalować Linuxa (instalka Winshita zryła mi partycję ;( )

Partycję Linuksową Ci zryła ;> ? Instalka Windowsa jest tak łopatologiczna, że można bez problemu ustawić instalację na konkretnej partycji bez naruszania drugiej (ot mój komputer jest idealnym przykładem, dwa XP działające obok siebie na jednym dysku, tyle że na dwóch różnych partycjach; na siłę to chyba nawet można na jednej partycji mieć dwa XP, ale nie wiem jakby to działało). Albo zmieniałeś rozmiary partycji, więc wyczyściło również tą Linuksową, albo ta partycja została, tyle, że nie umiesz jej z poziomu Windowsa odczytać, a Windowsowy bootloader zastąpił GRUBa, więc nie masz możliwości wyboru Linuksa (na takie coś polecam Super GRUB Disk, naprawi bootloader). Ale, jako użytkownik Linuksa nie powinieneś mieć problemu z odzyskaniem dostępu do swojego systemu po reinstalacji Windowsa. W końcu, ponoć to system dla pro oraz haxorów, więc nie wiem po co ja tłumaczę tu nawet jak odzyskać kontrolę ;p .

Poza tym, Linux do piachu, nie nadaje się to kompletnie na desktopa, chyba, że ktoś od komputera wymaga tylko dostępu do internetu i oprogramowania biurowego. Dopóki Wine nie będzie odpalać Windowsowych aplikacji (włącznie z grami, przynajmniej tych z ery XP) z taką samą prędkością jak na Windows, bez żadnych problemów i babrania się z konfiguracjami, to ja podziękuję za ten system, bo jedyne gry jakie mi działały na nim to Zuma i Soldat, oraz te natywne, a mało było ciekawych natywnych (w zasadzie tylko OpenArena, Nexuiz, Warsow, ET, Doom 3 oraz Q3 Arena, reszta to albo minigierki, albo kompletnie niepodobające mi się, albo wersje beta; od biedy można było klepać w X-Moto oraz w kPat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lenin: Ja w notatniku robię www. W paincie rysuję. W IE przeglądam strony. W kalkulatorze liczę większe liczby. W Movie Maker robię/edytuję filmy... Jeśli wam się MS nie podoba, to jakim cudem Gates był najbogatszym człowiekiem na świecie? Poza tym nie wiem czemu, ale mi tylko bush hid the facts po wielu próbach się kwadraci. Nic innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nakyls: Proszę cię więc, narysuj mi w notatniku polanę pełną różnorodnych kwiatków i słoneczko i tęcze...

<_< Szczegół, ale jak się umie, to w notatniku można muzykę robić, gry, filmy, programy...

Tylko po co se prace utrudniać, jak są kamery, instrumenty, C++y, Game Makery i Painty <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...