Skocz do zawartości

The Ball Kulka


Lechu4444

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: The Ball Kulka

 

Gatunek: zręcznościowa-platformówka

 

Opis: Gra polega nazbieraniu pieniążków i dochodzeniu do drzwi. Utrudniają nam to czerwone kulki. Głównym celem tej gry jest zebranie jak największej ilości punktów, które dostajemy za pieniążki i przechodzenie do następnych rund. W demie jest 5 plansz. Może wyjdzie jakiś upgrate, ale na pewno nie w najbliższym czasie. Nie spodziewam się pozytywnej krytyki tej gry i ocen typu 5/5. Za mało wysiłku włożyłem w tą grę, ale starałem się ją dopracować najbardziej jak mogłem. W informacjach napisałem że wczytuje się grę klawiszem "L", ale ta opcja nie jest dopracowana i nie działa.

 

Download: a o tu

Rozmiar pliku: 1002 KB

 

Autorzy:

Programowanie:
Lechu4444, czyli ja :D.

Fabuła:
Jeśli można nazwać fabułą łażenie do drzwi kulką i zbieranie pieniążków to ja.

Grafika:
ja.

Muzyka:
Wzięta z Mario Brosa 3, nie za bardzo oddaje klimat ale jest przyjazna dla ucha

Screeny:

level 1

level 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgłupsza nazwa gry jaką w życiu widziałem.Brzydka grafika,wręcz ohydna.Zero zera.Grę wykasowałem z kompa w ciągu minuty.Syf,kiła i mogiła.Amen.1/5

 

Za mało wysiłku włożyłem w tą grę

eee...był tu jakiś wysiłek wogóle?

 

Programowanie: Lechu4444, czyli ja biggrin.gif.

wątpie,toż to tylko grawitacja z faq :|

no i path...

gra do robienia w 2 minuty?

 

E:

CTC WRÓĆ!!! ;(

 

E2:

HURA!!PRZESZŁEŚ GRĘ!! XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie: poza chodzeniem i zbieraniem pieniędzy (?) nie da się nic innego robić. Jedyne, co mi się spodobało to muzyka - nic więcej. Nawet gdybym chciał jakoś opisać tę grę, podać wady i zalety- nie można. :blink:

1/5

 

A napiu przeszłeś na końcu lepiej nie komentować. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgłupsza nazwa gry jaką w życiu widziałem.Brzydka grafika,wręcz ohydna.Zero zera.Grę wykasowałem z kompa w ciągu minuty.Syf,kiła i mogiła.Amen.1/5

eee...był tu jakiś wysiłek wogóle?

wątpie,toż to tylko grawitacja z faq :|

no i path...

gra do robienia w 2 minuty?

 

E:

CTC WRÓĆ!!! ;(

 

E2:

HURA!!PRZESZŁEŚ GRĘ!! XD

 

Masz jakiś lepszy tytuł dla tej gry. Grafikę widziałem brzydszą nie mam talentu do rysowania tym bardziej myszką. Można napisać jakoś inaczej grawitacje w Game Makerze w każdej platformówce jest napisana taka grawitacja, jeśli napiszesz jakąś inną to może ja też coś pokombinuje. I wcale nie po ścieżce a z nawrotami tak jak jest w platformówce z kursu yoyo. A za "preszłeś" przepraszam poprawie zawsze miałem problem z ortografią, która pod koniec wakacji stoi na słabym poziomie. Dziękuje za krytykę to na pewno pomoże mi poprawić moją pierwszą grę(nie licząc silnika dla strzelanki dla dwóch osób). A i dla Grabusa restartuje się "r" tak jak pisze w pomocy. A i jak ktoś czytał pomoc to proszę się nie śmiać z mojego angielskiego, który w wakacje stoi na słabym poziomie.

 

EDIT. Dobrze wasze posty mnie wzmocniły i już zaczynam robić upgrate 'a poprawie wszystkie uwagi(poza grafiką). Zdziwiło mnie to że nikt nie podał uwagi o maksymalną liczbę punktów która o ile się nie mylę wynosi 1920. Ale tym też się zajmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tytuł gry powala ;/ znowu kulka...

Samo wykonanie i silnik gry też cienkie. Kulka może wychodzić za ekran, gdy zeskoczyłem w pierwszym levelu na tą najniższą platformę, to już mi się nie udało wrócić ;/ Ogólnie wieje nudą, gier nie robi się na odwal się -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tytuł gry powala ;/ znowu kulka...

Samo wykonanie i silnik gry też cienkie. Kulka może wychodzić za ekran, gdy zeskoczyłem w pierwszym levelu na tą najniższą platformę, to już mi się nie udało wrócić ;/ Ogólnie wieje nudą, gier nie robi się na odwal się -_-

 

Ja tam normalnie przechodzę grę, trzeba tam lekko wyjść poza rooma aby ledwo stać na platfomie i skoczyć, albo z rozbiegu skoczyć poza plansze i szybko na lewo i podskoczyć po czym skaczemy w prawo zostając na platformie i skoczyć do góry w upgrate usunąłem język angielski z instrukcji bo i tak w tym roku angielski poszedł mi słabo tylko 3. I nie robiłem jej na odwal się tylko przez wiele dni po 30 min. Razem robiłem ją jakieś 4 godziny w tym grafikę przez godzinę i wszyscy mówią że jest brzydka.

 

EDIT. Zapomniałem napisać o kulkach. Wolicie kwadraty? Wyobrażacie sobie jakby to wyglądało? chodzi się kwadratem a kulkę już prędzej sobie wyobrażam która toczy się po platformach. Nie miałem czasu robić kwadrata z nogami aby wyglądało to lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie robiłem jej na odwal się tylko przez wiele dni po 30 min. Razem robiłem ją jakieś 4 godziny w tym grafikę przez godzinę

Gra w cztery godziny, to gra na odwal się, naprawdę -_-

wszyscy mówią że jest brzydka.

Dobra, rozumiem, możesz nie mieć zdolności graficznych, ale dzięki zastosowaniu paru efektów w danym programi graficznym (Photoshop, lub chociażby darmowy paint.net) można naprawdę ze słabej grafiki, zrobić średnią.

Czemu to wszystko napisałem? Żebyś zrozumiał, że czasem proces tworzenia gry to nie "parę dni po 30 minut", tylko pomysł i odpowiednie jego wykonanie, czyli coś czego Ci zupełnie zabrakło. I pomysłu, i wykonania.

 

E:

Zapomniałem napisać o kulkach. Wolicie kwadraty?

Nie chodzi o to, takich gier już wiele było, i każda praktycznie nic sobą nie reprezentowała. Po prostu były cienkie i nudne.

Dobry pomysł na grę to podstawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, kolejna słaba gra. Ale przecież niema żadnych minimalnych wymagań aby wystawić grę, więc takie projekty będą się pojawiać cały czas. Nie oceniam, po prostu twierdzę że to kolejna słaba gra.

Btw. Popracuj nad ortografią. Trochę entuzjazmu podczas tworzenia gier, bo tylko czas tracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem poprawkę w której poprawiłem najważniejsze błędy i dołożyłem rundę bonusową. Można powiedzieć, że skończyłem bo pomysł nie wypalił i chce się zająć ambitniejszym projektem, jeśli widzicie jakieś rażące błędy poza grafiką powiedzcie to je poprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grach GMC jest mnóstwo kulek, jakby nie mieli wyobraźni i zrobić własną postać i przeciwników.Tylko Paint - Elipsa - Jakiś kolor - zapisz itd.Jestem chyba słaby w platformówki bo nie poradziłem sobie z pierwszym lewelem.Muzyczka do gry jest spoko.Grafika jak mówiłem n/c.1/5 a i nazwa "the ball kulka" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...