Skocz do zawartości

Zapowiedź RTS'a


Phoenix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Pewnie i tak was to nie zainteresuje ale chciałem wam co nie co opowiedzieć o mojej nowej grze, a więc może zaczniemy:

Czym to sie je?*

Akcja toczy się w realiach II wojny światowej. W tej grze nie będzie czegoś takiego jak zbieranie złota i rębanie drewna, twoim głównym zadaniem będzie tylko gwarantowanie swoim jednostkom amunicje i jedzenie a swoim czołgom paliwo. Oczywiście będą pieniądze, które będziesz pobierał z Farm/Plantacji/Upraw tak jak mięso i dzięki temu zamiawiać kolejne dostawy żywności.

 

* No cóż fabuła gry nie jest jeszcze przygotowana więc narazie o niej nie wiele

 

Frakcje - Nacje

W grze dostępne będą 3 rasy ale może będzie więcej

- USA

- Niemcy

- Japonia

 

Budynki

Właściwie nacje będą miały zbliżone nazwy budynków, lecz jednostki produkowane w nich są różne

- Farma

- Garnizon

- Szpital

- Maszyneria

- Wieża

- Rynek

 

Dla Niemców:

 

- Plantacja:

- Koszary

- Szpital

 

 

Dla Japonii:

 

- Uprawy

- Bastion

- Szpital

 

 

 

Jednostki

Co do jednostek to każda nacja będzie miała inne nazwy i będą zupełnie od siebie różne, a więc będą mniej więcej takie:

- Chłop/Robotnik/??

- Strzelec/Strzelec/Partyzant

- Snajper/??/??

 

i narazie to tyle gdyż nie chce nie potrzebnie mieszać, ponieważ może wymyślę inna ciekawszą nazwe

 

 

Co jest zrobione

Mam już zrobione parę rzeczy czyli:

- stawianie podwalin budunku oraz jego budowanie

- zmienne ammo/meat/oil

- zaznaczanie jednostek

- strzelanie z wież

 

Co zostało

Opiszę tutaj co zostało do zrobienia i co bym chciał zrobić do końca wakacji:

- ulepszenie budowania budynków - pasek

- procentowe mieżenie ile % jednoski jest wyszkolone

- ulepszyć zaznaczenie

 

Screenów jeszcze nie ma, to znaczy dało by się nałatwić lecz grafiką się nie zajmowałem tylko samym kodem czyli grafika, która będzie w finalnej wersji zastępuje jakimiś losowo wybranymi obrazkami

 

Ta zapowiedź ma na celu dowiedzenia się jak wam projekt się podoba. Wiem, że bez screena lub trailera to trudno powiedzieć ale myśle, że wasza wyobraźnia wzniesie się na wyrzyny i napiszecie swoje pomysły itp

 

Podr0 PhoenixPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm według mojej skromnej opinii, miejsce stosunkowo mało znaczącej w historii II wojny Japonii, powinna zająć Rosja. Praktycznie każde ważniejsze wydarzenie miało związek pomiędzy USA-Niemcami-Rosją. Japonia walczyła jedynie o wyspy położone na oceanach, głównie łodziami i samolotami(bo jak inaczej) - i tak sromotnie dostała od amerykanów.

 

Szczerze jednak wątpie, że dokończysz ten projekt, nie widzę sensu dawania zapowiedzi w tak wczesnym stadium,bo prawie każdy to niewypał, no sorka ale taka jest rzeczywistość. No ale trzymam kciuki :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoda: Sorki pomyłka w pisowni

Vianom: No masz racje, zmienie na Rosje

Dark Maximal: No pisałem, że niestety grafiki nie mam narazie bo się nią nie zajmowałem

 

Sam projek robie od 2 miesięcy tyle że podczas wakacji zaprzestałem robienia go gdyż mi się nie chciało, lecz teraz wzowiłem nad nim prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm według mojej skromnej opinii, miejsce stosunkowo mało znaczącej w historii II wojny Japonii, powinna zająć Rosja. Praktycznie każde ważniejsze wydarzenie miało związek pomiędzy USA-Niemcami-Rosją. Japonia walczyła jedynie o wyspy położone na oceanach, głównie łodziami i samolotami(bo jak inaczej) - i tak sromotnie dostała od amerykanów.

 

Szczerze jednak wątpie, że dokończysz ten projekt, nie widzę sensu dawania zapowiedzi w tak wczesnym stadium,bo prawie każdy to niewypał, no sorka ale taka jest rzeczywistość. No ale trzymam kciuki :thumbsup:

 

A czemu nie Japonia? Grałeś w MoH: Pacific Assault? Tam właśnie głównym wątkiem jest walka USA z Japonią.

A co do projektu: Też nie jestem przekonany, czy projekt zostanie ukończony, a tym bardziej zapowiadanie gry już teraz to po prostu pomyłka. No ale próbuj może się uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie Japonia? Grałeś w MoH: Pacific Assault? Tam właśnie głównym wątkiem jest walka USA z Japonią.

 

... i napiszecie swoje pomysły itp

 

 

W sumie napisałem to w pierwszym moim poście, ale mogę jeszcze popisać. Zapewne w tej grze żadnych sojuszy raczej nie będzie, tylko walka trzech stron( jak starcraft, warcraft ), to trochę sprzeczne by było z historią i dziwnie by wyglądało, że dwaj sojusznicy "osi" się naparzają, znawców wojny mogło by to zrazić.

 

Co do MoH: Pacific Assualt, no cóż na świecie było masa większych (europa poza niektórymi wyjątkami) i mniejszych(reszta) bitew lądowych(bo myślę, że gra będzie toczyć się na lądzie :>?) i jak wiadomo wszystke najważniejsze bitwy zostały już dawno wyeksponowane w grach wojennych typu CoD, co też twórców zmusiło do zaprzestania tworzenia kolejnej misji omaha beach i przeniesienia walk na inny rejon(najlepiej na inny kontrynent). To, że tam grało się ekstra zawdzięczamy twórcom Moha.

 

Już nie chce mi się pisać o tych wszystkich bitwach(min o kursk- co przesądziło losy wojny), paktach i konferencjach. Po prostu gra strategiczno-wojenna dziwna wydaje się bez pierwszoplanowego bohatera tychże wydarzeń według mnie.

 

Podsumowując dla mnie Japonia zabłysnęła tylko dwoma sprawami: kamikadze i przyjęciem dwóch atomówek na klatę :sp_ike:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warcraft

W Warcrafcie nie ma walki trzech ras (lolz, to nawet nie są rasy, tylko frakcje). W Warcrafcie 1/2 są Ludzie i Orkowie, w W3 są 4 frakcje, a w dodatku dochodzą ze 3.

 

I czemu nie Japonia? Z tego co pamiętam, był taki układ "oś Berlin-Rzym-Tokio". No i IIWŚ zakończyła się tak jakby w Japonii. Rosja dlatego bardziej by pasowała, bo Niemcy i Japonia są sprzymierzeńcami, a USA same. Jednak jeśli ma być więcej nacji to mam nadzieję, że obie siły będą zrównoważone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to trochę głupio to trochę zrobiłeś, bo USA praktycznie wtrąciło się do wojny dopiero po ataku Japończyków na Pearl Harbor i prowadzili własną wojnę z Japonią, a potem tylko się wtrącili do wyzwalania Europy, więc dawanie tylko USA jest dziwne. Zresztą, jedno państwo alianckie i dwa państwa osi to imho za mało jak na taką grę. Przydałyby się także Anglia i ZSRR, oraz można jeszcze dać Włochy i mamy wtedy trzy państwa osi i trzy państwa walczące przeciw nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warcrafcie nie ma walki trzech ras (lolz, to nawet nie są rasy, tylko frakcje). W Warcrafcie 1/2 są Ludzie i Orkowie, w W3 są 4 frakcje, a w dodatku dochodzą ze 3.

Pff no i co, nie można popełnić błędu? Źle skojarzyłem - przecież nie jestem chodzącą encyklopedią gier, żeby takie błache rzeczy pamiętać. Wybacz.

 

Z tego co pamiętam, był taki układ "oś Berlin-Rzym-Tokio".

No i co? To takie dziwne, że sojusznicy zawierają pakty i układy? Chyba nie powiesz, że Rosja ich nie zawierała?(Ribbentrop-Mołotov, potem gdy spykneli się z aliantami - obrady wielkiej trójki i inne)

 

No i IIWŚ zakończyła się tak jakby w Japonii.

To było tylko przypieczętowanie końca wojny, jak wiadomo walki w Europie zakończyły się w Berlinie(coś tam we włoszech też się działo) w maju. Japonia w tym czasie dostawała w bęcki międzyinnymi od ZSRR.

 

Rosja dlatego bardziej by pasowała, bo Niemcy i Japonia są sprzymierzeńcami, a USA same.

 

Uważasz, że twórca zrobi sojusze? Ja w to wątpie i myślę, że typ rozgrywki będzie podobny do starcrafta(nom, nie napisałem warcraft-yea), ale o tym niech sam Phoenix się wypowie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam projek robie od 2 miesięcy tyle że podczas wakacji zaprzestałem robienia go gdyż mi się nie chciało, lecz teraz wzowiłem nad nim prace
2 miesiące, to trwały wakacje. Anyway, przestałeś podczas wakacji - rozumiem, ze popracowałeś kilka dni i walnąłeś od tak zapowiedz =o...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pff no i co, nie można popełnić błędu? Źle skojarzyłem - przecież nie jestem chodzącą encyklopedią gier, żeby takie błache rzeczy pamiętać. Wybacz.

Przecież się Ciebie nie czepiam. Tylko poprawiłem :) Nie napisałem przecież "OMG".

No i co? To takie dziwne, że sojusznicy zawierają pakty i układy? Chyba nie powiesz, że Rosja ich nie zawierała?(Ribbentrop-Mołotov, potem gdy spykneli się z aliantami - obrady wielkiej trójki i inne)

Mi chodziło o to, że Japonia też miała pewien udział w wojnie.

To było tylko przypieczętowanie końca wojny, jak wiadomo walki w Europie zakończyły się w Berlinie(coś tam we włoszech też się działo) w maju. Japonia w tym czasie dostawała w bęcki międzyinnymi od ZSRR.

cytuję: "tak jakby"

Uważasz, że twórca zrobi sojusze?

Widać, że nic nie zrozumiałeś. Dwóch na jednego by było z Japonią, ale skoro jest Rosja (ZSRR) to są równe szanse. Jeśli gra będzie osadzona w czasach IIWŚ to chyba trzeba trzymać się realiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nic nie zrozumiałeś

No fakt, ale twój pierwszy post mnie zmylił zdeczka.

 

 

Dobra to jakie nacje chcielibyście zobaczyć w grze?

Teraz proponuje takie:

- Niemcy

- Japonia

- USA

- Rosja

 

jakie wasze?

Nom, na początku nie ma co przesadzać z ilością nacji, będę się cieszył, jeśli w ogóle to wydasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...