Skocz do zawartości

DIABLO 3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


dziadekkleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Och... Nie. Już moja maszyna nie pociągnie czegoś takiego! I zaraz B.net dwójki będzie świecić pustkami :[

 

Heh nie wiem , mi sie wydaje ze nadal bede siedzial na b necie Dwojki.

 

@Nie mowie , ze diablo to jest jakas the best gra , ze kazdy ma lubiec czy cos . Ale ocena gry "Cos tam kupa" i tyle do mnie nie przemawia.

 

Diablo jest hack'and'slash tak wiec mysle ze wzorowo wypelnia swoje zadanie. Jak ktos pisze , ze jest slabym RPG to mnie , az krew zalewa gdyz diablo do RPG raczej sie nie klasyfikuje. ( to nie bylo do nikogo tu tylko tak ogolnie ;p ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo brało początki z roguelike'ów. Te same losowe, złożone z klocków dungeony, ten sam losowy loot, ci sami potężni przeciwnicy na końcu. Ba, miała być też tak samo turowa jak każdy rogal - na szczęście ktoś z Blizzarda wpadł na pomysł z walką w czasie rzeczywistym. Jak dla mnie D1 ino nie jest rpg ani hns, tylko rogal właśnie, ze względu na swoją specyfikę.

 

Diablo 2 stało się już hack'n'slashem z ambicjami bycia rpgiem z epicką fabułą. W zasadzie tryb single przechodzi się raz, czy dwa i tyle z tego. Ale wspólne sieczenie wrogów wciągnie każdego na conajmniej pół roku. Mimo wszystko wolałem D1 bo zbyt mocno w dwójce jest przywiązana waga do statsów, które czasem przechodzą w absurdalne liczby jeśli chcemy pokonać Diabła na Hell'u.

 

Diablo 3 zaś, jak znaki na niebie i na ziemi wskazują, ma być pure hack'n'slash, w którym liczą się bardziej umiejętności gracza w sieczeniu niż tępe liczby. Przedmioty wypadają zdecydowanie oszczędniej, a walka jest nieludzko szybka, popędzana superszybkimi i efektywnymi czarami i ciosami, oraz hordami inteligentnych wrogów. Widać to zwłaszcza przy bossach - przy pierwszym kafarze zaprezentowanym w gameplayu trzeba nie lada zręczności alby uniknąć jego ciosu, nie wspominając o drugim bossie, który jest 10x większy od Diablo z D2, a nie jest wcale głównym przeciwnikiem...

 

Tak więc - Diablo przeznaczone jest tylko dla tych, których interesują potężne itemy i masakra wrogów. IMO warto dać szansę i ściągnąć D1, a jeśli mamy trochę oszczędności zainwestować w dwójkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na półce leży oryginalne Diablo. Szczerze mówiąc, grałem w nie może pół godziny. IMO straszna nuda. Złazisz do lochów, siekasz, wracasz do miasta, kupujesz, wracasz do lochów, siekasz... Gdyby jeszcze system walki był ciekawszy niż ciągłe klikanie myszką. W "dwójkę" jakoś nigdy nie miałem okazji zagrać, ale chyba w najbliższym czasie kupię, żeby wyrobić sobie opinię. Aczkolwiek za wiele się nie spodziewam.

Diablo 3 zaś, jak znaki na niebie i na ziemi wskazują, ma być pure hack'n'slash, w którym liczą się bardziej umiejętności gracza w sieczeniu niż tępe liczby.
No właśnie, dziadek, Ty w tym siedzisz, więc może wiesz, czy owe sieczenie odbywać sie będzie w jakiś ciekawszy i bardziej absorbujący sposób niż w poprzednich częściach? Bo jeśli tak, to już będzie duży plus w moich oczach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO warto dać szansę i ściągnąć D1
:D Właź na irc.

 

Przy okazji powiem, że z tego filmiku na youtubie, D3 prezentuje się całkiem zacnie. D1 było świetną siekanką z weosłym klimatem, a przy Diablo 2 nie mogłem usiedzieć na dupie z nudów. Więc mam nadzieję że trzeciej części nie zespują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo 3 zaś, jak znaki na niebie i na ziemi wskazują, ma być pure hack'n'slash, w którym liczą się bardziej umiejętności gracza w sieczeniu niż tępe liczby. Przedmioty wypadają zdecydowanie oszczędniej, a walka jest nieludzko szybka, popędzana superszybkimi i efektywnymi czarami i ciosami, oraz hordami inteligentnych wrogów. Widać to zwłaszcza przy bossach - przy pierwszym kafarze zaprezentowanym w gameplayu trzeba nie lada zręczności alby uniknąć jego ciosu, nie wspominając o drugim bossie, który jest 10x większy od Diablo z D2, a nie jest wcale głównym przeciwnikiem...

Heh jakbym się nie znał, to bym pomyślał że trójka już dawno jest, a Ty gierkę parę razy przeszedłeś, taka recenzja :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.No właśnie, dziadek, Ty w tym siedzisz, więc może wiesz, czy owe sieczenie odbywać sie będzie w jakiś ciekawszy i bardziej absorbujący sposób niż w poprzednich częściach? Bo jeśli tak, to już będzie duży plus w moich oczach.

 

1. Przeciwnicy nie lecą już na pałę na gracza i nie dają sobie grzecznie w kaszę bić. Rzucają czary, zasłaniają się tarczą, odgryzają graczowi głowę...

2. W D3 można używać elementów otoczenia do szybkiej eksterminacji. Na gameplayu widać, jak barbarzyńca przewraca ścianę która spada prosto na hordy zombiaków.

3. Ściana z zombie - takiego czegoś jeszcze nie było.

4. Bossowie są teraz jak bossowie, a nie jak moby z dużą ilością żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to takie fajne ficzerki poboczne... ale mi chodzi o zasadniczą mechanikę. Proste pytanie: ciągłe walenie kursorem po łbach wrogów, czy coś nowego? ;)

 

W miejscu, gdzie od zawsze były potiony w diabłach, teraz będzie można umieszczać umiejki, które można szybko zmienić rolką myszki lub klawiszem. Dzięki temu gra nabiera dynamiki bo nie trzeba wybierać skilla z listy bądź ustawiać ciągle skrótów klawiszowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziadek: Mów tak dalej, to polubię Diablo :D

 

I jedno zasadnicze pytanie: Czy to będzie działało na zasadzie "miasto, lochy, miasto, lochy"? W sumie, to mnie najbardziej denerwowało to, że w Diablo II było ciemno i grafika zlewała mi się (tj. tam gdzie było drzewo, sądziłem, że to trawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...