Skocz do zawartości

Problem z instalacją WinXP na notebooku


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Koleżanka kupiła notebooka firmy Acer i prosiła mnie o zainstalowanie WinXP, ponieważ fabrycznie był tam jakiś darmowy Linux ( standard ). Problem polega na tym, że płyta z WinXP SP2 nie chce się zabootwać. W BIOSie oczywiście wszystko jest poustawiane ( priorytety itp. ), a co ciekawe WinME oraz Vista bootują się bez problemu. Sprawdzałem już kilka płyt z WinXP, także uszkodzenie płyty nie wchodzi w gre. Próbowałem nawet z boot menu uruchomić, ale wtedy wyskakuje napis ( Operating System Not Found ). Dodam, że w tej chwili jest tam zainstalowana Vista ( jak chodzi, to chyba nie muszę mówić :) ). Jeżeli włożę pod Vistą płytę z WinXP i dam "Instaluj", to wyskakuje komunikat, że jest już zainstalowana nowsza wersja systemu i nie można kontynuować.

 

Czy wie ktoś dlaczego ta płyta się nie bootuje z BIOSu ?

Z góry wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to może być coś z laptopem. Jak już wcześniej mówiłem, zainstaluj ME, i na nim XP.

 

Podczas instalacji WinME wyskakuje błąd, że nie wykryto dysku. Ponoć są sterowniki do SATA, a jest na necie program do dogrywania zasobów do Windowsa - tworzysz nowe ISO i wypalasz z dodatkami. Wolałbym jednak normalnie zainstalować system.

 

Jaki model Laptopa koleżanka ma?

 

Acer 53xx dalej nie pamiętam hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Aaaaahhh... Przypomniało mi się coś. Acer, tak? Możliwe, że będzie potrzebna aktualizacja biosu (z poziomu Visty), a potem w biosie wyłączasz coś tam do obsługi dysków twardych*. Dzięki temu nie trzeba będzie dogrywać sterowników sata.

 

 

* Tej opcji domyslnie nie ma, ale po skargach konsumentow Acer zdecydowal sie ja przywrocic w aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...