Skocz do zawartości

Podkręcanie karty graficznej


piotrex1995

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym nie musiał wymieniać płyty głównej to już bym miał nowe części do kompa.A teraz, aby sobie zagrać w nowe gierki, to musiał bym wymienić prawie wszystko (płyta główna, karta graficzna, pamięć RAM, procesor i ew. zasilacz), a mogę na to przeznaczyć na razie tylko 750 zł.Czyli nie wystarczy.Szukam, aby coś około 800 zł wszystko kosztowało, ale nie ma :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Przy tak słabej karcie graficznej podkręcanie w celu większej wydajności nie ma sensu, bo i tak jej praktycznie nie odczujesz. Zresztą ja w ogóle nie polecam podkręcać grafiki, bo dużych różnic zazwyczaj nie ma. Jak już to tylko cpu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Prawda, bo mój brat też ma radeona z tej serii i go wykręcił. Ogólnie czasy efektownego kręcenia na własną rękę i modowania już raczej minęły. Najnowsze karty są z reguły już podkręcone przez producentów i nie warto się bawić w to żeby uzyskać 5-10% wzrost wydajności. Oczywiście pomijam takie shity jak 7100gs, który mimo, że na pasywie, to spokojnie na rdzeniu można z nominalnego 350mhz dać 450mhz i będzie wsio chodzić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą kartę da się zmodować :) zmiana Vgpu czy Vmem to nie problem tylko czy to ma sęs sens... Nie wydaje mi się aby 5200 dobrze się kręciła ... Aczkolwiek jeśli posiadasz pamięci Hynix to spokojnie podciągniesz memki o 30% :)

 

Co to jest "sęs" o_o ? Poprawiłem błąd, bo aż raził.

Marmot

 

EDIT Oj przepraszam nie widziałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w TV pokazywali jak coś podkręcili (procka lub kartę grafiki, nie pamiętam), ale użyli specjalnego chłodzenia, które składało się z dwóch lodówek: pierwsza chłodziła drugą, a druga tą podkręcaną część. Efekt podkręcenia był olbrzymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...