Skocz do zawartości

animacje


Phoenix

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie. nie potrzeba zadnego programu. ja używam tego co w gm jest a jak chce coś przerobić, to w paincie ;] pewno chodzi Ci o to, jak zrobić animacje? mozesz tez w gm! łączysz kilka spritow i gm Ci to scala ładnie i masz animacje piekną. popatrz zobacz jesli nie wiesz tego to napewno dojdziesz co i jak. szkoda zasmiecac kompa :D

a jeśli chcesz program jakis łatwy szybki i przyjemny do gifow to moze GIF MOVIE GEAR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak płynną? dokładniej? mozesz zrobić płynny ruch poprzez zrobienie więcej obrazków = spritów.

 

add sprite/edit sprite/create from a file/ i tutaj zaznaczasz tyle obrazkow, z ilu ma sie składac animacja chodzenia np. w lewo czy prawo. jak dasz wiecej i zrobisz dokladniej obrazki to bedziesz mial płynnie, ja rysuje w zwykłaym paincie. a najpierw w tym programie co podalem wyzej, sklejałem w gify i tak ładowałem do gm. a teraz robie tak jak w tym poscie. i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w edicie u gory napsialem Ci jak to zrobić, a co do poruszania się i ta akcja to normalnie:

 

w stepie:

 

if (keyboard_check(vk_down)) { sprite_index = spr_down  } // i tak dalej robisz analogicznie w gore lewo prawo

 

najlepiej dodaj direction i speed jeszcze czyli tak:

 

if (keyboard_check(vk_down)) { sprite_index = spr_down  direction = 270  speed = 5 }

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...